Senzacija u Njemačkoj: Červarov Zagreb srušio Flensburg!

19. rujna 2018. u 21:08 11 komentara 2526 prikaza
PPD Zagreb
Pogledajte galeriju 1/6

Rukometaši PPD Zagreba u susretu 2. kola skupine B Lige prvaka u srijedu su u gostima kod njemačkog Flensburga slavili sa 31-29 (16-16).

Nakon nesretnog poraza u Osijeku od mađarskog Pick-Szegeda (23-24), rukometaši Zagreba su protiv favoriziranog Flensburga pružili odličnu partiju i zasluženo pobijedili.

Liga prvaka Lino Červar: Ipak nismo zaslužili poraz

Zagreb je većinu prvog poluvremena odigrao vrlo dobro i u 12. minuti odvojio su se na četiri gola prednosti (9-5). U još nekoliko navrata Zagreb je imao četiri pogotka viška, ali u posljednjih pet minuta prvog poluvremena Flensburg uspijeva uhvatiti priključak i na odmor su momčadi otišle poravnate (16-16).

>>Pogledajte gostovanje braće Sinković na Večernji TV-u

U nastavku Zagreb je, uz odlične Horvata, Sršena i Mandića, dobio još jedno jako oružje, vratara Urha Kastelica. Slovenski golman je u prvom poluvremenu imao samo dvije obrane, ali u nastavku je "poludio", skupivši 11 obrana. Nakon pet minuta igre u nastavku igrači Zagreba su imali tri gola viška i niti u jednom trenutku nisu dopustili da padnu u "crnu rupu". Stalno su bili u vodstvu, a devet minuta prije kraja imali su i pet pogodaka prednosti (28-23), i na kraju su znalački došli do trijumfa.

PPD Zagreb RUKOMETNA LIGA PRVAKA Tko će naslijediti Montpellier? Konkurencija je snažna

Kod Zagreba najbolji su bili David Mandić sa osam pogodaka, Ivan Sršen zabio je sedam, Zlatko Horvat šest, a vratar Urh Kastelic skupio je 13 obrana. Ekipu Flensburga predvodio je Lasse Svan sa sedam golova.

U preostalim susretima 2. kola B skupine 23. rujna se sastaju Skjern - Motor Zaporožje, Paris Saint-Germain - Celje Pivovarna Laško, te Pick Szeged - Nantes.

PPD Zagreb će sljedeći nastup u Ligi prvaka imati 29. rujna kada dočekuje moćni Paris Saint-Germain.