Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 102
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
LUDOST
Povratak na članak

U Pakistanu djevojčicu prisilili da bude bombaš samoubojica

"Koračala sam prema kontrolnoj točki, ali onda sam počela vikati pa su me uhitili", rekla je djevojčica

Komentari 147

OB
-obrisani-
02:26 22.06.2011.

Irak je desetljeće kasnije, napadnut sa optužbom da ima i razvija WMD u koje spadaju i bojni otrovi Pa mi nelogično da im se prodaje, pa ih se onda radi toga napada A kada jednoj zemlji, u sred rata, daš takvo neko oružje - nije samo radi slikanja po novinama. Prije će biti da je to oružje već imalo neku svoju namjenu

VL
OB
-obrisani-
02:32 22.06.2011.

Čudi me da nitko ne okrivljuje bivši SSSR i Jugu, Sadam je kupovao njihovo oružje kao lud, i ne samo kupovao i upotrebio ga je ili je to nekome promaklo? Naravno kako je apao šijite točnije iran to mu jee pribavilo i počasno mjesto međ islamističkim sunitskim divljacima, Kuvajt mu opaštaju kao nestašluk, a i jadnoga ga natjeralo, i više nego jadni izgovori. No ovdje se ne raspravlja o koljču iz Tikrita nego o divljaštvu koje se manifestira djecom koju se šalje kao bombaše samoubojice i nepoštivanju vlastitih civila, a tvrdnja da avio bombe ubijaju civile je točna ukoliko ih eksplocija dohvati, ovi ciljano uzimaju djecu i šalju ih na civile, teško da itko to može opravdati i razumjeti.

VL
OB
-obrisani-
02:37 22.06.2011.

nije ovo bilo koje oružje, ovo je oružje za masovno uništavanje A ni SSSR ni Juga, zajedno, nisu bili ni ublizu najveći izvoznici oružja - ako je već do konvencionalnog oružja za ciljano korištenje djece u ove svrhe, generalno, slažemm se Možda to ne bi radili, kada bi im ovi veliki diostributeri oružja dali neko efikasnije oružje Da ne nabrajam....

VL
OB
-obrisani-
02:37 22.06.2011.

22.06.2011. u 02:26h Katsumoto je napisao/la: Irak je desetljeće kasnije, napadnut sa optužbom da ima i razvija WMD u koje spadaju i bojni otrovi Pa mi nelogično da im se prodaje, pa ih se onda radi toga napada A kada jednoj zemlji, u sred rata, daš takvo neko oružje - nije samo radi slikanja po novinama. Prije će biti da je to oružje već imalo neku svoju namjenu ------------------------------------------------------- kako vidimo ta optužba je bila lažna, no da su Sadama maknuli u prvom ratu situacija bi bila bolja, on je bio divljak kojega je trebalo smiriti, a to što su mu ispunjavali želje po pitanju oružja je nešto drugo, on je imao novaca i kupio je kemijsko oružje i postrojenje za izradu istog, ali je odluka o upotrebi bila njegova. Ako kupiš strojeve za izradu oružja i sam izradiš za sebe neku strojicu nije kriv onaj koji ti je to prodao kada izađeš na ulicu i pobiješ susjede, to je tvoja odluka i ne pokušavaj proturati neke takve teorije jer ne stoje, mnogi imaju bojne otrove i ratuju ali ih ne upotrebljavaju.

VL
OB
-obrisani-
02:43 22.06.2011.

i još.... Za koljača iz Tikrita, Irak je bio sekularna zemlja, BAAS partija je bila socijalističke provinijencije - koliko je bilo moguće biti socijalista u arapskom svijetu. Za to imam brojne svjedoke, tisuće naših su radile diljem Iraka, i znaju taj život iz prve ruke Čak je i moja dobra prijateljica, Hrvatica iz Mostara, udata za jednog Iračanina, i dosta mi je pričala o njihovom životu tako da ću ono \"islamistički sunitski divljaci\" shvatiti kao literarni izričaj

VL
OB
-obrisani-
02:44 22.06.2011.

