Objavljeno vijesti danas: 41
SP KATAR 2022

Kakvo otvaranje SP-a za Engleze! Pregazili Irance sa čak šest komada u mreži! (6:2)

21.11.2022. u 16:14
ENGLESKA
6-1
IRAN
SVJETSKO PRVENSTVO, 14:00, KHALIFA INTERNATIONAL
KRAJ

Završila je utakmica. Engleska je teško porazila Iran.

90+13'

Zabio je Taremi! Na kraju susreta za umanjenje poraza.

90+12'

Nakon provjere, sudac je odlučio da će biti penal za Iran. Stones je povlačio igrača u obrani.

90+10'

Vrijeme je isteklo, ali VAR je pozvao na provjeru za penal za Iran.

90+8'

Trese gredu Iran! Kakva prilika na isteku sudčeva dodatka.

90+

Igra se čak 10 minuta nadoknade čime će ova utakmica imati ukupno 24 minute nadoknade!

90'

Grielish se također upisuje na široku listu strijelaca. VAR soba će doduše provjerii pogodak. Nakon kratke provjere sve je čisto.

89'

Poigravaju se Englezi sada do kraja regularnog vremena, a zbog prekida će biti i podosta sudačke nadoknade pa ćemo se s ovom utakmicom družiti još nekoliko minuta.

79'

Privodimo kraju utakmicu. Oba izbornika potrošili su svih pet zamjena.

Dodajmo kako Engleska sljedeću utakmicu igra u petak protiv SAD-a, a sljedeći utorak protiv Walesa.

Spomenimo i kako je na tribinama susret pratilo 45 tisuća navijača.

76'

Nova izmjena kod Engleza. Van ide kapetan Kane koji iako je odigrao dobru utakmicu nije postigao pogodak.

71'

U prvom kontaktu s loptom sjajni Marcus Rashford stigao je do pogotka, ukupno petog za momčad Engleske danas.

70'

Southgate zatvara utakmicu i mijenja.

Foden, Grielish, Rashford i Dier ulaze.

Izašli su Mount, Sterling, Saka i Maguire

66'

Nije dobro. Ponovno ozljeda na terenu. Ovaj put Harry Maguire stradao je u sudaru glavom, ali se brzo pridigao.

65'

Prva prava lopta za Tarremija pretvorila se u pogodak. Moharrami je započeo akciju i lijepo podvalio loptu Taremiju

62'

Iran se raspao. Englezi su prejaki. Saka zabija svoj drugi pogodak i sada se već poigrava s Irancima.

Sterling je odradio veći dio posla i pripremio loptu za Saku koji je uputio šut po sredini i loše postavljeni vratar Irana nije imao šanse.

56'

Čista situacija za Sterlinga. Oslobodio se igrač Engleske svojih čuvara i povukao loptu sa sredina terena, no u zadnji trenutak udarac skreću Iranci i bit će korner.

48'

Morteza Pouraliganji (Iran) je zaradio žuti karton.

49'

Zabrinuti pogledi s engleske klupe sada jer kapetan Harry Kane nakon oštrog starta Iranca ostao je ležati na travnjaku nekoliko minuta.

45'

Evo nas i u nastavku ovog prilično jednosmjernog susreta. Nema većih iznenađenja.

U sastav Irana ušla su tri nova igrača, a momčad je u formaciji 4-3-3 dok su Englezi u 4-3-2-1

45+14'

Završilo je prvo poluvrijeme s dugačkim sudačkim dodatkom, Engleska ima sigurno vodstvo od 3:0.

45'

Iran se konačno našao u ozbiljnoj situaciji, Haji Safi je ubacio prema Jahanbakshu koji je pucao iz prve i bio neprecizan.

45'

Carlos Quireoz, koji je zamijenio našeg Dragana Skočića, morat će nešto mijenjati na poluvremenu. Portugalčeve ekipe inače ne primaju puno pogodaka.

45'

Igrat će se čak 14 minuta nadoknade zbog ozljede glave iranskog golmana.

45'

Treći gol Engleske u deset minuta! Kane je primio loptu, lakoćom se riješio svojeg čuvara i ubacio na prvu stativu. Ondje je čekao Sterling, koji je lagano zabio rezervnom golmanu Iranaca.

Bio je to Sterlingov 20. pogodak u 80. nastupu za Englesku.

43'

GOOOOOL Engleska vodi 2:0 i ponovno je zabila nakon ubačaja iz kuta. No sada je Maguire bolje skočio od svojeg čuvara, nakon čega se lopta odbila do Sake, a Arsenalov napadač je izvoleja zakucao pod prečku.

