Naslovnica Sport EURO 2020

Bajka u Kopenhagenu! Danska demolirala Ruse i uz pomoć Belgije završila druga

21. lipnja 2021. u 22:41 8 komentara 6451 prikaza
Pogledajte galeriju 1/10

Nogometna reprezentacije Belgije osvojila je prvo mjesto u skupini B Europskog prvenstva nakon što je u susretu trećeg kola pobijedila Finsku 2:0 upisavši i treću pobjedu, a dalje ide i Danska koja je porazila Rusiju 4:1.

Uoči posljednjih 90 minuta natjecanja u skupini B, bilo je poznato samo kako Belgija ide dalje, ali ne i s koje pozicije. U nekim kombinacijama do prvog mjesta je mogla i Finska. Ostalo je sve bilo otvoreno, a dalje su mogli i Rusija, te Danska.

Na koncu je Belgija očekivano pobijedila Finsku 2:0 osvojivši prvo mjesto s tri pobjede, dok je Danska porazila Rusiju 4:1 i nakon dva početna poraza probila se na drugo mjesto.

Golove za Belgiju, brončane s posljednjeg SP-a u Rusiji, zabili su finski vratar Lukas Hradecky koji je u 75. minuti ugurao loptu u vlastitu mrežu, te Romelu Lukaku golom u 82. minuti.

| Autor : Reuters Foto: Reuters

Belgija će u osmini finala igrati protiv trećeplasirane ekipe A/D/E/F.

U drugom susretu Danska je u sjajnom susretu u Kopengahenu pobijedila Rusiju sa 4:1 osvojivši drugo mjesto, pa će u osmini finala igrati protiv Walesa

Mikkel Damsgaard (38), Yussuf Poulsen (59), Andreas Christensen (79) i Joakim Maehle (82) zabili su za Dance, a Artem Dzjuba (70-11m) za Ruse.

IZBORNIKOVE IDEJE Novi Dalićev plan: Na Škote ide s čak deset dinamovaca!

Danskom pobjedom protiv Rusije (4:1) zatvorio se krug s tri reprezentacije sa po tri boda jer je ranije Finska pobijedila Dansku (1:0), a Rusija je bila bolja od Finske (1:0).

U tom trokutu najbolji su bili Danci koji su osvojili drugo mjesto u skupini, Finska je treća, a Rusija posljednja.

otac i brat na putu
Novi detalji potrage za Hrvaticom u Frankfurtu: 'Navodno je policiju zvao prolaznik, obitelj je zbunjena'
Argeta Junior
ZABAVNO I UKUSNO
Ovo su tri ukusna ljetna međuobroka koji će oduševiti vaše mališane
  • KRAJ Kraj
    Sve se poklopilo Dancima, a mnogi će reći - zasluženo!
  • 82' Gol
    GOOL!!!! Maehle je povukao kontru i završio je, to je 4:1!
  • 79' Gol
    GOOOL!!! Nakon nekoliko prilika i gužve u kaznenom prostoru, Christensenova bomba s 25 metara bila je neobranjiva.
  • 74' Gol
    GOOOL!!! Vratar Hradecky si je zabio gol!
  • 70' Penal
    GOOOL!!! Rusija je smanjila s bijele točke!
  • 59' Gol
    GOOOL!!! Nakon velike greške ruske obrane Poulsen je zabio u praznu mrežu i Danska ima 2:0!
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Završio je prvi dio.
  • 38' Gol
    GOOOL!!! Danska vodi! Damsgaardova bomba iz velike daljine je odsjela gdje treba.
  • SASTAVI
    RUSIJA: Safonov - Divejev, Džikija, Kudrijašov - Fernandes, Ozdojev, Zobnin, Kuzjajev - Mirančuk, Golovin - Džjuba. DANSKA: Schmeichel - Christensen, Kjaer, Vestergaard - Wass, Hojbjerg, Delaney, Maehle - Braithwaite, Poulsen, Damsgaard.
Europsko prvenstvo, grupna faza, 21:00, Kopenhagen i Sankt Peterburg
DANSKA Damsgaard 38', Poulsen 59', Christensen 79', Maehle 82'
4
1
RUSIJA Dzjuba 70' (p)
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

• 87'

Danska ne misli posustati, traži se peti gol.

