Liverpool se raspucao protiv Spartaka, Maribor namučio Sevillu

06. prosinca 2017. u 22:38 14 komentara 3781 prikaza
Liverpool - Spartak
Pogledajte galeriju 1/15

Nakon što su završena natjecanja po skupinama Lige prvaka doznali smo i posljednja četiri sudionika osmine finala, a to su Liverpool, Sevilla, Porto i Šahtar.

Sepp Blatter Four Four Two Blatter i Mourinho najomraženije osobe u nogometu

Prije njih mjesto u osmini finala izborili su Barcelona, Bayern Munchen, Bešiktaš, Chelsea, Manchester City, Paris Saint-Germain, Real Madrid, Tottenham, Basel, Juventus, Manchester United i Roma. Ždrijeb parova osmine finala je 11. prosinca u Nyonu.

1 / 11
Dejan Lovren imao je laganu zadaću protiv Spartaka

Uoči zadnjeg kola najveća drama je bila u skupini E gdje su tri kluba mogla dalje - Liverpool, Sevilla i Spartak. Međutim, nakon svega 18 minuta sve je bilo gotovo. Liverpool je u izravnom sudaru za prolaz na Anfieldu deklasirao Spartak 7-0 postigavši već u prvih 18 minuta tri gola, a strijelci su bili Philippe Coutinho (4-11, 15) i Firminho (19).  Liverpool je i u prošlom kolu imao 3-0 protiv Seville, pa je potom primio tri gola.

No, ovoga puta engleski velikan nije dozvolio iznenađenje. Mane je golom u 48. minuti zabio za 4-0. Golijadu je nastavio Coutinho u 51. zabivši za 5-0, a Mane je u 76. minuti i šesti put svladao Aleksandra Selihova. Do kraja susreta među strijelce se upisao i Salah u 86. minuti.

Dinamov kalendar "Godina zdravih odluka" Dinamovci u društvu veselih učenika OŠ Jelkovec predstavili kalendar za 2018.

Dejan Lovren je igrao do 60. minute, dok je u 61. minuti u momčad Spartaka ušao Mario Pašalić.

U drugom susretu Maribor i Sevilla su odigrali 1-1 i Španjolci su osvojili drugo mjesto. Maribor je poveo u 10. minuti golom Tavaresa, a izjednačio je Ganso u 75. minuti.

1 / 8
Šahtar nadjačao Manchester City

U skupini F Manchester City je osigurao plasman u osminu finala kao pobjednik skupine, a za drugo mjesto borili su se Šahtar i Napoli. Ukrajinci su uoči zadnjeg kola imali tri voda više i trebao im je barem bod protiv Cityja koji je u Ukrajinu doputovao u šarenom sastavu jer je Pepe Guardiola čuvao igrače za nedjeljni derbi protiv Manchester Uniteda. Šahtar je to iskoristio pobijedivši 2-1. Bernard (26) i Ismaily (33) su zabili za Šahtar, a Aguero u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca za goste.

U drugom susretu Feyenoord je identičnim rezultatom pobijedio Napoli koji seli u Europsku ligu. Gosti su poveli već u 2. minuti golom Piotra Zielinskog, izjednačio je Nicolai Jorgensen u 33. minuti, a pobjedu Nizozemcima donio je St Juste u sudačkoj nadoknadi i to s igračem manje nakon što je u 83. minuti isključen Vilhena. Marko Rog je za Napoli igrao posljednjih pola sata.

Robert Prosinečki Znao se praviti 'Englez' Engleski napadač sjeća se hrvatske legende po jednom poroku

U skupini G Bešiktaš je kolo prije kraja osigurao broj 1, a Monaco se oprostio od Europe. Za drugo mjesto borili su se Porto i RB Leipzig. Oba sastava su posljednjih 90 minuta dočekala sa po sedam bodova, no Portugalci su bili bolji u međusobnom susretu. Portu je pomoglo i to što je Monaco na Dragau nastupio bez ponajboljih igrača. Leonardo Jardim je želio pružiti priliku igračima koji su manje igrali. Na koncu je Porto slavio s uvjerljivih 5-2 i prošao dalje. U drugom susretu Bešiktaš je na gostovanju slavio 2-1.

