U Pakistanu djevojčicu prisilili da bude bombaš samoubojica
"Koračala sam prema kontrolnoj točki, ali onda sam počela vikati pa su me uhitili", rekla je djevojčica
Komentari 147
Čudi me da nitko ne okrivljuje bivši SSSR i Jugu, Sadam je kupovao njihovo oružje kao lud, i ne samo kupovao i upotrebio ga je ili je to nekome promaklo? Naravno kako je apao šijite točnije iran to mu jee pribavilo i počasno mjesto međ islamističkim sunitskim divljacima, Kuvajt mu opaštaju kao nestašluk, a i jadnoga ga natjeralo, i više nego jadni izgovori. No ovdje se ne raspravlja o koljču iz Tikrita nego o divljaštvu koje se manifestira djecom koju se šalje kao bombaše samoubojice i nepoštivanju vlastitih civila, a tvrdnja da avio bombe ubijaju civile je točna ukoliko ih eksplocija dohvati, ovi ciljano uzimaju djecu i šalju ih na civile, teško da itko to može opravdati i razumjeti.
nije ovo bilo koje oružje, ovo je oružje za masovno uništavanje A ni SSSR ni Juga, zajedno, nisu bili ni ublizu najveći izvoznici oružja - ako je već do konvencionalnog oružja za ciljano korištenje djece u ove svrhe, generalno, slažemm se Možda to ne bi radili, kada bi im ovi veliki diostributeri oružja dali neko efikasnije oružje Da ne nabrajam....
22.06.2011. u 02:26h Katsumoto je napisao/la: Irak je desetljeće kasnije, napadnut sa optužbom da ima i razvija WMD u koje spadaju i bojni otrovi Pa mi nelogično da im se prodaje, pa ih se onda radi toga napada A kada jednoj zemlji, u sred rata, daš takvo neko oružje - nije samo radi slikanja po novinama. Prije će biti da je to oružje već imalo neku svoju namjenu ------------------------------------------------------- kako vidimo ta optužba je bila lažna, no da su Sadama maknuli u prvom ratu situacija bi bila bolja, on je bio divljak kojega je trebalo smiriti, a to što su mu ispunjavali želje po pitanju oružja je nešto drugo, on je imao novaca i kupio je kemijsko oružje i postrojenje za izradu istog, ali je odluka o upotrebi bila njegova. Ako kupiš strojeve za izradu oružja i sam izradiš za sebe neku strojicu nije kriv onaj koji ti je to prodao kada izađeš na ulicu i pobiješ susjede, to je tvoja odluka i ne pokušavaj proturati neke takve teorije jer ne stoje, mnogi imaju bojne otrove i ratuju ali ih ne upotrebljavaju.
i još.... Za koljača iz Tikrita, Irak je bio sekularna zemlja, BAAS partija je bila socijalističke provinijencije - koliko je bilo moguće biti socijalista u arapskom svijetu. Za to imam brojne svjedoke, tisuće naših su radile diljem Iraka, i znaju taj život iz prve ruke Čak je i moja dobra prijateljica, Hrvatica iz Mostara, udata za jednog Iračanina, i dosta mi je pričala o njihovom životu tako da ću ono \"islamistički sunitski divljaci\" shvatiti kao literarni izričaj
22.06.2011. u 02:37h Katsumoto je napisao/la: ----------------------------------------------------- svo naoružanje kopnene vojske iraka bilo je ili iz pokojne Juge ili iz bivšeg SSSR-a, a koliko mi se čini više je ljudi pobijeno konvencionalnim oružjem nego kemijskim, ali se to prešučuje i očajnički se trudi abolirati koljača iz Tikrita. Ne slažeš se ti, ti to opravdavaš odmah i u sljedečoj rečenici “Možda to ne bi radili, kada bi im ovi veliki diostributeri oružja dali neko efikasnije oružje“, dakle ti opravdavaš korištenje djece i civila u takvim napadima, a korištenje vlastitih civila u takvu svrhu samo abolira drugu stranu u slučaju da svakog sumnjivog odstrele. No korištenje civila za takvo nešto je po mom shvačanju ratovanja morbidno, napadi na civile su zločin ili ti i to opracdavaš nekim višim ciljem a to bi bila zastrašujuča teorija koja bi za sobom povukla vrlo nezgodne da ne kažem bljutave odgovore i nova pitanja