22.06.2011. u 02:37h Katsumoto je napisao/la: ----------------------------------------------------- svo naoružanje kopnene vojske iraka bilo je ili iz pokojne Juge ili iz bivšeg SSSR-a, a koliko mi se čini više je ljudi pobijeno konvencionalnim oružjem nego kemijskim, ali se to prešučuje i očajnički se trudi abolirati koljača iz Tikrita. Ne slažeš se ti, ti to opravdavaš odmah i u sljedečoj rečenici “Možda to ne bi radili, kada bi im ovi veliki diostributeri oružja dali neko efikasnije oružje“, dakle ti opravdavaš korištenje djece i civila u takvim napadima, a korištenje vlastitih civila u takvu svrhu samo abolira drugu stranu u slučaju da svakog sumnjivog odstrele. No korištenje civila za takvo nešto je po mom shvačanju ratovanja morbidno, napadi na civile su zločin ili ti i to opracdavaš nekim višim ciljem a to bi bila zastrašujuča teorija koja bi za sobom povukla vrlo nezgodne da ne kažem bljutave odgovore i nova pitanja

VL
OB
-obrisani-
02:49 22.06.2011.

22.06.2011. u 02:43h Katsumoto je napisao/la: tako da ću ono \"islamistički sunitski divljaci\" shvatiti kao literarni izričaj -------------------------------------------------------------- BAAS partija bila je jedina stranka u iraku i vrh te stranke su činili Sadamovi rođaci, prijatelji i poslušnici, od socijalizma nijee bilo niti “S“ Imali su ogromna sredstva zahvaljujuči izvozu nafte, Sadam je bio diktator, sinovi su mu bili bolesni sadisti kao i on sam, politička opozicija je bila likvidirana kao i u slućaju susjedne Sirije, a bajke o raju na zemlji u arapskim socijalističkim sekularnim rajevima ne prolaze, četvrtina Bagdada je sirotinjski slum, Kurdi na sjeveru živjeli su kao bjeda i nije dokaz blagostanja Iraka 101 Sadamova palača.

VL
OB
-obrisani-
02:56 22.06.2011.

22.06.2011. u 02:49h Custer je napisao/la: 22.06.2011. u 02:43h Katsumoto je napisao/la: tako da ću ono \"islamistički sunitski divljaci\" shvatiti kao literarni izričaj ------------------------ ne to je činjenica Svi bombaši samoubojice su suniti zadojeni islamističkim sranjem, koliko su zadojeni vidinono i na ovom primjeru iz Pakistana, to što njihove islamističke svinjarije nitko ne osuđuje u muslimanskom svijetu je ili iz straha šutljive većine ili radi tihog (a ponekada i ne tako tihog) odobravanja. U pakistanu se javno na ulicama slavilo ubojstvo jedinog ministra nemuslimana, a cjelo financiranje islamističkih ekstremista dolazi iz sunitskih zemalja posebno Saudi Arabije, navodna pomoč muslimanima sastoji se od gradnje džamija u koje dolaze ekstremni propovjednici koji zagovaraju vehabizam, pa ako je to tebi normalno meni nije

VL
OB
-obrisani-
03:05 22.06.2011.

mislim, mogao bi ti nastaviti diskusiju sam sa sobom, kad, eto, znaš šta ja mislim, koga ja opravdavam, a koga ne Ja bih svoj pojam morbidnosti proširio, na sve one koji sa sigurne distance redom ubijaju u tuđim zemljama, davajući takvim djelima mesijanski i demokratski karakter Što uključuje i Sadama, ali i sve one koji donose demokraciju onima koji je nisu tražili Kada rat krene, nema više dozvoljenih i nedozvoljenih sredstava - sva su dozvoljena Tako bar zapadna filozofija kaže Stvar je u tome, da do unazad dvadesetak godina ničeg od toga nije bilo - dok se nisu počele neke zemlje demokratizirati A BAAS jeste bila sekularna partija, alkohol se točio u Iraku, minjaci se nosali, itd.... A onda je pristigla ta demokracija Ipak je bilo do nafte

VL
OB
-obrisani-
03:12 22.06.2011.

