Wales osvojio bod protiv Švicarske, Gavranoviću poništen gol

Wales i Švicarska odigrali su 1:1, a Gavranović je ušao u 84. minuti.
12. lipnja 2021. u 16:54 3 komentara 3337 prikaza
Euro 2020 - Group A - Wales v Switzerland
Pogledajte galeriju 1/6

U utakmici 1. kola A skupine Europskog nogometnog prvenstva Švicarska i Wales su na Olimpijskom stadionu u Bakuu odigrali 1-1.

Euro 2020 - Group A - Turkey v Italy Kakvo otvaranje Talijani deklasirali Tursku: Demiral autogolom načeo, a Ciro i Insigne ih dokrajčili

Švicarska je povela u 49. golom Breela Embola. Xherdan Shaqiri je ubacio iz kornera, a napadač Borussie Monchengladbach zabio glavom.

Wales je izjednačio u 74. minuti na sličan način. Nakon kratkog dodavanja iz kornera, ubacio je Joe Morrell, a glavom zabio Kieffer Moore.

Za Švicarce je od 84. minute zaigrao napadač zagrebačkog Dinama Mario Gavranović, a samo minutu kasnije zabio je pogodak, no poništen je zbog zaleđa.

U petak je u ovoj skupini Italija u Rimu svladala Tursku sa 3-0, a strijelci su bili Merih Demiral (53-autogol), Ciro Immobile (66) i Lorenzo Insigne (79).

Popodnevni trening hrvatske nogometne reprezentacije u Rovinju GLEDALI SMO IH Posljednji trening Vatrenih pred Euro: Dalić Englezima spremio dva iznenađenja!

U drugom kolu, 16. lipnja sastaju se Italija i Švicarska u Rimu, dok će Turska igrati protiv Walesa u Bakuu.

U posljednjem kolu u skupini 20. lipnja snage će odmjeriti Italija i Wales (Rim), te Švicarska i Turska (Baku).

REZULTATI:
Švicarska - Wales 1-1 (Embolo 49 / Moore 74)
U petak:
Italija - Turska  3-0 (Demiral 53-ag, Immobile 66, Insigne 79)

Paraolimpijske igre
Priča paraolimpijca: „Ja se probudim sa svojom boli, pobijedim ju, a onda idem na teren pobijediti protivnika“
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Wales i Švicarska odigrali su 1:1.
  • 85'
    Poništen gol! Gavranović je zabio samo minutu nakon što je ušao. No, susret je nakon pregleda VAR-a poništen zbog zaleđa.
  • 74' Gol
    Izjednačenje! Pritisak Walesa se isplatio i sada je 1:1. Zabio je Moore.
  • 48' Gol
    Gol za Švicarsku! Embolo je zabio glavom iz kornera koji je sam izborio. Zasluženo vodstvo Švicarske.
  • 15'
    Sjajna prilika za Wales! Moore je odlično pucao glavom nakon centaršuta, no švicarski vratar Soomer lijevom rukom vadi loptu ispod grede
Euro 2020, 15.00, Baku
Wales Moore 74'
1
1
Švicarska Embolo 48'
  • KRAJ

• 90'

Ampadu umjesto Ramseyja kod Walesa.

• 90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

• 85'

• 84'

Napadač Dinama Mario Gavranović ušao je umjesto Seferovića.

• 80'

Ostalo je još 10 minuta do kraja susreta.

• 75'

Prva izmjena kod Walesa. Brooks umjesto Jamesa koji nije zadovoljan što mora napustiti teren.

• 74'

• 66'

Prva promjena na utakmici. Shaqiri izlazi, Zakaria ulazi kod Švicarske.

• 66'

Wales pritišće Švicarce, ali je Embolo nezaustavljiv. Ofenzivac Švicarske opet je lijepo prošao i tukao, za malo je neprecizan.

• 63'

Mbabu je dobio žuti karton, dok je početkom drugog dijela kod Walesa opomenut Moore.

• 60'

Wales je stisnuo Švicarsku nakon gola i pokušava doći do izjednačenja.

• 48'

• 47'

Prilika za Švicarsku! Embolo se lijepo oslobodio i tukao, ali Ward to brani. Bit će korner.

• 46'

Počeo je nastavak utakmice, čekamo prvi gol.

• 45'+2

Kraj prvog poluvremena! Nema pogodaka u prvih 45 minuta utakmice Švicarske i Walesa ponajviše zahvaljujući švicarskom napadaču Seferoviću koji je zapucao nekoliko vrlo dobrih prilika.

• 45'

Novi promašaj Seferovića! Embolo je odlično primio loptu okrenut leđima na jedanaest metara od gola te je proslijedio prema natrčalom napadaču Benfice koji desnom nogom loše puca.

• 43'

Nova prijetnja Švicarske. Pucao je ponovno Seferović, ali njegov udarac s vrha kaznenog prostora odlazi preko gola.

• 34'

Sad je Akanji pokušao petom nakon kornera kao Schär nekoliko minuta ranije, a ishod je bio isti.

• 30'

Schär je dobio prvi žuti karton na utakmici nakon što je srušio suparnika. Bale je potom opasno ubacio pred švicarska vrata no nitko nije uspio zahvatiti loptu.

• 27'

Seferović je na 15 metara primio loptu okrenut leđima golu, namijestio se i pucao lijevom nogom iz okreta. Lopta je prohujala uz desnu vratnicu

• 20'

Odlična prilika za Švicarce nakon kornera! Schär je loptu zahvatio petom, a Ward je nogom otklonio opasnost

• 16'

Sudar glavama u skoku Moorea i Mbabua, pukla je arkada Velšaninu. Pruža mu se pomoć izvan igrališta. Nakon što mu stave povez oko glave nastavit će igru.

• 15'

• 11'

Pokušao je Xhaka dalekometnim udarcem, ali je pogodio jednog od svojih suigrača

• 7'

Mbabu je pratio centaršut sa strane i pucao glavom po golu. Lopta je išla u okvir gola, ali ju je blokirao jedan od velških obrambenih igrača.

• 2'

Zanimljivo kako Velšane vodi Rob Page budući da je njegov prethodnik Ryan Giggs suspendiran zbog podignute optužnice.

• 1'

Počela je utakmica u Bakuu!

• Sastav Švicarske

ŠVICARSKA: Sommer - Elvedi, Schär, Akanji - Mbabu, Xhaka, Freuler, Rodriguez - Shaqiri - Embolo, Seferović.

• Sastav Walesa

WALES: Ward - Roberts, Rodon, Davies, Mepham - Morrell, Allen, Ramsey - James, Moore, Bale.

• WALES - ŠVICARSKA

Nakon što je Italija na otvaranju Eura razmontirala Tursku (3:0) u drugom susretu skupine A danas se u 15 sati na Olimpijskom stadionu u Bakuu susreću Wales i Švicarska.