Hrvatska nogometna reprezentacija u drugoj je utakmici na Svjetskom prvenstvu u SAD-u, Kanadi i Meksiku došla do svojih prvih bodova. Vatreni su u drugom kolu skupine L protiv reprezentacije Paname upisali minimalnu 1:0 pobjedu, a pogodak odluke postigao je Ante Budimir u 54. minuti dvoboja.
Nakon utakmice je u mix-zoni na pitanja novinara odgovarao Joško Gvardiol koji kaže je možda dobro što ga je Dalić izvadio iz igre.
- Sigurno da to izvana izgleda drugačije i da to nije moja dobra predstava. Ono što vam mogu reći je da nekako nisam bio uključen u igru u prvom poluvremenu, i možda je dobar potez izbornika što je izvadio mene, prebacio Periju i malo uveo svježine. Na kraju se ispostavilo pozitivno i najvažnije je da smo osvojili sva tri boda- rekao je Gvardiol.
FOTO Fotografije za povijest! Modrića bacali u zrak, pogledajte kakve majice su igrači odjenuli njemu u častA da Gvardiol još nije spreman nakon što se vratio poslije teške ozljede ustvrdio je i novinar Robert Matteoni na HTV-u.
- To se vidi iz aviona. Previše je dobar igrač da bi imao greške kakve je imao danas. Vidim da je u trkačkom smislu deficitaran. Nas je posjed bio sterilan, presporo smo igrali, presporo otvarali igru. U drugom se poluvremenu ipak to poboljšalo, nakon pogotka se Panama otvorila. Mogli smo bolje iskoristiti kontre - rekao je Matteoni.
Vatreni puno boljim drugim dijelom stigli do prvih bodova: Dalićev 'joker' s klupe donio pobjedu Hrvatskoj
nije spremno bar 5-6 igrača, ali oni su po zasluzi tu,a dečki koji su u top formi griju klupicu kod Dalića.Sa ovom igrom i kada vidim kako drugi igraju, a srećom Panamci tehnički slabije dotjerani nema šanse za ikakav ozbiljniji rezultat.On neće staviti mlade i potentne, svjestan je da mu je ovo zadnje na klupi i proći ćemo kao na Euru, gdje smo bili što smo radili, ljubili Lu....