40'

Engleska u potpunosti ima kontrolu utakmice dok od Irana nismo vidjeli gotovo ništa.

35'

GOOOOL Englezi su poveli! Nakon nekoliko kratkih dodavanja, Shaw je sjajno ubacio, na pravom se mjestu našao Jude Bellingham koji puca glavom te postiže prvi pogodak za Tri lava u 18. nastupu.

31'

Najbolja prilika Engleske! Harry Maguire se othrvao protivničkom igraču i pucao glavom, no udarac je odsjeo na gredi.

Uzaludno je Pickford počeo prerano slaviti, ostaje 0:0.

30'

Dobra šansa za Englesku, Sterling je uposlio Saku koji prebacuje do Mounta, ali nema pogotka, lopta ide pokraj gola.

25'

Prvi žuti karton na susretu, zaradio ga je Jahanbaksh nakon oštrog starta nad Lukeom Shawom.

20'

U igru je ušao zamjenski golman Hossein Hosseini.

19'

Beiranvand se izgleda dosta teško ozlijedio i neće moći nastaviti, s terena izlazi na nosilima. Sudario se s vlastitim suigračem nakon što je spašavao gol ispred Sterlinga.

16'

Alireza Beiravand će ipak ostati na golu iako se već spremao rezervni golman.

BECKHAM BODRI ENGLESKU

Ikona engleskog i svjetskog nogometa David Beckham nalazi se u stadionskoj loži te gleda svoju reprezentaciju.

Soccer Football - FIFA World Cup Qatar 2022 - Group B - England v Iran - Khalifa International Stadium, Doha, Qatar - November 21, 2022 David Beckham is seen in the stands before the match REUTERS/Marko Djurica Photo: MARKO DJURICA/REUTERS

11'

Inače, Iranci nikada nisu prošli skupinu na Mundijalu, po jednu pobjedu su na turniru ostvarili 1998. godine u Francuskoj te 2018. godine u Rusiji.

10'

Engleska je skoro povela nakon ubačaja Kanea, ali je iranski vratar skrenuo loptu ispred natrčalog Sterlinga. Nakon toga se Beiranvand i ozlijedio.

6'

Vrlo miran početak utakmice, na stadionu Khalifa se nalazi između 38-40 tisuća gledatelja.

4'

Cheshmi i Maguire povlačili su se u kaznenom prostoru. Englezi su tražili kazneni udarac, no sudac Claus nije svirao najstrožu kaznu.

2'

Kao i što sm mogli predvidjeti, Engleska je odmah jurnula naprijed, dok Iranci strpljivo čekaju u dvostrukom bloku.

1'

Glavni sudac utakmice  Brazilac Raphael Claus dao je znak za početak utakmice.

ENGLEZI NAJSKUPLJI

Engleska reprezentacija prema Transfermarktu vrijedi 1,26 milijardi eura i najvrjednija je reprezentacija na turniru. Igrači Irana, s druge strane, vrijede 59 milijuna eura.

SKUPINA B

Standings provided by Sofascore

LUDA NOĆ ENGLEZA

Iako će mnogim navijačima ovo prvenstvo ostati u lošem sjećanju, engleski navijač Alex je doživio avanturu života, više o tome pročitajte OVDJE

SPORNA VRPCA

Mediji su javljali da će izbiti pobuna najjačih reprezentacija zbog kapetanske trake u duginim bojama, više o tome OVDJE i OVDJE

SASTAVI

Engleska (4-3-3): Pickford - Trippier, Stones, Maguire, Shaw - Rice, Bellingham, Mount - Saka, Kane, Sterling

Iran (4-2-3-1): Beiranvand - Moharrami, Pouraliganji, Hosseini, Hajisafi - Jahanbakhsh, Karimi, Noorollahi - Taremi

NAJAVA

Engleska i Iran u 14 sati na stadionu Khalifa International igraju prvu utakmicu skupine B Svjetskog prvenstva.

Gordi Albion jedan je od favorita za osvajanje SP-a, a izbornik Gareth Southgate poručio je kako će njegovi igrači prije utakmice kleknuti u znak podrške pokretu Black Lives Matter prije početak susreta, dok je kapetan Harry Kane trebao nositi traku u duginim bojama, koja promovira prava LGBTQ+ zajednicu.

Međutim, od toga se odustalo zbog mogućih kazni FIFA-e. Irance je na Mundijal doveo hrvatski trener Dragan Skočić ali je neposredno prije turnira dobio otkaz.