22.06.2011. u 02:43h Katsumoto je napisao/la: tako da ću ono \"islamistički sunitski divljaci\" shvatiti kao literarni izričaj -------------------------------------------------------------- BAAS partija bila je jedina stranka u iraku i vrh te stranke su činili Sadamovi rođaci, prijatelji i poslušnici, od socijalizma nijee bilo niti “S“ Imali su ogromna sredstva zahvaljujuči izvozu nafte, Sadam je bio diktator, sinovi su mu bili bolesni sadisti kao i on sam, politička opozicija je bila likvidirana kao i u slućaju susjedne Sirije, a bajke o raju na zemlji u arapskim socijalističkim sekularnim rajevima ne prolaze, četvrtina Bagdada je sirotinjski slum, Kurdi na sjeveru živjeli su kao bjeda i nije dokaz blagostanja Iraka 101 Sadamova palača.
22.06.2011. u 02:49h Custer je napisao/la: 22.06.2011. u 02:43h Katsumoto je napisao/la: tako da ću ono \"islamistički sunitski divljaci\" shvatiti kao literarni izričaj ------------------------ ne to je činjenica Svi bombaši samoubojice su suniti zadojeni islamističkim sranjem, koliko su zadojeni vidinono i na ovom primjeru iz Pakistana, to što njihove islamističke svinjarije nitko ne osuđuje u muslimanskom svijetu je ili iz straha šutljive većine ili radi tihog (a ponekada i ne tako tihog) odobravanja. U pakistanu se javno na ulicama slavilo ubojstvo jedinog ministra nemuslimana, a cjelo financiranje islamističkih ekstremista dolazi iz sunitskih zemalja posebno Saudi Arabije, navodna pomoč muslimanima sastoji se od gradnje džamija u koje dolaze ekstremni propovjednici koji zagovaraju vehabizam, pa ako je to tebi normalno meni nije
mislim, mogao bi ti nastaviti diskusiju sam sa sobom, kad, eto, znaš šta ja mislim, koga ja opravdavam, a koga ne Ja bih svoj pojam morbidnosti proširio, na sve one koji sa sigurne distance redom ubijaju u tuđim zemljama, davajući takvim djelima mesijanski i demokratski karakter Što uključuje i Sadama, ali i sve one koji donose demokraciju onima koji je nisu tražili Kada rat krene, nema više dozvoljenih i nedozvoljenih sredstava - sva su dozvoljena Tako bar zapadna filozofija kaže Stvar je u tome, da do unazad dvadesetak godina ničeg od toga nije bilo - dok se nisu počele neke zemlje demokratizirati A BAAS jeste bila sekularna partija, alkohol se točio u Iraku, minjaci se nosali, itd.... A onda je pristigla ta demokracija Ipak je bilo do nafte
22.06.2011. u 02:56h Custer je napisao/la: ------------------------ ne to je činjenica Svi bombaši samoubojice su suniti zadojeni islamističkim sranjem, koliko su zadojeni vidino i na ovom primjeru iz Pakistana, to što njihove islamističke svinjarije nitko ne osuđuje u muslimanskom svijetutu je ili iz straha šutljive većine ili radi tihog (a ponekada i ne tako tihog) odobravanja. U pakistanu se javno na ulicama slavilo ubojstvo jedinog ministra nemuslimana, a cjelo financiranje islamističkih ekstremista dolazi iz sunitskih zemalja posebno Saudi Arabije, navodna pomoč muslimanima sastoji se od gradnje džamija u koje dolaze ekstremni propovjednici koji zagovaraju vehabizam, pa ako je to tebi normalno meni nije ______________________________________________________ a zašto se onda ne demokratizira Saudijska Arabija ? I Carter je gradio madrases po Pakistanu u ta doba kada se Afganistan borio protiv raspomamljene komunističke nemani - pa danas Carterovi nasljednici muče ovu muku Slično je bilo i sa AlQaedom - financirana i istrenirana od USA Danas se žanje ono što se sijalo A zna se tko je sijao
Nije ti demokracija nošenje minice, to što vidiš koljena i puno iznad toga nije dobar uvid u demokratske vrijednosti nego “predvorje ginekologije“ i doista je jadno sise i gujce smatrati demokracijom, no svatko ima svoje shvačanja demokracija i političkog pluralizma. Po pitanju dozvoljenih sredstava u ratu to je diskutabilno, može se štošta upotrebiti ali kad tad se sve sazna, a da Sadam nije napao Kuvajt vjerojatno bi danas još uvijek bio na vlasti.
