Gojak za slavlje Dinama na polupraznom Maksimiru, Majer pocrvenio u tri minute

Lovro Majer ušao je u igru u 82. minuti i samo tri minute trebalo mu je da zbog dva oštra starta dobije crveni karton.
13. srpnja 2019. u 21:56 30 komentara 5441 prikaza
Dinamo - Rijeka
Pogledajte galeriju 1/14

Dinamo je osvojio hrvatski Superkup pobjedom nad Rijekom na Maksimiru. Za slavlje zagrebačke momčadi zabio je Amer Gojak u 41. minuti.

Siniša Mihajlović KONFERENCIJA Mihajlović potvrdio: Bolujem od akutne leukemije! Otac mi je umro od raka, zato sam se testirao

Dinamo je bio bolji većinu susreta, a veliku prednost imali su i u posjedu lopte.

Ovime se Dinamo osvetio Rijeci za poraz u Kupu koji se igrao u Puli kada su Riječani slavili s 3:1.

Na stadionu u Maksmiru skupilo se tek pet tisuća navijača, a posebno lošu večer imao je Lovro Majer. On je u igru ušao u 82. minuti i samo tri minute trebalo mu je da zbog dva oštra starta dobije crveni karton.

Treba izdvojiti i spornu situaciju u 73. minuti. Tomečak je poslao loptu u vlastitu mrežu, a sudac je svirao zaleđe. Na kraju je odlučeno kako se radi o indirektnom udarcu za Rijeku.

Dinamu je to šesti naslov pobjednika Superkupa, a zanimljivo bio je to prvi Superkup nakon 2014. kada je Rijeka na Kantridi pobijedila Dinamo sa 2-1.

Treba izdvojiti dvije odlične obrane naših reprezentativnih vratara. U 69. minuti Dinamo je je imao veliku priliku za 2:0, no Hajrovićev udarac je Sluga sjajno obranio. Livaković koji nije imao previše posla pokazao je što zna u 20 minuta kasnije. Raspopović je pucao sa sedam metara, ali pokazao je 'Livi' zašto se za njega zanimaju europski velikani.

Digitalna komora
Poduzetnici, odsad ključne informacije doznajte klikom miša
  • 94' Kraj
    Zebec svira kraj. Dinamo je osvojio hrvatski Superkup!
  • 88' Info
    Kakva obrana Dominika Livakovića! Raspopović je pucao sa sedam metara, a Livaković spašava Dinamo.
  • 85' Crveni karton
    I Lovro Majer napušta igru zbog crvenog kartona nakon još jednog starta.
  • 83' Žuti karton
    I Majer je požutio odmah po ulasku nakon nespretnog starta nad Kvržićem.
  • 82' Zamjena
    Iz igre izlazi Hajrović, a ulazi Majer kod Dinama. Plavi imaju slobodan udarac na 17 metara od vrata Rijeke.
  • 73' Info
    Sporna situacija sada na terenu. Tomečak je poslao loptu u vlastitu mrežu, a sudac je svirao zaleđe. Na kraju je odlučeno kako se radi o indirektnom udarcu za Rijeku. Nije zadovoljan Nenad Bjelica.
  • 72' Zamjena
    U igru će sada za Rijeku ući Halilović, a izlazi Capan.
  • 65' Zamjena
    U igru će kod Dinama ući Bruno Petković umjesto Gavranovića.
  • Info
    Na stadionu se nalazi točno 5075 gledatelja.
  • 46' Info
    Počelo je drugo poluvrijeme.
  • 46' Poluvrijeme
    Zebec je sudio kraj prvog poluvremena. Dinamo vodi 1:0.
  • 41' Gol
    GOOOOOOOOOL!
  • 25' Žuti karton
    Žuti karton zaradio je sada Gavranović zbog oštrog starta na Capana.
  • 22' Info
    Napokon dobra prilika na utakmici. Lešković je glavom pogodio gredu, a Hajrović nije uspio pogoditi mrežu nakon gužve.
  • 17' Žuti karton
    Punčec je zaradio žuti karton.
  • 1' Info
    Počeo je susret!
  • Info
    Sudac utakmice je Mario Zebec iz Varaždina.
  • Info
    Na tribinama Maksimira okupilo se tek negdje oko četiri tisuće gledatelja.
  • Info
    SASTAVI DINAMO: Livaković - Stojanović, Lešković, Perić, Leovac - Ademi - Hajrović, Kadzior, Gojak, Oršić - Gavranović  RIJEKA:  Sluga - Escoval, Župarić, Punčec - Raspopović, Lepinjica, Capan, Tomečak - Kvržić, Čolak, Gorgon GNK Dinamo Zagreb - HNK Rijeka Rezultati uživo
Rijeka
  • 94'