• GOL BELGIJE

Romelu Lukaku zabio je za 2:0 Belgije protiv Finske u 81. minuti i to je to, Danska ide dalje s druge pozicije!

• 82'

• 81'

Sad je sve lakše za izračunati, Danska je druga, Finska treća i Rusija posljednja.

• 79'

• 78'

Ako sve ostane kako je sad, imamo tri reprezentacije s tri boda i sve tri su pobijedile jedan razlike, što Dansku "gura" na drugo mjesto, a Rusiju na posljednje.

• 74'

• 72'

Norgaard mijenja strijelca Damsgaarda.

• 71'

Sve se okrenulo u minuti. Belgija je zabila za 1:0 i u tom trenutku Danska je bila na drugom mjestu, ali VAR poništava pogodak baš trenutak prije dosuđenog jedanaesterca za Rusiju. I sad se sve mijenja, Finska ostaje druga, Danska treća i Rusija četvrta. Ali, ako Rusi izjednače, bit će drugi!

• 70'

• 61'

Kod Rusa također dvostruka zamjena, Ozdoeva mijenja Žemaletdinov, a Mirančula Šobolev.

• 60'

Odmah Pulsen i izlazi, mijenja ga Dolberg. Uz njega, izašao je i Wass, a mijenja ga Stryger.

• 59'

• 50'

Kao i u prvom poluvremenu, Rusi su dominantniji po pitanju posjeda, ali bez konkretnih akcija ili pokušaja.

• 46'

Počelo je i drugo poluvrijeme, poluvrijeme odluke.

• POLUVRIJEME

• 38'

• 34'

Golovin se odlično oslobodio, ali puca preko gola sa 16 ili 17 metara.

• 29'

Hojbjerg je pucao s dvadesetak metara, ali kraj gola.

• 28'

Kudrijašov je dobio žuti karton zbog pregrubog prekršaja.

• 25'

Utakmica je iznimno brza, tempo ovog tipa neće biti lako zadržati do kraja.

• 21'

Nova kontra Rusa, ali Christensen je presjekao ključno dodavanje prema Golovinu i izbio u korner.

• 18'

Vestergaard je izgubio loptu nesmotrenošću i brza kontra Golovina mogla je završiti pogotkom, da je taj igrač bio precizniji ili manje sebičan. Ali, nešto kredita treba dati i Schmeichelu, koji je sjajno obranio udarac s desetak metara.

• 15'

Danci i dalje imaju posjed i inicijativu.

• 10'

Očekivano, Danska je na svom travnjaku dominantnija.

• 5'

Utakmica je zasad jako čvrsta, ulog je ogroman. A i Rusima "igra" remi.

• 1'

Počele su utakmice.

• Danska bi se pobjedom izjednačila s Rusijom, ali bila bi ispred nje. Finska bi isto tako bila ispred Belgije u slučaju pobjede.

• SASTAVI

RUSIJA: Safonov - Divejev, Džikija, Kudrijašov - Fernandes, Ozdojev, Zobnin, Kuzjajev - Mirančuk, Golovin - Džjuba.

DANSKA: Schmeichel - Christensen, Kjaer, Vestergaard - Wass, Hojbjerg, Delaney, Maehle - Braithwaite, Poulsen, Damsgaard.

• FINSKA: Hradecky- Raitala, Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy, Uronen - Lod, Sparv, Kamara - Pohjanpalo, Pukki.

BELGIJA: Courtois - Boyata, Denayer, Vermaelen - Trossard, De Bruyne, Witsel, CHadli - Doku, Lukaku, E. Hazard.

• Belgija ima šest bodova, ali nema osigurano prvo mjesto, ono bi pripalo Finskoj u slučaju pobjede. Danci ni s pobjedom ne mogu biti sigurni u osminu finala.