prvi bombaši samoubice modernog vremena su bili Japanci - čuvene kamikaze Zatim šiiti, ne suniti - koji su u Bejrutu samoubilačkim napadom ubili 241 američkog vojnika. Od Bejrutskih šiita su to preuzeli Palestinci - vjerska ubjeđenja im ne znam, ima ih svakakvih: i šiita, i sunita, a i kršćana, a od njih Iračani, dok se sada već raširilo po cijelom svijetu. Imali smo nedavno i nekoliko njih u Latinskoj Americi. Kako stvari stoje, biće toga sve više i više
22.06.2011. u 03:22h Custer je napisao/la: Nije ti demokracija nošenje minice, to što vidiš koljena i puno iznad toga nije dobar uvid u demokratske vrijednosti nego “predvorje ginekologije“ i doista je jadno sise i gujce smatrati demokracijom, no svatko ima svoje shvačanja demokracija i političkog pluralizma. ___________________________________________________ ako je opozit minicama hijjab i burka - onda to jeste shvatanje demokracije, a odsustvo teokracije. A ne govori se o minicama kao njima samima, nego o jednom duhu koji je uništen, da bi ga zamijenio daleko rigidniji Tu guju u vlastitim njedrima, kako to zove naš narod, suviše puta su odgojili oni koji su sebi uzeli za pravo da moderiraju svijet. Ili narodski, gasili vatre benzinom Tj. naftom
22.06.2011. u 03:12h Katsumoto je napisao/la: ------------------------------------------------ Financiranje muđahedina bilo je u iznosu od oko 1,5-2 milijardi godišnje, 600 miliona davao je u opremi SAD, 600 miliona Saudijska Arabija i ostatak se skupljo po zaljevskim državama. Al Qaida ije treniranaa od strane CIA-e nego su ljudi koje je u Afganistanu i pakistanu obučavala američka vojska i CIA nakon afganistanskog rata formirali Al qaidu i zadojeni islamističkim sranjem krenuli širiti tu bolest unaokolo, posebno ih je smetalo orisutstvo američkih postrojbi na teritoriju Saudi Arabije, i tako počinje priča. Odlaskom Sovjeta iz Afganistana odlaze i Ameri a talibani se kao takvi pojavljuju nekoliko godina kasnije pod patronatom pakistanske obavještajne službe koja koristi islamistički šljam za svoj obračun sa političkim protivnicima u Pakistanu i za rat sa Indijom,
i kod nas se slično desilo: dovedeni su oni, protjerani još 1945, da nam donesu demokraciju. Kako je danas, gledamo svaki dan, a i pamtimo koješta. Zato nas sav drugi normalan svijet gleda, a i gledaće, sa podozrenjem, Haag nam je najjasnije ogledalo Kad smo mi mogli onoliko divljašta pokazati, šta očekivati od jednog Iraka, Afganistana ili Pakistana
2.06.2011. u 03:28h Custer je napisao/la: 22.06.2011. u 03:12h Katsumoto je napisao/la: ------------------------------------------------ Financiranje muđahedina bilo je u iznosu od oko 1,5-2 milijardi godišnje, 600 miliona davao je u opremi SAD, 600 miliona Saudijska Arabija i ostatak se skupljo po zaljevskim državama. Al Qaida ije trenirana od strane CIA-e nego su ljudi koje je u Afganistanu i pakistanu obučavala američka vojska i CIA nakon afganistanskog rata formirali Al qaidu i zadojeni