Na zdravstvu se gube i dobivaju izbori, rekao je jednom dr. Branislav Kocman, pionir transplantacija u nas i zaštitno ime bolnice Merkur. No u predizbornoj kampanji pa ni u postizbornim natezanjima upravo o zdravstvu nije bilo – ni riječi. Ma koliko se pričalo o reformama, ovaj sektor koji se tiče svih građana Hrvatske nije ni spomenut.
Netom prije formiranja Sabora oprezno se počelo vaditi zdravstvenu reformu te je preko noći kao ključni potez nove vlasti za zdravstvo osvanuo takozvani "kanadski model". Zaključak nije nelogičan, ponajprije zbog izbora mandatara koji dolazi upravo iz Kanade, usto su još lani kanadski zdravstveni dužnosnici bili gosti HDZ-ova Odbora za zdravstvo.
Predsjednik tog odbora prof. dr. Ante Ćorušić otvoreno kaže da u reformi zdravstva nisu koristili isključivo kanadska iskustva, nego i drugih zemalja, a temelj cijelog tog projekta koji zasigurno najviše interesira građane jest da se prava koja imaju neće smanjivati niti će im zdravstvo postati skuplje. Strah od "kanadizacije" već je u javnost došao od sindikata i udruga pacijenata koji su uprli prstom u jačanje privatnog sektora u zdravstvu...
>>Cijelu priču pročitajte u tiskanom izdanju Večernjeg lista od srijede ili prelistajte u našem e-izdanju
U današnjem broju donosimo i sljedeće teme:
Sindikati Oreškoviću: Plaće ne smijete rezati, nego povisiti 17 posto
Ruža Tomašić: Liječila sam se u Kanadi i nikad nisam ništa platila osim zubara
Josip Leko glasao za Reinera jer želi u Ustavni sud
Doček Nove godine uz male ekrane - provjerite što su pripremile nacionalne TV kuće
da umjesto nagađanja i dezinformacija samo pustite premijera da sam građanima kaže koje će reforme provesti,koga će sve pogoditi i dali će ikoga pogoditi te koliko će sve to koštati.tako bi bilo najbolje i najpoštenije.