22.06.2011. u 02:56h Custer je napisao/la: ------------------------ ne to je činjenica Svi bombaši samoubojice su suniti zadojeni islamističkim sranjem, koliko su zadojeni vidino i na ovom primjeru iz Pakistana, to što njihove islamističke svinjarije nitko ne osuđuje u muslimanskom svijetutu je ili iz straha šutljive većine ili radi tihog (a ponekada i ne tako tihog) odobravanja. U pakistanu se javno na ulicama slavilo ubojstvo jedinog ministra nemuslimana, a cjelo financiranje islamističkih ekstremista dolazi iz sunitskih zemalja posebno Saudi Arabije, navodna pomoč muslimanima sastoji se od gradnje džamija u koje dolaze ekstremni propovjednici koji zagovaraju vehabizam, pa ako je to tebi normalno meni nije ______________________________________________________ a zašto se onda ne demokratizira Saudijska Arabija ? I Carter je gradio madrases po Pakistanu u ta doba kada se Afganistan borio protiv raspomamljene komunističke nemani - pa danas Carterovi nasljednici muče ovu muku Slično je bilo i sa AlQaedom - financirana i istrenirana od USA Danas se žanje ono što se sijalo A zna se tko je sijao

VL
OB
-obrisani-
03:22 22.06.2011.

Nije ti demokracija nošenje minice, to što vidiš koljena i puno iznad toga nije dobar uvid u demokratske vrijednosti nego “predvorje ginekologije“ i doista je jadno sise i gujce smatrati demokracijom, no svatko ima svoje shvačanja demokracija i političkog pluralizma. Po pitanju dozvoljenih sredstava u ratu to je diskutabilno, može se štošta upotrebiti ali kad tad se sve sazna, a da Sadam nije napao Kuvajt vjerojatno bi danas još uvijek bio na vlasti.

VL
OB
-obrisani-
03:23 22.06.2011.

prvi bombaši samoubice modernog vremena su bili Japanci - čuvene kamikaze Zatim šiiti, ne suniti - koji su u Bejrutu samoubilačkim napadom ubili 241 američkog vojnika. Od Bejrutskih šiita su to preuzeli Palestinci - vjerska ubjeđenja im ne znam, ima ih svakakvih: i šiita, i sunita, a i kršćana, a od njih Iračani, dok se sada već raširilo po cijelom svijetu. Imali smo nedavno i nekoliko njih u Latinskoj Americi. Kako stvari stoje, biće toga sve više i više

VL
OB
-obrisani-
03:28 22.06.2011.

22.06.2011. u 03:22h Custer je napisao/la: Nije ti demokracija nošenje minice, to što vidiš koljena i puno iznad toga nije dobar uvid u demokratske vrijednosti nego “predvorje ginekologije“ i doista je jadno sise i gujce smatrati demokracijom, no svatko ima svoje shvačanja demokracija i političkog pluralizma. ___________________________________________________ ako je opozit minicama hijjab i burka - onda to jeste shvatanje demokracije, a odsustvo teokracije. A ne govori se o minicama kao njima samima, nego o jednom duhu koji je uništen, da bi ga zamijenio daleko rigidniji Tu guju u vlastitim njedrima, kako to zove naš narod, suviše puta su odgojili oni koji su sebi uzeli za pravo da moderiraju svijet. Ili narodski, gasili vatre benzinom Tj. naftom

VL
OB
-obrisani-
03:28 22.06.2011.

22.06.2011. u 03:12h Katsumoto je napisao/la: ------------------------------------------------ Financiranje muđahedina bilo je u iznosu od oko 1,5-2 milijardi godišnje, 600 miliona davao je u opremi SAD, 600 miliona Saudijska Arabija i ostatak se skupljo po zaljevskim državama. Al Qaida ije treniranaa od strane CIA-e nego su ljudi koje je u Afganistanu i pakistanu obučavala američka vojska i CIA nakon afganistanskog rata formirali Al qaidu i zadojeni islamističkim sranjem krenuli širiti tu bolest unaokolo, posebno ih je smetalo orisutstvo američkih postrojbi na teritoriju Saudi Arabije, i tako počinje priča. Odlaskom Sovjeta iz Afganistana odlaze i Ameri a talibani se kao takvi pojavljuju nekoliko godina kasnije pod patronatom pakistanske obavještajne službe koja koristi islamistički šljam za svoj obračun sa političkim protivnicima u Pakistanu i za rat sa Indijom,

VL
OB
-obrisani-
03:31 22.06.2011.

i kod nas se slično desilo: dovedeni su oni, protjerani još 1945, da nam donesu demokraciju. Kako je danas, gledamo svaki dan, a i pamtimo koješta. Zato nas sav drugi normalan svijet gleda, a i gledaće, sa podozrenjem, Haag nam je najjasnije ogledalo Kad smo mi mogli onoliko divljašta pokazati, šta očekivati od jednog Iraka, Afganistana ili Pakistana

VL
OB
-obrisani-
03:33 22.06.2011.

