Naslovnica Sport Strani nogomet
* Članak se automatski osvježava.

Rijeka lako pala u Nizozemskoj, AZ joj zabio četiri gola

Rijeka je u drugom kolu skupine F Europske lige izgubila od nizozemskog AZ Alkmaara s 4:1
29. listopada 2020. u 22:52 14 komentara 6309 prikaza
Rijeka i Real Sociedad susreli se u 1. kolu Europske lige
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! AZ je slavio s 4:1 tako da je Rijeka nakon dva kola još bez boda.
  • 72' Gol
    Gol za Rijeku! Evo konačno nešto i od našeg kluba. Lončar je dobro ubacio, a Kulenović sjajno lijevoj primirio loptu i onda desnom pogodio mrežu. Ima li vremena za Rijeku?
  • 60' Gol
    Gol za AZ! Gudmundsson je zabio svoj drugi gol danas i to je već 4:0.
  • 51' Gol
    Gol za AZ! Karlsson je dobio dubinsku loptu, Escoval je bio uz njega, ali je ofenzivac domaće momčadi lijepo pogodio suprotni kut i ovo miriše na katastrofu Rijeke.
  • 20' Gol
    Gol za AZ! Tomečak je pogriješio i predao loptu koja je došla do Midtsja. Uslijedila je dubinska lopta za Gudmundssona koji je pobjegao riječkoj obrani, izašao sam ispred Nevistića i pogodio za 2:0.
  • 6' Gol
    Gol za AZ! Koopmeiners je tukao po sredini gola, Nevistić se bacio i zamalo loptu obranio nogom, no ipak je ušla u mrežu.
  • 5' Penal
    Jedanaesterac za AZ! Velkovski je srušio de Wita i to je jedanasterac.
  • SUDAC
    Pravdu će dijeliti ruska sudačka postava, a glavni sudac je Sergej Ivanov.
  • AZ
    AZ: Bizot - Wijndal, Martins Indi, Hatzidiakos, Svensson - Koopmeiners,  De Wit, Midtsjo - Karlsson, Gudmundsson, Stengs.
  • RIJEKA
    Za Rijeku će igrati: Nevistić - Tomečak, Escoval, Velkovski, Smolčić, Štefulj - Menalo, Pavičić, Andrijašević, Lončar - Kulenović.
Europska liga, skupina F, drugo kolo, 21:00, Alkmaar, Nizozemska
AZ Alkmaar Koopmeiners 11m 6', Gudmundsson 20',60', Karlsson 51'
4
1
Rijeka Kulenović 72'
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se četiri minute nadoknade.

• 86'

Lepinjica je požutio.

• 80'

Stefulj i Tomečak su izašli, a u igri su Anastasio i Raspopović.

• 72'

• 67'

Oba trenera napravila su po tri zamjene. Yateke, Lepinjica i Halilović su ušli umjesto Menala, Velkovskog i Andrijaševića kod Rijeke, a kod domaćina su u igri Leeuwin, Aboukhlal i Evjen umjesto Chatzidiakosa, Karlssona i Stengsa.

• 60'

• 51'

• 46'

Počeo je nastavak, nije bilo promjena.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, Rijeka gubi 2:0.

• 45'

Igrat će se još tri minute nadoknade prvog dijela.

• 40'

Pet minuta do kraja poluvremena, Rijeka osim onog udarca Andrijaševića nije imala priliku.

• 33'

I Menalo je požutio.

• 31'

Gudmundsson je dobio žuti karton tako da su oba strijelca AZ-a danas s opomenom.

• 20'

• 17'

Koopmeiners je srušio Menala i dobio žuti karton.

• 13'

Kulenović je prvi igrač sa žutim kartonom večeras.

• 12'

Prilika za Rijeku! Štefulj je ubacio, Andrijašević tukao uz dosta sreće, ali vratar AZ-a to odlično brani.

• 8'

Šteta zbog ovoga jedanasterca jer je dojam da je Velkovski to nepotrebno napravio. Srušio je protivnika iako je Nevistić već bio istrčao i vjerojatno bi stigao tu loptu.

• 6'

• 5'

• 1'

Počela je utakmica, sretno Rijeci! Domaćini su izveli prvi napad.

• SUDAC

• AZ

• RIJEKA

• SIMON ROŽMAN

– Malo standardnih igrača otpalo im je zbog korone, startnih 11 je zdravo. Karlsson i Stengs strahovito su brza i opasna krila, u vezi rutineri De Wit i Midtsjø imaju golem broj utakmica koje su odigrali zajedno. Najviše rotiraju u obrani. Klasična je to nizozemska momčad koju karakteriziraju brzina i igranje po bokovima te da obrambeni bočni idu naprijed i daju im širinu. Moramo u sredini dulje zadržati loptu i biti opasni za njihov gol – obratio se medijima trener Sinom Rožman prije leta za Nizozemsku, u koju s njim zbog zdravstvenih razloga nisu otputovali Čerin, Murić, Galović, Arsenić i Ristovski.

• PROBLEMI S KORONOM

Alkmaar zaista ima problema s koronavirusom, u momčadi ima 15 zaraženih, dok Rijeka ima četiri pozitivna igrača.

• Za utakmicu protiv AZ-a upitan je i kapetan Franko Andrijašević, koji se ozlijedio u dvoboju protiv Real Sociedada, ali zato je dobra vijest da se u konkurenciju vraća Tibor Halilović.

• POREDAK

Rijeka je zasad bez bodova nakon što je u prvom kolu na Rujevici izgubila od Real Sociedada golom u sudačkoj nadoknadi.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore
  • Susret u Nizozemskoj počinje u 21 sat. Riječ je o utakmici drugog kola skupine F Europske lige.