Kosor: Ove godine radno će se aktivirati 150 tisuća ljudi
Namjerava se i povećati razina zapošljivosti i participacija starijih osoba, kao i mladih te rješavanje problema dugotrajne nezaposlenosti
Komentari 695
patuljčice ograničena si.... možda da se promjeni taj mentalitet možda bi ljudi imali više novaca jer bi više radili, jer ih ne bi bilo sram ili ne bi imali predrasude prema takvim poslovima, pa čak i biti pasti.... ili si g lupa ili jednostavno ne želiš shvatiti ....
Pa vec kad ste spomunuli te pastire, nedavno je bila reportaza gdje su bivsi branitelji htjeli se baviti uzgojem pa ne mogu od silne birokracije. Ima ljudi, samo kao i u svemu, kod nas su zakoni pisani da koce investicije, a ne da ih poticu...
@ unknown99 \"nedavno je bila reportaza gdje su bivsi branitelji htjeli se baviti uzgojem pa ne mogu od silne birokracije\" --- Što je tu čudno? Pa Kosorica je pompozno otvorila svoj fond za spas gospodarstva (\"samo\" godinu i pol nakon Slovenaca) i za kojeg joj je novce pribavio Rohatinski, pa je fond takav da gospodarstvenici bježe od njega i radije uzimaju (nepovoljnije) kredite kod komercijalnih banaka.
Sad ste me dobro podsjetili ,,,,pa daaa,,,mogli bi mogli zaposliti sve koji su nezaposleni
Kod Bandića,,,svima dati Metle ( ima ih već po 10 kuna,,ili neka si sami naprave od vrbovih šiba ),,,i neka pomeću gradove, Ma poslati ih i u šume da pomeću lišće
Samo opet je još ostao problem : Neće dobiti Plaću jer novca nema,,ali ako su pravi domoljubi,,imati će razumijevanja
Svantevid A pitam se zasto Kosorica uporno ne zeli zaobici banke, a svi znaju da za to ima nacina.U americi su kao rijesenje kupovali studentske redite, hipotekarne kredite itd itd po 0% kamata da zaobidu banke i upumpaju svjez kapital.. No eto, da to naprave, banke bi im zasigurno srezale kasu za novo zaduzenje.Napravili im raj za bogacenje, a nas srezali u ropstvo.Banda.
04.02.2011. u 12:01h Rocky 3 je napisao/la: Ko nije potpisao LESAROVO pismo????....jel ima takav ???? . .....nemojte da vas idem tražit...ajmo BRZO......potpisat i naklonit se Dragutinu ================================================= Kakvo Lesarovo pismo ??
04.02.2011. u 12:01h Rocky 3 je napisao/la: Ko nije potpisao LESAROVO pismo????....jel ima takav ???? . .....nemojte da vas idem tražit...ajmo BRZO......potpisat i naklonit se Dragutinu ========================================= ŠTA PIŠE U TOM LESAROVOM PISMU ??, ima li šta pametno??
Ljudevit Gaj Da, ogorčena sam, žao mi 320 tisuća ljudi i njihove dvostruke nesreće - jedna je što ne mogu naći posao, a druga što ti i takvi poput tebe još pljujete po njima. Jer, eto, mentalitet rođenog Zagrepčanina jee takav da ne želi ostaviti grad u kojem se rodio, odrastao, školovao, u kojem ima stan, prijatelje, rodbinu......i otići u Liku čuvati ovce. A mentalitet onih sa završenim fakultetom je takav da će radije otići u neku evropsku državu i raditi u struci za koju su se školovali i to za pristojnu plaću a neće otići čuvati ovce.
- svantevid - Misliš kako Bandić - rekorder po broju kaznenih prijava koje Bajić ne obrađuje - voli reći, \"Neka institucije pravne države obave svoj posao\"? ----- Misliš kako SDP - .............
- svantevid - Komu bi ti davao otkaze iz državnog sektora???
@ unknown99 \"A pitam se zasto Kosorica uporno ne zeli zaobici banke\" --- Sam si rekao zašto. Da Šuki nije nabavio 3,5 milijarde eura dignutim kreditima i prodanim obveznicama, Kosoričina vlada ne bi preživjela 2010. godinu. Što nju briga, kada obveznice po j**** 6,75% kamate dođu na naplatu ona ionako više neće biti na vlasti.
Nije toliki problem niti preseliti se u Liku.Ja bi recimo osobno vrlo rado. Ali nitko ne zeli iz razvijene sredine, otici u nerazvijene krajeve.Vani je recimo normalno da se zbog posla odselite u drugi kraj, no zemlje su jednoliko razvijene. Od medicinske, tehnoloske, infrastrukturne itd itd.
@ filače \"Komu bi ti davao otkaze iz državnog sektora?\" --- Za razliku od Kosorice, ne bih ignorirao njenog savjetnika koji je rekao da ih je 30% previše. I za razliku od Kosorice, ne bi mi trebalo skoro godinu dana da napravim popis kome svaki mjesec uredno isplaćujem plaću. Isto tako, za razliku od Kosorice ne bi mi trebalo do iza izbora da naložim nadležnima da naprave procjenu svojih zaposlenika i otpuste 20% najgore ocijenjenih ili da sami kupe prnje.
Ne uzbuđujte se oko ovaca molim vas. Ljudevit se samo šali,,,zna on dobro da ,,,ovce prvo treba imati,,pa tek onda ćuvati. Istina ponešto lićani imaju sami ovaca,,ali njihove možete ćuvati jedino zabadava,ako vam dozvole,a što se novca tiće ,i oni ga trebaju za sebe same,a ne i za vas
Evo ja idem u LIKU čuvati ovce,,,ako mi netko ponudi pristojnu plaću i smještaj naravno,,,
filače Recimo službenicama porezne uprave. Odu na marendu u 11 i umjesto da se vrate do 11 i 30 vraćaju se barem deset minuta kasnije. I to još nije sve, tada tek krenu jesti. A mi poduzetnici gubimo vrijeme naa hodniku čekajući da se one smisle primiti stranke koje su trebale početi primati pred barem dvadesetak minuta. Što to govori? Da imaju barem pola sata dnevno luflta kad ne moraju raditi. I tako svaki dan. Dakle, njihovo radno vrijeme nije iskorišteno do kraja. Dakle, ima ih višak.
Hrvatske ovce su najskuplje na svijetu Momentalno se uvoze s Novog Zelanda po upola cjene i u sezoni se po otocima plasiraju pod : Paška i Lička janjetina
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
vagabund pa nije ti ovo Vuk Vrhovec da se broje krvna zrnca..........bem te blesava