1 / 7
Porto i Monaco utakmicu su završili s igračem manje, u 38. minuti su zbog međusobnog koškanja isključeni Felipe kod Porta, te Ghezzal kod Monaca

Junak utakmice u Portu bio je Vincent Aboubakar koji je postigao dva gola (9, 33) i sjajno uposlio Yacinea Brahimija za 3-0 u 45. minuti. Glik je smanjio iz kaznenog udarca u 61. minuti, ali je Alex Telles četiri minute kasnije vratio Porto na tri gola prednosti. U 78. minuti Falcao je zabio za 4-2, a Soares je u 88. minuti postigao i peti gol za Porto. Danijel Subašić nije branio već je umjesto njega nastupio Diego Benaglio. Oba sastava su utakmicu završila s igračem manje, u 38. minuti su zbog međusobnog koškanja isključeni Felipe kod Porta, te Ghezzal kod gostiju.

Grčka - Hrvatska SP u Rusiji U prvih 24 sata Fifa primila više od 1,3 milijuna zahtjeva za ulaznice

U drugom susretu Turci su slavili 2-1 potvrdivši prvo mjesto, dok njemački doprvak natjecanje nastavlja u Europskoj ligi. Bešiktaš je poveo u 10. minuti golom Alvara Negreda iz kaznenog udarca, izjednačio je Keita u 87. minuti, no pobjedu gostima donio je Talisca u posljednjim trenucima susreta. Matej Mitrović je igrao cijeli susret za Bešiktaš.

1 / 7
Mateo Kovačić igrao je prvih 58 minuta protiv dortmundske Borussije

U skupini H prva dvije pozicije su bile poznate i prije zadnjeg kola. Tottenham je osvojio prvo mjesto, dok je Real Madrid drugi. Aktualni europski prvak je u zadnjem kolu ugostio Borussiju Dortmund pobijedivši 3-2. "Kraljevski klub" je već nakon 12 minuta vodio 2-0 golovima Borje Mayorala (8) i Cristiana Ronalda (12).

Portugalcu je za njegov deveti gol u šestom nastupu asistirao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić. Gosti su do kraja prvog dijela uspjeli smanjiti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga (43), a isti je igrač u 48. minuti izjednačio na 2-2. Pobjedu Realu donio je u 80. minuti Lucas Vazquez. Kovačić je igrao do 58. minute, dok Luka Modrić nije nastupio.

U drugom susretu Tottenham je pobijedio APOEL 3-0 golovima Fernanda Llorentea (20), Heung-Min Sona (37) i Georgesa N'Koudoua (80). U Europsku ligu seli Borussija.

Milan SUTRA NA RUJEVICI Uzdrmani Milan s varalicom od predsjednika Matjaž Kek Rujevica rasprodana Kek uoči Milana: Imamo teškoća, ne znam kako ću sastaviti momčad Rakitić i Messi Barcelona Rakitić otkrio koga želi u osmini finala: Moramo se brinuti o Messiju
Liga prvaka, 20.45, Anfield
Liverpool Coutinho 4' - 11m, 15', 50', Firmino 19', Mane 47', 76', Salah 86'
7
0
Spartak M.
  • Završio je prvi dio natjecanja po skupinama u Ligi prvaka. Mjesto među 16 najboljih europskim momčadi izborili su: Barcelona, Basel, Bayern, Beşiktaş, Chelsea, Juventus, Manchester City, Manchester United, PSG, Real Madrid, Roma, Tottenham, te Liverpool, Sevilla, Šahtar i Porto.

Ždrijeb parova osmine finala Lige prvaka održat će se u ponedjeljak 11. prosinca u Nyonu (12 sati). Prve utakmice igraju se 13. i 14., odnosno 20. i 21. veljače, a uzvrati su 6. i 7., odnosno 13. i 14. ožujka.

