Naslovnica Vijesti Hrvatska

Oni koji šire mržnju neka ostanu u vlastitom mraku!

Prinošenje žrtve služi da bi se ljudi međusobno povezali, rekao je muftija Hasanović.
31. kolovoza 2017. u 13:05 13 komentara 1002 prikaza
kardinal bozanić, muftija hasanović
Foto: Zagrebačka nadbiskupija

Najvrjednije što postoji na ovom svijetu je čovjek, odnosno ljudski život i svijest o njegovu čuvanju po svaku cijenu moramo neumorno razvijati - poručio je u svojoj poruci za ovogodišnji Kurban bajram muftija Islamske zajednice u Hrvatskoj dr. Aziz ef. Hasanović, dodavši da kurban tome i uči, jer prinošenje žrtve služi da bi se ljudi međusobno povezali, jedni drugima približili kroz dijeljenje i međusobno pomaganje.

Bajram Zagreb PROTIV VEHABIZMA Muslimani proslavili Kurban-bajram te osudili nasilje i terorizam

- Na današnji dan, povedimo računa o onima koji su u potrebi kako bi i oni osjetili radost ovog velikog blagdana za muslimane, te kako bismo svoje susjede i prijatelje, bez obzira na njihovu pripadnost, počastili i podijelili radost Kurban-bajrama. Na svetom mjestu, u Mekki, upućujem molbe Uzvišenom Stvoritelju da mir, sigurnost, poštivanje i međusobno uvažavanje te zajedništvo uvijek budu odlika našeg društva i da spriječi svakoga tko na bilo koji način pokuša narušiti zajednička postignuća.

U današnje vrijeme, potrebno nam je više pozitivnih primjera, misli i inicijativa, jer u konačnici svi dijelimo istu sudbinu kao što je to bilo i u povijesti i neka nam iskustva budu vodilja da oni koji šire mržnju i nesnošljivost ostanu sami u svome mraku, u mraku u kojemu ništa ne raste niti se razvija, dapače! Međutim, čvrsto sam uvjeren da je naše društvo uvijek bilo dovoljno snažno da se izbori sa svim iskušenjima i ne sumnjam da će tako biti i u budućnosti, a što je jamac razvoja i prosperiteta - poručio je muftija Hasanović, čestitajući tradicionalnom čestitkom "Bajram šerif mubarek olsun" uz dovu/molbu za svakim dobrom svim ljudima ma gdje se nalazili! 

Čestitku uputio i Bozanić

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić uputio je muslimanskim vjernicima i predsjedniku Mešihata Islamske vjerske zajednice u RH muftiji Azizu ef. Hasanoviću čestitku prigodom blagdana Kurban Bajrama, priopćeno je iz Zagrebačke nadbiskupije.

"Neka proslava Kurban Bajrama, kojim završava vrijeme posta, molitve i milostinje, u srcima muslimanskih vjernika bude poticaj da čine ono što je Božja volja, da se zauzimaju za zajedničko dobro i izgradnju što humanijeg i pravednijeg društva“, stoji u čestitki kardinala Bozanića.

'Syrian Christian children attend Sunday mass at a church in Damascus on April 3, 2011. Syria\'s former agriculture minister Adel Safar was asked by President Bashar al-Assad to form a new government, sirijski kršćani: "Ako Assad padne, nestat ćemo poput iračkih kršćana" omerbašić DRAMATIČAN APEL MUFTIJE ŠEVKA EF. OMERBAŠIĆA Muftija Omerbašić: Ne grlite se i ne ljubite na Kurban-bajram Kurban Bajram Islamski blagdan Na prijemu povodom Kurban-bajrama Josipović, Grabar Kitarović, Bandić...
Zdravstveno osiguranje
Koliko košta zdravlje u 2019. i kako izbjeći duge liste čekanja

A1 izdvaja za Vas

  • vadis:

    Bajram šerif mubarek olsun! Zivi i dopusi zivjeti. Ljudi se mogu dijeliti samo na dobre i lose. Ne kojoj vjeri pripadaju, koje su seksualne orijentacije, kojeg su politickog oprdjeljenja i koja im je boja koze.

  • NV:

    Odlično Muftijo. Još samo to objasni Hasanbegoviću muslimanskom ustaši koji je dodvorava braniteljima zbog šake glasova.

  • Necujato:

    Ma nije mislio na bakira. Oni ne sire mrznju - samo mrze nasiroko.