Kosor: Ove godine radno će se aktivirati 150 tisuća ljudi
Namjerava se i povećati razina zapošljivosti i participacija starijih osoba, kao i mladih te rješavanje problema dugotrajne nezaposlenosti
Komentari 695
Opet Ljudevit_Gaj miješa lončiće.Prvo, školstvo je katastrofa ,niti ne osposobljava kadrove za posao za koji su se opredijelili(preširok školski program),niti omogućavaju da se teoretski školski program provodi i u praksi pa utud i problem što poslodavci traže ljude s iskustvom.Dalje ,djeca se školuju radi škole ,jer uopće nema povezanosti s gospodarstvom pa zato za nek struke ima previše kandidata,a kod drugih se javlja manjak.Nit smo pametniji niti gluplji,a niti ljeniji od drugih ,nego smo jednostavno žrtve tih naših bogomdanih političara koji samo prepisuju tuđe zakone i navode tuđe primjere umjesto da naprave od ove države ono što svi želimo.ZEMLJU BLAGOSTANJA.
kako ste uskogrudni i slabovidni....Doslovno to shvatiti ludo je, zapravo ona je rekla živu istinu, problem našeg društva, jer ima posla, samo što ljudi neće rade svakakve poslove, recimo čuvanje posla je ispod časti ili nije direktorska fotelja, jer naime, na burzi je mnogo onih koji imaju završenu osnovnu školu ali ipak neće ići raditi takve poslove... ne podcjenjujem nikoga ali mentalitet je problem, dok to ne promjenimo nećemo krenuti naprijed.... jer pogledajte reaakciju vas š ta korč ića na izjavu jadranke kosor... očito je prema vašim reakcijama da još uvijek nismo spremni niti za europu niti za promjene, jer poljoprivreda pa i pastirenje su poslovi koji se i tekako obavljaju u europskoj uniji i i tekako isplativi poslovi.... promjeniti svoje SOCIJALISTIČKE poglede na svijet pa će sve biti drugačije!!!
naše školstvo je daleko kvalitetnije nego mnoga strana, koja kad izađeš iz takvih sustava ne znaš apsolutno ništa, jer ti si od onih kojima je sve tuđe bolje.... kao dlrugo pastirenje i takvi neki poslovi ne trebaju dodatnu obuku, bitna je volja i spremnost da iako si neobrazovan da bi radio neki drugi posao, da ipak prihvatiš takvo nešto... lakše je uzeti vrećicu druge i prodavati je okolo, ili ležati doma pa TI JE DRŽAVA KRIVA ONDA!!!!!!
najlakše je za vlastite neuspjehe kriviti druge... u ovoj državi je previše ostavštine iz SOCIJALIZMA gdje svi očekuju da drugi snose tuđe posljedice... jadno je okrivljivati druge....vi ste skloni da se ograda u dvorištu sruši okriviti državu!!!!!
04.02.2011. u 12:28h Ljudevit _Gaj je napisao/la: kako ste uskogrudni i slabovidni....Doslovno to shvatiti ludo je, zapravo ona je rekla živu istinu, problem našeg društva, jer ima posla, samo što ljudi neće rade svakakve poslove, recimo čuvanje posla je ispod časti ili nije direktorska fotelja, jer naime, na burzi je mnogo onih koji imaju završenu osnovnu školu ali ipak neće ići raditi takve poslove... ==================================================0 Evo tebe opet Mi Šumom ti drumom i obrnuto Daj shvati,,,,,ako imaš imalo mozga Ljudi bi radili,svakakve poslove,,one slabije plaćene ali i bolje,,,pod uvjetom ,,da dobe ,onaj novac koji su i zaradili u idućem mjesecu,a ne za godinu,dve ili nikada. Pa DALI BI TI RADIO,za badava???
Gospodarstvo i jedino gospodarstvo može promijeniti našu životnu zbilju,ali ne na način da se prepucavamo koji su lijevi,srednji ili desni nego da na vlast dođu oni koji će omogućiti da se gospodarstvom bave stručnjaci i istinski gospodarstvenici,a za to namam trebaju zakoni koji to omogućuju.Vladajuća garnitura je odavno potrošena pa zašto drugima ne dati šansu.Očito da naša poltička scena još uvijek nije profilirana ,jer da je ,ne bi bilo 100-njak stranaka ,a i ova podjela na lijeve i desne je toliko stupidna ,do bola.Želim dijeliti stranke i njihova vodstva po onome što proklamiraju i za što se zalažu kao i ono famozno KAKO?
Hrvatska je postala od Jugoslavije. Cijeli narod je postao i nastao od komunista,,i moj otac komunist bio Ta ne možemo sada sve postreljati što je iz komunizma došlo niti srušiti sve ,jer su sve komunisti i napravili To bi bilio Suludo
Bas me zanima sto to Ljudevit radi kad je za njega sve tako divno. Inace, ne znam iskreno od kud bi krenuo demantirajuci ove sve napisane gluposti.
