Premda kao ministar financija 2015. nije uspio pobijediti u ratu s Bruxellesom koji je Grčkoj nametao strogu štednju kao kaznu za dugove, karizmatični ekonomist i autor Yanis Varoufakis nije okrenuo leđa politici.
Nakon što je osnovao Pokret za demokraciju u Europi 2025. (DiEM25), kojemu je nedostajala stotinka postotka da uđe u Europski parlament, osobno je ušao u grčki parlament zajedno s još osam zastupnika MeRa25. U ekskluzivnom intervjuu Obzoru najavljuje osnivanje nove progresivne stranke u Berlinu, komentira uvođenje eura u Hrvatskoj, predlaže demokratizaciju europske ekonomske strukture, govori o politici Angele Merkel prema zapadnom Balkanu... u svom stilu, precizno i bez zadrške.
EKSKLUZIVNO: YANIS VAROUFAKIS
'Je li kapitalizam mrtav? Kad je 2008. skoro sve umrlo Merkel je smislila pokvareni plan...'

Bivši grčki ministar financija, karizmatični ekonomist i autor ekskluzivno za Večernji list govori o vrućim političkim temama: Uvođenju eura u Hrvatskoj, razočaranju njemačkim izborima i na kraju kapitalizma koji se već dogodio - profit i tržišta zamijenio je novac Središnje banke i Big Tech. Ključno je za tezu da se tehnofeudalizam razlikuje od kapitalizma zapažanje da, nakon 2008., uspona digitalnih platformi, a nedavno i pandemije, dva glavna pokretača kapitalizma – profiti i tržišta – više nisu središnja u gospodarskom sustavu. Utrka za profitom, naravno, nastavlja pokretati većinu ljudi. A tržišta su posvuda. Međutim, široki sustav u kojem živimo više nije vođen privatnim profitom. Niti je, ovih dana, tržište glavni mehanizam za izvlačenje ili stvaranje bogatstva. - Što je zamijenilo profit i tržišta? Kratak odgovor glasi: novac središnje banke zamijenio je kapitalističke profite kao pogonsko gorivo sustava, a digitalne platforme Big Techa zamijenile su tržišta kao mehanizam za izvlačenje vrijednosti.
Nije umro kapitalizam, nego se otkrilo kako ste kuhali knjige i zaduzivali se preko svake mjere. Trebalo vas je izbaciti iz EUa, pa da Putinu i Erdoganu pjevate borbene i ljubite prsten