Inter slavio u Puli i bodovno se izjednačio s Hajdukom

1/6
30.11.2018.
u 18:11

Derbi začelja u Puli pripao je Zaprešićanima, koji su do trijumfa došli golovima iz kaznenih udaraca.

U prvoj utakmici 16. kola Prve HNL u Puli su nogometaši zaprešičkog Intera slavili protiv Istre 1961 s 2:0 (1:0).

Gosti su do vodstva došli u 26. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Komnen Andrić, na kome je prekršaj napravio Julio Rodriguez.  U 42. minuti dogodilo se naguravanje velikog broja igrača, a sudac Jović podijelio je zbog toga čak pet žutih kartona.

Istra Inter
1/6

U 78. minuti branič Intera Šimunec imao je veliku priliku, ali je loptu s pet metara poslao pokraj vrata. U 89. minuti novi jedanaesterac za Inter, a igrač domaćih Cardozo dobio je crveni karton. Andrić je i drugi puta na utakmici bio precizan s "bijele točke" za konačnih 2-0 za goste. U sudačkoj nadoknadi je branič Intera Šimunec također zaradio crveni karton zbog odugovlačenja prilikom izvođenja auta.

Inter je sedmi s 17 bodova, koliko ima i šesti Hajduk, a Puljani su ostali predzadnji s 12 bodova.

Pred 700 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Jović iz Zagreba.