Sve željezničke pruge u Hrvatskoj su napravljene za komunizma,,baš sve. Ljudevit - ne misliš valjda ,da ih treba iščupati,,,a vozimo se po njima i rabimo ih iako na njima pišše JŽ
to s neisplaćivanjem plaća izvalčiš iz nekoliko primjera i to tvrtki ili tvornica koje se ne mogu nositi s gospodarskom krizom koja je zahvatila sve a ne samo nas...kako to mnogi vole reći.... ako ćeš i ti baš na nekoliko primjera onda ću i ja...jer postoje ljudi koji su odbijali radi posao koji bi im bio plaćen REDOVITO i sa svim benificijama.....samo što su upravo taj posao smatrani nedostojim da ga oni obavljaju!!! sramotno zar ne....tko je tu lud, a?!!! jel i tome država kriva kad nema za kruh, a? Ja takve ne žalim!!! A vjeruj mi takvim je MNOGOOOOOO
LJUDEVIT - Koga možemo okriviti,,,za sve ono što je u komunizmu napravljeno a danas Devastirano,Opljačkano i Prodano. Koga možemo okriviti ??
04.02.2011. u 12:42h a.herbang je napisao/la: LJUDEVIT - Koga možemo okriviti,,,za sve ono što je u komunizmu napravljeno a danas Devastirano,Opljačkano i Prodano. Koga možemo okriviti ?? ************************************************************** tebe i glupu kravu
Evo jedan primjer samo za Ljudevita_Gaja. U poljoprivrednoj emisiji prije koji mjesec bio je primjer kako otvoriti farmu do 50 mliječnih krava.Slijedi odlazak u Austriju,u jedno njihovo selo i ,gle vraga,usred sela farma koju samo zid dijeli od dječjeg vrtića.Onda njihov seljak veli da je dozvolu za tu farmu dobio za mjesec dana i da ga košta cc 8oo eura kao i da je imao pomoć kako države ,tako i općine.Onda veli naš farmer da on ta papire ganja2 godine,pazi 2 godine i skupio je 9 kila kojekakvih dozvola koje ga koštaju 300000 kuna .To je samo jedan primjer,a tako je u svemu.Što veliš ti na to?
Ljudevit - pokušaj u HR otvoriti tvrtku,,,kada toliko i uporno tvrdiš nešto što neznaš,, pokušaj i kreni,,da vidiš na vlastitoj koži,,tko je i koliko kriv i zašto nećeš moći napredovati ?? Zašto je neki dan : Merkel izjavila YugoYosipoviću,,da Njemačka ne može ulagati u HR,,,zbog prevelikih državnih nameta koji bi i Njemačka ulaganja bacilo na koljena. Pa pokušaj prijatelju,pokušaj,,,možda tebi upali ono što nikome nije
Ljudevit - nemamo mi strućne kadrove,koji bi poveli razvoj poljoprivrede U svijetu je to drugačije,,oni su razvijeniji,a imaju i novca
nismo mi unikatan primjerak...sve države koje su prolazile kroz tranziciju imale su iste scenarije,.....sad gledati tko je kriv a tko nije...nije baš pametno, ali ono što nije pametno jest to da mnogi danas pokušavaju kočiti razvoj države svojim destruktivinm lajanjemem kako je loše i kako će biti još gore.... to uopno radi milanović i njegova oporbica.....zar to nije nepravedno... oni kritiziraju i govore da bi oni znali kako učiniti situaciju boljom, ali šute, ako nam je toliko teško zašto su oni toliko licemjerni pa čekaju da se promjena vlasti sama dogodi... oni nikad nisu niti znali niti mali snage...
04.02.2011. u 12:45h Rocky 3 je napisao/la: 04.02.2011. u 12:42h a.herbang je napisao/la: LJUDEVIT - Koga možemo okriviti,,,za sve ono što je u komunizmu napravljeno a danas Devastirano,Opljačkano i Prodano. Koga možemo okriviti ?? ************************************************************** tebe i glupu kravu ===================================================== Mene nikako ne,,ja nisam kriv Ja imam pravo da tumačim svoje viđenje stvari kao jedan od osnivaća HDZa Dali je ispravno i kako će tko shvatiti,,previše me ne brine,,, ali za nastalu situaciju,ni u kojem pogledu,nemam za što odgovarati jer, ja sam taj koji : NE donosi nikakve važne odluke
eto ti primjera.... u našoj državi nitko se ne želi baviti poljoprivrednom...a plodovi zemlje prenose komentare i žalopojke upravo onih koji imaju najbolju opremu koju je država financirala kojima država isplaćuje poticaje da bi oni kasnije uložili u svoje kuće i nova auta... poljoprivrednici bi htjeli da država snosi sve rizike poljoprivredne proizvodnje, da sve za njih napravi, a onda da oni dođu, poprebu, i to im je teško, onda im država to mora prodati vidiš taj austrijanac je svjestan da se tržište i njegovi zahtjevi mjenjaju iz dana u dan i prema tome se prilagođava,,,naši poljoprivrednici nisu spremni na to!!!
Ljudevit - vrlo je glupo očekivati da će Milanović ili SDP donijeti boljitak. Pa njima je na umu jedino doći na vlast,i ništa drugo,,,samo doćepati se vlasti.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Što to govori? _______ Da je nasa radna etika na 0.