• Rezultati, Skupina E: Liverpool - Spartak Moskva 7:0 (Coutinho 4 - 11m, 15, 50, Firmino 19, Mane 47,76, Salah 86)

Maribor - Sevilla 1:1 (Tavares 10, Ganso 75)

Poredak: Liverpool 12, Sevilla 9, Spartak M. 6, Maribor 3.

Skupina F: Šahtar - Manchester City 2:1 (Bernard 26, Ismaily 33/Aguero 90+2 - 11m)

Feyenoord - Napoli 2:1 (Jorgensen 33, St Juste 90+1/Zielinski 2)

Poredak: Manchester City 15, Šahtar 12, Napoli 7, Feyenoord 3.

Skupina G: RB Leipzig - Beşiktaş 1:2 (Keita 87/Negredo 10, Talisca 90)

Porto - Monaco 5:2 (Aboubakar 9, 33, Brahimi 45, Telles 66, Soares 88/Glik 61 - 11m, Falcao 78)

Poredak: Beşiktaş 14, Porto 10, RB Leipzig 7, Monaco 2.

Skupina H: Tottenham - APOEL 3:0 (Llorente 21, Son Heung-Min 38, N'Koudou G. 80)

Real Madrid - Borussia (D) 3:2 (Mayoral 8, Ronaldo 13, Lucas 81/Aubameyang 43,49)

Poredak: Tottenham 16, Real Madrid 13, Borussia (D) 2, APOEL 2.

• 90'

Završila je utakmica na Anfieldu. Liverpool je pobijedio Spartak sa 7:0.

• 86'

Gooool! Liverpool potopio Spartak. Salah je zabio za 7:0!

• 80'

Liverpool - Spartak Moskva 6:0 (Coutinho 4 - 11m, 15, 50, Firmino 19, Mane 47,76)

Šahtar - Manchester City 2:0 (Bernard 26, Ismaily 33)

Feyenoord - Napoli 1:1 (Jorgensen 33/Zielinski 2)

RB Leipzig - Beşiktaş 0:1 (Negredo 10)

Porto - Monaco 4:2 (Aboubakar 9, 33, Brahimi 45, Telles 66/Glik 61 - 11m, Falcao 78)

Tottenham - APOEL 3:0 (Llorente 21, Son Heung-Min 38, N'Koudou G. 80)

• 76'

Gooool! Liverpool se raspucao. Redsi protiv Spartaka vode sa 6:0! Strijelac je bio Mane, to je njegov drugi pogodak na utakmici.

• 76'

Razičaranje u Ljudskom vrtu! Sevilla je izjednačila u Mariboru. Za 1:1 zabio Ganso.

• 70'

Maribor - Sevilla 1:0 (Tavares 10)

Porto - Monaco 1:1 (Aboubakar 9, 33, Brahimi 45, Telles 66/Glik 61 - 11m)

Real Madrid - Borussia (D) 2:2 (Mayoral 8, Ronaldo 13/Aubameyang 43,49)

Tottenham - APOEL 2:0 (Llorente 21, Son Heung-Min 38)

Liverpool - Spartak Moskva 5:0 (Coutinho 4 - 11m, 15, 50, Firmino 19, Mane 47)

• 60'

Kod Spartaka je Pašalić ušao umjesto Dzhikiye, a kod Liverpool iz igre je izašao Lovren. Umjesto hrvatskog stopera u igru je ušao Alexander-Arnold.

• 60'

Porto - Monaco 3:0 (Aboubakar 9, 33, Brahimi 45')

• 58'

Mateo Kovačić je nakon 58 minuta igre za Real izašao iz igre.

• 51'

Borussija je izjednačila u Madridu protiv Reala. Za 2:2 pogodio je Aubameyang.

• 50'

Gooool! Coutinho je zabio svoj treći pogodak na utakmici. Liverpul je potpuno razbio moskovski Spartak.

• 48'

Gooool! Novi pogodak na Anfieldu. Liverpool vodi protiv Spartaka sa 4:0. Milner je odigrao preciznu loptu koju je pokupio Sadio Mane i pogodio desne rašlje.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Rezultati nakon prvog poluvremena:

Real Madrid - Borussia (D) 2:1 (Mayoral 8, Ronaldo 13/Aubameyang 43)

Liverpool - Spartak Moskva 3:0 (Coutinho 4 - 11m, Coutinho 15, Firmino 19)

• 45'

Završilo je prvo poluvrijeme. Liverpool protiv Spartaka vodi s 3:0.

