Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 133
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
PLAN ZAPOŠLJAVANJA
Povratak na članak

Kosor: Ove godine radno će se aktivirati 150 tisuća ljudi

Namjerava se i povećati razina zapošljivosti i participacija starijih osoba, kao i mladih te rješavanje problema dugotrajne nezaposlenosti

Komentari 695

SA
samuraj2010
17:41 05.02.2011.

ZAPOSLJAVANJE MLADIH, PRIPRAVNIKA PRVE 3 GODINE OSLOBODITI PLACANJA POREZA I DOPRINOSA!!!!!!!!! ZAPOSLITE MLADOG I OBRAZOVANOG PRIPRAVNIKA, KAKO BI ON PRIMIO 4000 KUNA, TVRTKU TO KOSTA 6700 KUNA. ZNACI 2700 KUNA SU DOPRINOSI I POREZI. OD MLADIH I NEZAPOSLENIH NITKO NEMA KORISTI. ZABORAVLJAJU NAUCENO, NESTJECU RADNE NAVIKE, NEMOGU SE ZENITI I UDAVATI.NEPUNE NI PRORACUN NI SOCIJALNE FONDOVE. ZATO NEKA VLADA OMOGUCI ZAPOSLJAVANJE MLADIH, PRIPRAVNIKA DO 3 GODINE BEZ PLACANJA POREZA I DOPRINOSA . TADA BI TROSAK GORNJEG NOVOZAPOSLENOG PRIPRAVNIKA BIO SAMO 4000 KUNA. UZ TAKVE UVJETE PUNO PODUZECA BI POVECALO ZAPOSLJAVANJE MLADIH. TAKVA MJERA NAM TREBA. NIKOME NE STETI. MNOGIMA BI POMOGLA

VL
NI
nickzavecernji
20:47 05.02.2011.

pa moguće je da će se 150.000 zaposlit. mogao bi izbit jako veliki interes za radno mjesto demonstrant, ima raznih smjerova na raspolaganju, bejzbolaš-udarač, koktel majstor-flambiranje na ruski, mesar-klaoničar, kamenoklesar za izradu kamena veličine omanje šake... radno mjesto: markov trgg i bliža okolica vrsta posla: preuređenje državnog aparata :):):) radno vrijeme: po želji plaća: kome trebaju pare za ovako ugodnu šljakicu :)

VL
LI
lija11
22:28 05.02.2011.

Pa tolko nememo ni ovaca u Hrvatskoj !

VL
JA
jaruzelskia
01:51 06.02.2011.

Ha,ha,ha....nagrada za humor...Ali ti bi Jaco, trebala biti \'ozbiljna\' osoba...ahhhhhhhhh evidentno: \'Kog briga za Hrvate!\'. Svakako ti je dobra fora....ha,ha,ha, koliko ono \'zaposlenih\'???

VL
Avatar morski covik 1
morski covik 1
05:47 06.02.2011.

Gospodjo Kosor, pa kako spavate?! I sta koristite, da mi je znat... Molim recept jer ja ne mogu. Eto vijest da smo viceprvaci svita u nezaposlenosti. A ti tvrdis da je to zato jer ne zelimo cuvat ovce...

VL
IJ
Ivo Jolic
06:03 06.02.2011.

Teorija novih radnih mjesta je pljuvanje Hrvatima u lice,već 20 godina.Zato je to besmislica,jer niti oni znaju sto bi radili,niti želo prepustiti vlast onome tko zna,hoce,može i voli svoju domovinu,nego šarlatanima koji su ostatak boljševičke destruktivne klase,koja nije stvarala,nego razarala. Gospođa prmijerka nam sa svojim smiješkom prodaje parfem i nakite,a o proizvodnji nema pojma,a uz Pankretića i prateće birokratske parazite ona će sa tom strankom rastjerati Hrvate iz Hrvatske.

VL
OB
-obrisani-
08:44 06.02.2011.

Dobro jutro.........Zločinačka stranka.....koga ćete danas . ..nasamariti i prevariti..........koliko čete danas . ..narodu novaca oteti..opljačkati...ukrasti.....koliko ćete danas . .postaviti lažnih kamena temeljaca, dati lažnih obećanja......koliko će vam danas ljudi . .ebati i majku i oca.........i sve mrtvo i živo...........KOLIKO.....KOLIKO?????

VL
OB
-obrisani-
09:55 06.02.2011.

