Objavljeno vijesti danas: 1
Maksimir

Dinamo remijem zaključio euro jesen, Hajrović napravio glupost!

13.12.2018. u 22:52

Dinamo je uspješno zaključio sjajnu europsku jesen. U posljednjem kolu Skupine D Europske lige plavi su u Maksimiru s Anderlechtom igrali 0:0. Dinamo će tako nakon gotovo pedeset godina prezimiti u Europi.

Plavi su dominirali većinom prvog dijela, ali bez konkretne završnice. U 16. minuti zbog međusobnog koškanja švicarski sudac Schärer pokazao je žute kartone Hajroviću i Miliću.

Dinamo - Anderlecht
1/13

Dinamov ofenzivni vezni zbog javne opomene neće igrati u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige na proljeće.

U drugom poluvremenu plavi su imali blagu inicijativu, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Anderlechtovim vratima.

U 78. minuti Olmo je uposlio Stojanovića koji je bio neodlučan. Gosti su najbolju priliku imali u 82. minuti kada je Livaković zaustavio opasan udarac Kayembea iz daljine.

Za goste su cijeli susret odigrali Ivan Santini i Antonio Milić, koji su dobili žute kartone.

Na kraju je priređen slavljenički vatromet!

U drugoj utakmici u Skupini Spartak Trnava je pobijedila Fenerbahçe s 1:0.

Dinamo je skupinu završio na prvom mjestu s 14 bodova, ispred Fenerbahçea 8, Spartaka 7 i Anderlechta 3.

Plavi su ove sezone pobijedili u 23 utakmice, sedam susreta završila su remijem, te imaju samo dva poraza (Young Boysi i Rijeka).

U nedjelju (15 sati) Dinamo kod kuće igra protiv Hajduka. Najveći hrvatski derbi bit će i posljednji dvoboj plavih prije zimske stanke.