• 39'

Porto i Monaco od 38. minute igraju s igračem manje. Crvene kartone dobili su Felipe i Ghezzal!

• 38'

Nova prilika za Liverpool. Mohamed Salah je pucao s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla iznad prečke.

• 33'

Porto je poveo protiv Monaca s 2:0, ponovno je strijelac bio Aboubakar. Šahtar vodi protiv Manchester Cityja također s 2:0, zabio je Ismaily.

• 30'

Feyenoord - Napoli 0:1 (Zielinski 2)

Porto - Monaco 1:0 (Aboubakar 9)

Real Madrid - Borussia (D) 2:0 (Mayoral 8, Ronaldo 13)

Šahtar - Manchester City 1:0 (Bernard 26)

Tottenham - APOEL 1:0 (Llorente 21)

• 26'

Šahtar vodi protiv Manchester Cityja (1:0), strijelac je bio Bernard.

• 25'

Na Anfieldu se igra vrlo otvoreno, Liverpool traži novi pogodak.

• 20'

Šahtar - Manchester City 0:0

Tottenham - APOEL 0:0

• 19'

Gooool! Firmino se našao na pravom mjestu i zabio novi pogodak. Liverpool vodi protiv Spartaka s 3:0.

• 15'

Gooool! Philippe Coutinho se našao u sjajnoj prilice nakon lijepe asistencije. Preciznim udarcem zabio je drugi pogodak na utakmici. Liverpool vodi s 2:0.

• 14'

Luiz Adriano je pucao, ali Liverpoolov vratar Loris Karius je obranio njegov pokušaj.

• 10'

Maribor vodi protiv Seville. Marcos Tavares bio je strijelac za viole.

• 5'

Napoli pogotkom Zielinskija vodi kod Feyenoorda s 1:0.

• 4'

Goooool! Coutinho je zabio s bijele točke. Liverpool je vrlo rano došao do prednosti protiv Spartaka.

• 3'

Kazneni udarac za Liverpool!

• 1'

Počeo je susret na Anfieldu. Osim dvoboja Liverpool - Spartak pratit ćemo uživo i rezultate na ostalim utakmicama.

• 20.40

Utakmicu Liverpool - Spartak sudi Poljak Marciniak.

• 20.35

• 20.30

Marko Rog je na klupi je s pričuvama za Napoli kod Feyenoorda, a Danijel Subašić nije u sastavu za otpisani Monaco u Portu. Matej Mitrović u prvoj je postavi Beşiktaşa kod Leipziga. Matej Kovačić igrat će od prve minute za Real protiv dortmundske Borussije, a Luka Modrić je na klupi.

• 20.25

Dejan Lovren igrat će od prve minute za Liverpool, dok će Mario Pašalić kod Spartaka priliku čekati s klupe. Žele li 'Redsi' dočekati proljeće u Ligi prvaka ne smiju izgubiti protiv moskovske momčadi.

• 20.15

Svoje mjesto među 16 najboljih europskim momčadi već su izborili: Barcelona, Basel, Bayern, Beşiktaş, Chelsea, Juventus, Manchester City, Manchester United, PSG, Real Madrid, Roma i Tottenham. Ostala su još četiri slobodna mjesta za koje se bore: RB Leipzig, Liverpool, Napoli, Porto, Sevilla, Šahtar i Spartak Moskva.

• 20.00

Dobra večer! Završava se prvi dio natjecanja po skupinama u Ligi prvaka. Najzanimljive će biti u skupini E gdje tri momčadi love proljeće u elitnom društvu. Sevilla pobjedom u Mariboru može osigurati osminu finala u LP, a najneizvjesnije će biti na Anfieldu gdje Lovrenov Liverpool dočekuje Pašalićev moskovski Spartak. Rasplet prvog dijela natjecanja uživo pratite na portalu Večernjeg lista.