Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 5
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Iznenadila se

Pila je tri litre vode dnevno, evo što se dogodilo!

Čaša vode
Foto: Shutterstock
1/2
VL
Autor
Vecernji.hr
03.01.2017.
u 19:00
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Jedina negativna strana ove dijete bio je češći odlazak na toalet

Unos dovoljne količine tekućine važan je za očuvanje zdravlja. Ljudsko tijelo u sebi sadrži 60 posto vode. Prema istraživanju, oko 43 posto odraslih osoba pije manje od četiri čaše vode dnevno, a njih 36 posto pije jednu do tri čaše vode.

Autorica članaka na Medical Daily pokušala je testirati što se događa u tijelu ako pijete tri litre vode dnevno. Velike količine vode unosila bi sat vremena prije odlaska na posao, vodu je pila i na slamku, a zadnju čašu vode popila bi prije odlaska kući. 

– Odmah sam primijetila promjene. Osjećala sam se energičnije, koža mi je postala mekša, proširile su mi se pore, a smanjila mi se želja za jedenjem grickalica – objašnjava.

Kaže da je jedina negativna strana ove dijete bio češći odlazak na toalet. – Morala sam se sjetiti da je vrijeme da popijem vodu, jednostavno vam nije prirodno unositi u tijelo tri litre vode dnevno – kaže.

Autorica preporučuje da svi isprobaju ovu djelotvornu dijetu jer ima vrlo pozitivan učinak na zdravlje tijela. No, upozorava, previše unosa vode može biti i štetno pa provjerite s doktorom koja količina vode bi vam najviše odgovarala. 

>> Najgori stanodavac ikad: Naplaćuje puštanje vode u toaletu?!

Ključne riječi

Komentara 7

DU
Deleted user
19:50 03.01.2017.

Mineralna ili obicna?

MA
mariomartin1244
19:47 03.01.2017.

Ja pijem vise od 4 litre vode i nemogu to potvrditi. Same gluposti!

TH
than
23:43 03.01.2017.

Sve ocekivano. Hidratacija koze, samo 3 litre dnevno ?!?!?! Nemaju svi bas toliko zdrave bubrege... A i koji imaju, ne treba vise od 2 litre dnevno.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata