Naslovnica Sport Eurobasket 2017

Slovenija u finalu igra protiv Srbije koja je u drami pobijedila Rusiju

Finale Eurobasketa Slovenija - Srbija igra se u nedjelju u 20.30 sati, a utakmica za treće mjesto Španjolska - Rusija u 16 sati
15. rujna 2017. u 22:24 254 komentara 49040 prikaza
Rusija - Srbija
Pogledajte galeriju 1/9

Košarkaši Slovenije i Srbije igrat će u finalu Europskog prvenstva, čija se završnica igra u Istanbulu. U drugoj polufinalnoj utakmici Srbi su pobijedili Ruse sa 87:79. Dan ranije Slovenci su nadjačali Španjolce sa 92:72.

Goran Dragić Goran Dragić Kapetan Slovenije slavi podižući tri prsta: Sad želim Srbiju, a onda ću se urokati

Srbija je protiv Rusije vodila gotovo tijekom čitavog dvoboja, jedino vodstvo Rusije bilo je 6:5, tijekom druge četvrtine, te sredinom treće je imala i 16 pogodaka prednosti (42:26, 57:41), no Rusija je ipak uspjela dovesti susret u neizvjesnu završnicu u kojoj im Bogdan Bogdanović ipak nije dopustio preokret.

Srbija je na krilima odličnih Bogdanovića i Bobana Marjanovića izgradila veliku prednost već u prvih 20 minuta, a tu razliku je održavala sve do rezultata 57:41 u 25. minuti. Uslijedila je velika serija Rusije od 11:0 tricama Šveda, Fridzona i Voronceviča te zakucavanjem Mozgova. No, nakon minute odmora koju je zatražio srpski izbornik Aleksandar Đorđević Srbija je uzvratila serijom 7:0 i ponovno se odvojila na značajnu razliku.

Ipak, Rusija se predvođena Švedom u posljednjoj četvrtini uspjela vratiti i na četiri minute prije kraja smanjiti na 75:73. Na ulasku u posljednje dvije minute bilo je 78:74 za Srbiju uz napad Rusije, no tada je Voroncevič promašio tricu da bi u sljedećem srpskom napadu Bogdanović pogodio za tri poena i odveo Srbiju do nedohvatnih 81:74. Bogdanović je 1.07 minuta prije kraja pogodio i dvicu za 83:76 kako bi otklonio bilo kakvu mogućnost preokreta.

Bryan Colangelo Šef 76’ersa: Šarić se utopio u hrvatskoj ravnodušnosti

Bogdanović je postigao 24 koša za Srbiju, Marjanović je dodao 18, dok je Aleksej Šved ubacio 33 poena za Rusiju.

Slovenija je do finala, koji se igra u nedjelju u 20.30 sati, stigla s osam pobjeda, dok je Srbija na Eurobasketu ostvarila sedam pobjeda uz jedan poraz i to od Rusije u 2. kolu natjecanja po skupinama (72:75). No, za taj poraz Srbija je uzvratila kada je bilo mnogo važnije.

Španjolska i Rusija će također u nedjelju (16 sati) igrati za brončano odličje.

Rusija - Srbija 79:87 (20:25, 14:23, 23:18, 22:21)

Zadnja četvrtina:

40' - Završila je utakmica u Istanbulu, Srbija je pobijedila Rusiju sa 87:79.

40' - Uzadnju minutu Srbi ulaze sa sedam koševa razlike - 76:83.

39' - Bogdanović zabio tricu 1.44 minute do kraja, Srbija otišla na sedam koševa prednosti. Mozgov ubacio oba slobodna bacanja.

38' - Prekršaj Srbije u napadu. Voroncević zabio jedno slobodno bacanje - 74:78. Ponovno prekršaj Srba u napadu.

37' - Micić zabio tricu.

36' - Igra se posljednjih pet minuta. Šved je zabio tricu i smanjio na dva razlike - 73:75.

35' - Šved je ubacio tricu, a Zubkov zabija za minus pet - 70:75.

34' - Marjanović je zabio za plus osam (65:73).

33' - Guduriću je suđen nesportski prekršaj. Kvocov je ubaio oba slobodna bacanja, Zubkov je ubacio za dva - 65:69

32' - Zubkov je zabio dva, ali je Gudurić zabio tricu.

31' - Kreće rasplet drugog polufinala. Šved ubacio dva slobodna bacanja - 59:66. Rusija se dobro obranila.

Treća četvrtina:

30' - U posljednju četvrtinu Srbija ulazi s devet koševa prednosti - 57:66.

30' - Marjanović ubacio jedno slobodno bacanje kao i Bogdanović - 55:66.

29' - Šved drži Rusiju na životu, zabio je tricu.

28' - Marjanović zabio za dva i vrati Srbiju na deset razlike - 52:62.

28' - Milosavljević zabio tricu.

27' - Sada je za tri poena zabio i Voroncević. Evo Rusa ponovno u igri - 52:57. Rusija je napravila niz od 11:0.

27' - Rusija smanjila prednost Srbije na osam koševa (48:57), za dva je zabio Mozgov.

26' - Fridszon zabio za tri poena, Rusija došla na deset razlike minusa.

25' - Sjajna akcija Srbije, Lucić zakucava za 41:57.

24' - Šved je od tri slobodna bacanja ubacio dva - 41:55.

23' - Zabio je Lučić i vratio Srbiju na 16 koševa prednosti.

22' - Rusi  ne mogu zaustaviti Bogdanovića koji zabija tricu.

21' - Voroncević je zabio tricu - 37:48.

21' - Krenuo je nastavak utakmice.

Druga četvrtina:

20' - Završilo je prvo poluvrijeme druge polufinalne utakmice. Srbija protiv Rusije vodi sa 48:32. U srpskoj reprezentaciji najbolji je Bogdanović s 11 koševa, a kod Rusa je Šved ubacio 14 poena.

20' - Šved zabija za dva.

19' - Sjajna asistencija Marjanovića za Lučića i Srbija odlazi na 16 razlike - 32:48.

17' - Šved pokušava zadržati priključak za Srbijom - 31:44. Odmah je uzvratio Marjanović.

16' - Kvocov je ubacio tricu i smanjio prednost Srbije - 29:42.

15' - Srbija odlazi na 14 razlike. Marjanović i Bogdanović zabili su za dva. Rusija je u drugoj četvrtini zabila samo šest koševa.

14' - Bogdanović je već ubacio 11 koševa, Srbija vodi sa 26:34.

14' - Marjanović je zabio za dva i ponovno vratio Srbiju na šest koševa razlike - 26:32.

13' - Šved je imao tri slobodna bacanja i sva je ubacio - 26:28.

12' - Marjanović je zabio za 20:27. Kvocov je u sljedećem napadau zabio tricu za Rusiju.

11' - Počela je druga četvrtina.

Prva četvrtina:

10' - Mičić sa zvukom sirene zabio za vodstvo Srbije - 20:25.

9' - Voroncević zabio tricu - 20:21.

9' - Kvocov zabio za 17:18. Lučić zabio za Srbiju.

8' - Šved iz slobodnih bacanja smanjio prednost Srbije - 15:16.

8' - Marjanović zabio oba slobodna bacanja - 10:16. Šved je ubacio tricu i smanjio prednost.

6' - Srbija je otišla na šest koševa razlike - 8:14. Bogdanović je položio za dva koša.

5' - Marjanović je pogodio oba slobodna bacanja. Sada je srbija napravila seriju od 7:0 - 6:12

4' - Bogdanović je zabio tricu - 6:10.

4' - Rusi su napravili 6:0. Mozgov je zakucao.

3' - Mozgov je ubacio i smanji prednost Srbije.

2' - Voroncević je zabio prve koševe za Rusiju - 2:5.

2' - Srbija vodi sa 3:0. Birčević je zakucao.

1' - Kuzmić je zabio jedno slobodno bacanje. Srbija vodi sa 1:0.

1' - Počela je utakmica.

Luka Dončić Iznenađujuće Evo što se događalo u slovenskoj svlačionici nakon razbijanja Španjolske Eurobasket: Slovenija - Španjolska Istanbul Slovenija u finalu Eurobasketa: Naši susjedi posramili Španjolce Goran Dragić: Dončić u sobi gleda crtiće, a na parketu dominira
Ivan Đikić
TEŠKE OPTUŽBE
Đikić žestoko prozvao Beroša: 'Zašto ne odgovorite tko je iz Vladinog savjeta zaradio na testovima'
Zaklada Novo Sutra
Altruizam, a ne egoizam
Projekt koji će pogurati čitavu generaciju mladih
  • Avatar Abcda
    Abcda:

Vise od pola SLo repke dize tri prsta.... Finale ne morate ni igrati .

• Bilstein:

pa ovi i sa b ekipom do finala. svaka cast

• Avatar Speedy Gonzales
    Speedy Gonzales:

Možda će nekomu ovo biti neobično, ali meni je pozornost privukao naslov ovog članka:"Slovenija u finalu igra protiv Srbije koja je u drami pobijedila Rusiju". Prema novinskim standardima, naslov je ispod amaterske razine. Znači treba naglasit prvo najsvježiju vijest od ... prikaži još! večeras, a to je pobjeda Srbije, a potom ono što se desilo sinoć. Zato bi ispravni naslovi bili:"Srbija pobijedila Rusiju, i u finalu će igrat protiv Slovenije", ili :"U nedjelju finale Slovenija - Srbija".