Ja,,moram priznati Neće biti moguće aktivirati 50 000 radnih mjesta,,nego ćemo ( kako netko spomenu ), izbrisati iz evidencije nezaposlenih taj broj pa će se statistika popraviti Neka mi Kosor ne zamjeri

VL
MU
MUUBARAK
10:34 06.02.2011.

Izbrisati iz evidencije! Upravo to treba,nije kažnjivo ne raditi,kažnjivo je krasti! A našu evidenciju opterećuju nezaposleni koji ne žele raditi. Pa treba ih izbrisati iz evidencije,oni opterećuju statistiku,proračun i rade gužvu na zavodu. Osim toga rade budale od ljudi kojioji rade za 2000 kuna, a takvih je tisuće!

VL
MR
Mrma110
00:01 07.02.2011.

\"Kosor: Ove godine će se aktivirati 150 tisuća novih obećanja\" Gle čuda, pa izborna je godina!

VL
OB
-obrisani-
05:07 07.02.2011.

POlažemo velike nade u ovčarstvo 150 000 pastira ćuvati će ovce Još samo da nabavimo ovce,,,,,,ako netko posjeduje ovcu ,neka se slobodno javi u ured J.Kosor

VL
PE
pejickat
09:00 07.02.2011.

Da li ta Jadranka poznaje brojke , 150000 ljudi ce zaposliti!!! Pa u bajke vjeruju djeca , a odrasli ljudi normalno ne bi trebali ili smo toliko retardirani,mentalno, da cemo i ovu glupost progutati?! Ma treba ko u Egiptu , jer ocigledno drugacije ne ide

VL
SV
svizac
11:48 07.02.2011.

Ta zena je tragedija nekompetencije i diletantizma, i zapravo mi je tesko vjerovati da ju se u Hr uopce uzima ozbiljno. ekonomski nepismena, s mutnom privatnom i politickom povijesti, onaj tupi novinarski tip sto niti nesto poznaje niti shvaca sto je analiza, osoba bez struke, nikad birana ali postavljena gdje jest kao poslusnik jednog bolesnog kleptomana sto je cijelu zemlju pretvorio u kleptokraciju - eto, ta politicka kreatura se pojavljuje dnevno po suludo trivijalnim povodima - jos pamtim kad je prije par godina otvarala obnovljeni lift neke zgrade u Varazdinu. ta je marioneta lila suze po vukovarskim obljetnicama i poslusno provodila hdz-ovo kupovanje birackog tijela. vjerujem da se nije pitala o realnim efektima napuhanih braniteljskih brojeva, o efektima kreiranja drustva poremecenih vrijednosti gdje je savrseno prihvatljivo protjerivati, prisvajati, krasti, sto je napokon i sama ucinila. i nakon sto sve to znamo, i nakon sto je savrseno jasno da je njen hdz u biti zlocinacka organizacija, i nakon sto svi gledamo te notorne i polupismene skorojevice sto unistavaju jednu potencijalno bogatu zemlju upravo ponizavajuce banalnim kriminalnim vivisekcijama, dakle u svjetlu svih tih sanadera, kalmeta, polanceca, u svjetlu rasprodane, unistene i iskorumpirane zemlje - za mene je neshvatljivo da tu osobu netko jos uzima ozbiljno, da joj cak posvecuje kolumne ili blogove. radi se o kriminalcima koji su izmanipulirali glasacko tijelo, kupili glasove i sve ostalo. u svakoj bi zemlji na svijetu koja bi bila sistematski unistavana vec zavladao policijski sat. u jadnoj, izmucenoj, dezorijentiranoj Hrvatskoj mediji jos uvijek daju kredibilitet tim stetocinama koji su se na svojim trenutnim pozicijama nasli putem kriminalnih radnji.

VL
TU
Tuce
17:48 07.02.2011.

e svaka cast Jaci izrekla je do sada najvecu laz vecu i od neizgradjenog peljeskog mosta,pa ona stvarno nezna koliko kosta jedno radno mjesto,dobro sto izbori nisu svake godine jer bi za dvije godine morali uvoziti radnu snagu iz njemacke ma ona Merkelova nezna nista nasa Jaca je za ginisa u lazima.

VL
PO
pobjednik
18:37 08.02.2011.

e,,,, moja premijerko neznam zašto se u opče otkrili tajnu o tim nezaposlenim PASTIRIMA niste ni svjesni da ste tu mogli zaposlit i sebe i svu svoju ministarsku svitu pa uživajte čuvajući ovce i predvodite sve te ovce u EU ako vas budu i one slušale

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.