• 90'

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

• 88'

• 85'

• 83'

• 82'

• 73'

• 72'

• 69'

Hajrović je imao sada matnu situaciju za Dinamo, ali Sluga pokazuje zašto je reprezentativac.

• 65'

• 63'

Izlazi Escoval, a ulazi Pavičić kod Rijeke.

• Na stadionu se nalazi točno 5075 gledatelja.

• Dinamo je bolji i u nastavku, ali još bez prave prilike. Rijeka je i dalje bezopasna.

• 46'

• 46'

• 45'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

• Sjajan udarac Gojaka sa 16 metara iz okreta, neobranjivo je pogodio iz okreta iza leđa Sluge.

• 41'

• 25'

• 22'

• 17'

• 7'

U početku susreta puno bolji dojam ostavili su igrači Dinama, ali Sluga još nije ozbiljnije ugrožen.

• 1'

• Sudac utakmice je Mario Zebec iz Varaždina.

• Na tribinama Maksimira okupilo se tek negdje oko četiri tisuće gledatelja.

• – Superkup nema težinu kupa i prvenstva, ali igra se za trofej i riječ je o derbiju. Ova utakmica nam je nagrada za podvig koji smo napravili, za prelijepu uspomenu iz Pule. Pokazali smo da možemo i sigurno će nam to dati poticaj za danas. Iako okolnosti više nisu iste, to je prilika da s dobrim rezultatom uđemo u početak sezone – kazao je trener Rijeke Igor Bišćan.

• Svaka je važna i u svakoj želimo pobijediti, a ova utakmica donosi i jedan trofej. A krenuti u sezonu pobjedom protiv našeg najvećeg suparnika zadnjih godina u Hrvatskoj puno bi nam značilo, bio bi to vjetar u leđa za sve što nas čeka, a čeka nas gust program i puno utakmica. Nalazimo se u dosta dobrom stanju već sada i vjerujem da ćemo već danas pokazati da smo u dobro fizičkom i taktičkom stanju – najavio je susret trener Dinama Nenad Bjelica.

• SASTAVI

DINAMO: Livaković - Stojanović, Lešković, Perić, Leovac - Ademi - Hajrović, Kadzior, Gojak, Oršić - Gavranović

RIJEKA:  Sluga - Escoval, Župarić, Punčec - Raspopović, Lepinjica, Capan, Tomečak - Kvržić, Čolak, Gorgon

• Kod Rijeke nema većih izostanaka.

• Na raspolaganju kod plavih nema ozlijeđenih Dilavera i Moharramija, ne konkuriraju nedavno priključeni mladi reprezentativci Šunjić i Moro, kao ni Olmo koji je još na odmoru. Upitni su bili Theophile i Ademi. Kapetan će ipak igrati, a Francuz će propustiti susret.

• Dinamo i Rijeka krajem svibnja odigrali su svoju posljednju međusobnu utakmicu, tada je u finalu kupa u Puli riječka momčad pogocima Čolaka, Halilovića i Kvržića slavila s 3:1 (za plave je pogodak postigao Oršić). A pred ova dva kluba je susret Superkupa od 20 sati u Maksimiru.