islamističkim sranjem krenuli širiti tu bolest unaokolo, posebno ih je smetalo orisutstvo američkih postrojbi na teritoriju Saudi Arabije, i tako počinje priča. Odlaskom Sovjeta iz Afganistana odlaze i Ameri a talibani se kao takvi pojavljuju nekoliko godina kasnije pod patronatom pakistanske obavještajne službe koja koristi islamistički šljam za svoj obračun sa političkim protivnicima u Pakistanu i za rat sa Indijom, ________________________________________ nije šija, nego vrat..... sa sve silnim plaćenim analitičarima I, uvijek su drugi krivi.....
danas mudžahedine i talibane financiraju Rusija i Kina.... Rusija jer vraća dugove Americi, a Kina - onako.
22.06.2011. u 03:28h Katsumoto je napisao/la: ---------------------------------------------- rigidni duh u muslimanskom svijetu počeo je jačati od 1980 god i svugdje je jednak bilo nafte ili ne, isti su u Egiptu, Iraku, Pakistanu, Saudi Arabiji, Jemenu i da ne nabrajam ludistane pa do Bosne i Kosova, nafta s tme nema veze osim što daje nepresušna sredstva za vehabijsku kolonizaciju siromašnih zemalja kojima se to nudi kao jedina alternativa. U Bosni nafte nema ali su se pojavili vehabije, na kosovu također, Indonezija isto, Pakistan i Afganistan također, jedino su bili u strahu od diktatora tipa Sadam, Asad, mubarak čije su se policije krvavo obračunale sa njima i padom diktatora zlorabi se pravo na slobodu misli i riječi, isto kao i po europi pod transparentom “Europe is the cancer- Islam is the Answer“ Zlo je u Saudi arabiji i samo je pitanje do kada će ih se tolerirati, osobno mislim da je bolje orati i konjima nego tolerirati islamistički smrad koji se širi iz Arabije a i to sranje će se torlerirati još koju deceniju orije nego nestane nafte a onda se niti šugavi psi neče popišati na kalife
22.06.2011. u 03:36h Katsumoto je napisao/la: danas mudžahedine i talibane financiraju Rusija i Kina.... Rusija jer vraća dugove Americi, a Kina - onako. ------------------------------- možda No to je dvosjekli mač, i Rusija i Kina imaju svoje ekstremiste u vidu Čečenaa i Ujgura i znaju da bi takvo nešto bilo opasno, no bolest je tu i treba je zaustaviti, Pakistan je posebno zanimljiv islamistima jer ima nuklearno oružje koje ih zanima, no upotrebe li ga to će značiti početak kraja i to doslovnog. No islamiste treba zaustaviti a kako vidimo purifikacija plamenom i prozračivanje metkom su jako efikasni, zato je napalm i kalašnjikov divna stvar za kultiviranje svih divljaka i ja neču niti za jednim žaliti, mogu žaliti za civilima koji neče imati sreče ali za islamističkim smradom ne.
LN...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Irak je desetljeće kasnije, napadnut sa optužbom da ima i razvija WMD u koje spadaju i bojni otrovi Pa mi nelogično da im se prodaje, pa ih se onda radi toga napada A kada jednoj zemlji, u sred rata, daš takvo neko oružje - nije samo radi slikanja po novinama. Prije će biti da je to oružje već imalo neku svoju namjenu