2.06.2011. u 03:28h Custer je napisao/la: 22.06.2011. u 03:12h Katsumoto je napisao/la: ------------------------------------------------ Financiranje muđahedina bilo je u iznosu od oko 1,5-2 milijardi godišnje, 600 miliona davao je u opremi SAD, 600 miliona Saudijska Arabija i ostatak se skupljo po zaljevskim državama. Al Qaida ije trenirana od strane CIA-e nego su ljudi koje je u Afganistanu i pakistanu obučavala američka vojska i CIA nakon afganistanskog rata formirali Al qaidu i zadojeni islamističkim sranjem krenuli širiti tu bolest unaokolo, posebno ih je smetalo orisutstvo američkih postrojbi na teritoriju Saudi Arabije, i tako počinje priča. Odlaskom Sovjeta iz Afganistana odlaze i Ameri a talibani se kao takvi pojavljuju nekoliko godina kasnije pod patronatom pakistanske obavještajne službe koja koristi islamistički šljam za svoj obračun sa političkim protivnicima u Pakistanu i za rat sa Indijom, ________________________________________ nije šija, nego vrat..... sa sve silnim plaćenim analitičarima I, uvijek su drugi krivi.....

VL
OB
-obrisani-
03:36 22.06.2011.

danas mudžahedine i talibane financiraju Rusija i Kina.... Rusija jer vraća dugove Americi, a Kina - onako.

VL
OB
-obrisani-
03:37 22.06.2011.

22.06.2011. u 03:28h Katsumoto je napisao/la: ---------------------------------------------- rigidni duh u muslimanskom svijetu počeo je jačati od 1980 god i svugdje je jednak bilo nafte ili ne, isti su u Egiptu, Iraku, Pakistanu, Saudi Arabiji, Jemenu i da ne nabrajam ludistane pa do Bosne i Kosova, nafta s tme nema veze osim što daje nepresušna sredstva za vehabijsku kolonizaciju siromašnih zemalja kojima se to nudi kao jedina alternativa. U Bosni nafte nema ali su se pojavili vehabije, na kosovu također, Indonezija isto, Pakistan i Afganistan također, jedino su bili u strahu od diktatora tipa Sadam, Asad, mubarak čije su se policije krvavo obračunale sa njima i padom diktatora zlorabi se pravo na slobodu misli i riječi, isto kao i po europi pod transparentom “Europe is the cancer- Islam is the Answer“ Zlo je u Saudi arabiji i samo je pitanje do kada će ih se tolerirati, osobno mislim da je bolje orati i konjima nego tolerirati islamistički smrad koji se širi iz Arabije a i to sranje će se torlerirati još koju deceniju orije nego nestane nafte a onda se niti šugavi psi neče popišati na kalife

VL
OB
-obrisani-
03:45 22.06.2011.

22.06.2011. u 03:36h Katsumoto je napisao/la: danas mudžahedine i talibane financiraju Rusija i Kina.... Rusija jer vraća dugove Americi, a Kina - onako. ------------------------------- možda No to je dvosjekli mač, i Rusija i Kina imaju svoje ekstremiste u vidu Čečenaa i Ujgura i znaju da bi takvo nešto bilo opasno, no bolest je tu i treba je zaustaviti, Pakistan je posebno zanimljiv islamistima jer ima nuklearno oružje koje ih zanima, no upotrebe li ga to će značiti početak kraja i to doslovnog. No islamiste treba zaustaviti a kako vidimo purifikacija plamenom i prozračivanje metkom su jako efikasni, zato je napalm i kalašnjikov divna stvar za kultiviranje svih divljaka i ja neču niti za jednim žaliti, mogu žaliti za civilima koji neče imati sreče ali za islamističkim smradom ne.

VL
OB
-obrisani-
01:21 23.06.2011.

LN...

VL
« 1 2 3 4 5 6 ... 8 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.