Naslovnica Sport HNL

Junak Mijo Caktaš vodio Hajduk do pobjede, Torcida mu skandirala. Rudeš ide u drugu ligu

Rudeš bi pobjedom došao na pet bodova zaostatka za Istrom koja se nalazi na devetom mjestu s 22 boda i od tamo bi išla u dodatne kvalifikacije za ostanak.
14. svibnja 2019. u 21:07 18 komentara 3209 prikaza
Mijo Caktaš
Pogledajte galeriju 1/11

U 34. kolu Prve HNL u Kranjčevićevoj su se susreli Rudeš i Hajduk

Zlatko Dalić Izbornikova riječ Pogledajte Dalićevu lekciju o hrvatstvu, sve je rekao u nekoliko rečenica

Splićani su u Zagrebu stigli do pobjede 4-1 kojom su preskočili Osijek na trećem mjestu. Hajduk ima 59 bodova i utakmicu više od Osijeka koji ima 56 bodova

Rudeš se ovim porazom i matematički oprostio od prvoligaškog društva jer više ne mogu stići Istru koja je na devetom mjestu s 8 bodova više (22-14).

Junak susreta bio je Mijo Caktaš koji je odigrao za čistu 'desetku'. Postigao je hat-trick i asistirao Jradiju za posljednji pogodak. Caktaš je zabio u 17. minuti nakon sjajne akcije Jaira i strijelca pogotka. S tim rezultatom otišlo se i na odmor.

VAR Stigao i  Elleray HNS predstavio uvođenje VAR-a u hrvatski nogomet

U 57. minuti Caktaš je povisio vodstvo. Jairo je pucao sa 16 metara, a lopta je na putu do gola sretno došla do Caktaša koji s osam metara zabija za 2:0.

Ipak, Lokomotiva smanjuje preko Lisakoviča u 62. minuti koji je primio loptu neometan na 10-ak metara od Posavca te pogađa za 2:1.

Ipak, s dva pogotka u razmaku od 60 sekundi Hajduk rješava utakmicu. U 65. minuti svoj treći pogodak postigao je Caktaš, a samo minutu kasnije asistira Jradiju za konačnih 4:1.

Financije
Ja sam PMP
Znate li što je PMP i zašto se u svijetu smatra zlatnim standardom?
  • 93' Kraj
    Završen je susret u Kranjčevićevoj. Hajduk je slavio, a Rudeš je ovim porazom postao novi drugoligaš.
  • 91' Nadoknada
    Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.
  • 86' Žuti karton
    Hajdukovac Kalik je zaradio žuti karton.
  • 66' Gol
    I novi pogodak!! Jradi je sada povisio prednost na 4-1, a asistirao je sjajni Caktaš.
  • 65' Gol
    GOOOOOL! Hat-trick Mije Caktaša!
  • 62' Gol
    GOOOOOL! Mrkonjić je ubacio i Lisaković prima loptu sam na osam metara te zabija pod vratnicu. Nemoćan je bio Posavec.
  • 57' Gol
    GOOOOOOOOL!
  • 46' Info
    Počelo je drugo poluvrijeme.
  • 43' Info
    Pomoćni sudac sudio je zaleđe Hajduka iako se čini kako nema govora o tome. Igraač Hajduka sam bi išao prema vratima domaćih, ali sudac im to nije dopustio.
  • 41' Info
    Mrkonjić je sada mogao izjednačiti. Pucao je sa 16 metara, ali lopta je otišla iznad vratnice.
  • 38' Zamjena
    Zamjena u redovima Rudeša. Izašao je Barić, a ušao Kovačević.
  • 38' Info
    Što je sada promašio Jairo. Sjajno ga je uposlio Caktaš, a Brazilac je promašio klasični zicer.
  • 28' Info
    Sjajan udarac Mrkonjića iz slobodnog udarca, ali paradom Hajduk spašava Posavec.
  • 26' Zaleđe
    Ugurao je opet Hajduk loptu u mrežu Rudeša, ali odigravanju Bradarića za Caktaša prethodilo je zaleđe.
  • 17' Gol
    GOOOOOOL!
  • 13 Info
    Hajduk puno bolje stoji na terenu, ali ipak bez vodstva. Zagrebačka momčad brani se i pokušat će iznenaditi goste iz kontranapada.
  • 2' Info
    Mogao je povesti Hajduk na početku utakmice. Jradi je s desne strane, a Gyursco je čekao na povratnoj u šesnaestercu. Ipak, lopta prolazi kraj vrata.
  • 1' Početak
    Počeo je susret.
  • Info
    POSTAVE:   Rudeš (4-2-3-1): Banić – Filipović, Smoljo, Pejović, Obanor – Joao Erick, D. Halilović – Barić, Lisakovič, Mrkonjić – Štrkalj. Hajduk (4-3-1-2): Posavec – Jurić, Svatok, Lopez, Bradarić – Jradi, Palaversa, Barry – Caktaš – Gyurcso, Jairo.
Hajduk Caktaš 17', 57', 65', Jradi 66'
  • 93'

• 91'

• 86'

• 81'

Ulazimo u posljednjih deset minuta utakmice. Hajduk je primirio ritam.

• 66'

• 65'

• 62'

• Mijo Caktaš našao se na pravom mjestu nakon udarca Gyursca te ostao sam pred vratarom Rudeša na 7-8 metara. Ovim pogotkom se izjednačio s Puljićem i Marićem na vrhu liste strijelaca.

• 57'

GOOOOOOOOL!

• 46'

• 43'

• 41'

• 38'

• 38'

• 28'

• 26'

• Predivna akcija Hajduka. Propustio je loptu Caktaš, a Jairo mu sjajno vratio za pogodak.

• 17'

GOOOOOOL!

• 13

• 2'

• 1'

•  Sudit će Igor Pajač iz Zeline.

• POSTAVE:

Rudeš (4-2-3-1): Banić – Filipović, Smoljo, Pejović, Obanor – Joao Erick, D. Halilović – Barić, Lisakovič, Mrkonjić – Štrkalj.

Hajduk (4-3-1-2): Posavec – Jurić, Svatok, Lopez, Bradarić – Jradi, Palaversa, Barry – Caktaš – Gyurcso, Jairo.

• Trener Hajduka Siniša Oreščanin odlučio je za ovaj susret od prve minute u igru staviti Antu Palaversu, a mjesto na desnom boku će zauzeti Stanko Jurić, inače veznjak.

• Rudeš bi pobjedom došao na pet bodova zaostatka za Istrom koja se nalazi na devetom mjestu s 22 boda i od tamo bi išla u dodatne kvalifikacije za ostanak. Igrači Tomislava Ivkovića pobjedom nad Hajdukom imali bi teoretske šanse prestići Puljane u preostala dva kola.

• Splićani će u ovaj susret ući maksimalno motivirani jer im je svaki bod važan u borbi za mjesta koja vode u Europu. Hajduk ima 56 bodova, kao i trećeplasirani Osijek, ali im je Gorica za petama sa samo tri boda manje.

• Nogometaši Rudeša i Hajduka od 19 sati će na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu odigrati utakmicu 34. kola Prve HNL.