Hrvatski topovi tihi, Ribery vratio Bayern na pobjedničke staze

bayern
NPH/Pixsell
06.10.2012.
u 17:31

Milan Badelj bo je jedan od najboljih igrača HSV-a u 1:0 pobjedi u Fürthu, Mandžukić je igrao svih 90 minuta za Bayern, Olić je u potopu Wolfsburga kod Schalkea ušao u 52. minuti

Na krilima razigranog Francuza Francka Riberyja, Bayern je brzo prebolio potop u Minsku i 1:3 poraz u Ligi prvaka protiv Bate Borisova. Bavarci su ugostili Hoffenheim, pa iako opet nisu briljirali izvedbom, dohvatili su sigurnu pobjedu (2:0). Poglavito zahvaljujući raspoloženom Riberyju, koji je bio dvostruki strijelac i čovjek odluke. Zadnjih su dana njemačke medije okupirala neslaganja Bayernova trenera Juppa Heynckesa i sportskog direktora Matthiasa Sammera. Podsjetimo da je Sammer kritizirao igru bavarske momčadi nakon pobjede u Bremenu, te posebno poslije poraza u Minsku. No, izgleda da je "hladni rat" okončan, barem su to dali naslutiti Heynckes i Sammer, zagrlivši se nakon vodećeg Riberyjeva pogotka. Mario Mandžukić bio je na terenu svih 90 minuta.

Ivica Olić igrao je za Wolfsburg od 52. minute na gostovanju u Gelsenkirchenu kod Schalkea, dok je Srđan Lakić, nakon dugo vremena, nastupio svih 90 minuta. Kad je "Ola" ušao u igru, već je sve praktički bilo rezultatski gotovo. Trener Felix Magath, naime, uveo je našeg reprezentativnog napadača nakon što je Schalke poveo 2:0, koju minutu kasnije opet je smiješna obrana "vukova" pogriješila i Schalke je zabio i treći gol, pa ni "desetorica Olića" više ne bi mogla pomoći Magathu! Wolfsburg iz kola u kolo sve više razočarava i sad se već doista može postaviti upit dokle će klupska uprava vjerovati Magathovim metodama, koje su sve samo ne uspješne i dobre!

Rezultata nema, igra praktički ne postoji, Wolfsburg je na predzadnjoj poziciji sa samo pet bodova i ovo je svakako najkritičnija situacija u kojoj je Magath bio od dolaska u klub. A potrošio je silne novce i rotirao momčad do iznemoglosti...

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za HSV na gostovanju u Fürthu i vratio se u Hamburg sa sva tri boda. Badelj je bio među boljim igračima gostujućeg sastava, vrlo dobro je kontrolirao sredinu, a opet je imao i nekoliko zapaženih dodavanja. Ozlijeđeni Ivo Iličević nije bio među kandidatima za nastup, ima problema sa stražnjim butnim mišićem. Ozljedu je zaradio prošloga tjedna na utakmici s Hannoverom i upitno je hoće li konkurirati za reprezentativne utakmice protiv Makedonije i Walesa.

Rezultati 7. kola: Bayern – Hoffenheim 2:0, Greuther Fürth – HSV 0:1, Schalke – Wolfsburg 3:0, Freiburg – Nürnberg 3:0, Mainz – Fortuna Düsseldorf 1:0. Poredak: Bayern 21, Eintracht Frankfurt 16(-1), Schalke 14, Borussia Dortmund 11(-1), Hannover 10(-1), Fortuna (D) 10...