Kosor: Hrvatska dvostruko bolja od konkurencije s Mediterana!
Prve procjene govore da će ukupni prihodi od turizma u proračunu ove godine biti 4,5 posto veći nego lani, kazala je jučer premijerka Jadranka Kosor. U 2011., najavio je pak Bajs, mogli bi se uvesti izravni letovi iz Hrvatske u SAD.
Komentari 105
Kosor: Hrvatska dvostruko bolja od konkurencije s Mediterana što pokazuju analize da se čak EU savez kritičar i satiričar EUJanez posle odmora u Tusrkoj, Tunisu i Crnoj Gori u godini 2011 vrača na ljetovanje na zapadni balkan na Jadran u naš vanka EU savezni zavičak !
D dej after jestrdej se nalazimo na putu prema putu izlaska iz krize.
istina je da imamo potencijal da budemo najpozeljnije turističko odredište u Europi,izravni letovi će doprinijeti turističkoj navali koja nam očekivano puni blagajne!!
RONOLOGIJA POKOLJA HRVATA 1991-1993 Svibanj 1991. pokolj u Borovu Selu 2. svibnja 1991. 12 osoba. Napad na policijsku ophodnju. Srpanj 1991. pokolj u Kuljanima 26. srpnja 1991. Pobunjeni Srbi. Kod Dvora na Uni. Masakr zarobljenih civila. Pokolj u Zamočama 26. srpnja 1991. Četnici. Masakr hrv. policajaca. Pokolj u Strugi 27. srpnja 1991. 12 osoba. Četnici iz Dvora na Uni. Hrv. civili iz Zamlaća kao živi zid. Masakrirano 5 hrv. policajaca. Istog dana su ubijene još 3 osobe u Dvoru. Pokolj u Kozibrodu 26. srpnja 1991. 10 osoba pripadnika hrvatskog MUP-a. Pokolj u Dalju 1. kolovoza 1991. Pokolj pripadnika hrvatskog MUP-a i ZNG-a. Pokolj 25 civila. Pokolj u Lovincu 8. kolovoza 1991. 5 osoba. Radnici na željeznici, ubili ih kolege s posla, iz susjednog sela. Pokolj u Kraljevčanima 14. kolovoza 1991. 5 osoba. 5 staraca. Pokolj u Bjelovcu 14. kolovoza 1991. Kod Petrinje. Pokolj u Lovincu 14. kolovoza 1991. Kod Gospića. Pokolj u Pecki 16. kolovoza 1991. 4 osobe. Srp. vojska. 4 starije osobe. Čuntić i Dragotinac. 16. kolovoza 1991. pokolj policajaca u Žutoj Lokvi. 24. kolovoza 1991. 4 osobe. Pokolj pripadnika hrvatskog MUP-a. od Srp. Vojske. Pokolj u Skeli kod Gline 29. kolovoza 1991. 10 osoba. Rujan 1991. pokolj u Graboštanima, Stublju i Majuru. 3. rujna 1991. 20 Hrvata. Pokolj u Četekovcu kod Kostajnice, od Srp. Vojske. 3. rujna 1991. 24 Hrvata.. Balincima i Čojlugu, kod Slatine, Srp. vojske. Pokolj u Kusonjama 8. rujna 1991. 20 masakriranih hrv. gardista. Tijela su otkrivena potkraj siječnja 1992. Petrinja, položaj oko nove bolnice. 18. rujna 1991. 17 masakriranih osoba pripadnika ZNG. Autokamp Grabovac, Plitvička Jezera 25. rujna 1991. 3 malodobne osobe. Srp. vojska. (JNA) Listopad 1991. pokolj u Gornjem Viduševcu kod Gline 1. listopada 1991. pokolj u Čorcima 4. listopada 1991. pokolj u Vagancu 9. listopada 1991. pogrom u Lovasu 10. listopada 1991. pokolj u Širokoj Kuli kod Gospića 13. listopada 1991. pokolj u Bukovcu 16. listopada 1991. U općini Perušić, pokolj u Novom Selu Glinskom 16. listopada 1991. 32 osobe, kod Gline. Pokolj u Karancu 17. listopada 1991. 4 hrv. civila Mučeni u policijskoj postaji Beli Manastir i smaknuti na farmi. Pokolj u selima Skakavcu i Brešanima. sredina listopada Pokolj kod Baćina 20. listopada 1991. Pokolj u Lipovači 28. listopada 1991. Lipovača/Drežnik. Pokolj u Petrinji 4. studenog 1991. 76 osoba. Pokolj u Poljanku 7. studenog 1991. 6 civila. U općini Korenica. Pokolj u Petrinji 8. studenog 1991. 42 osobe (16 djece). Pokolj u Erdutu 9. studenog 1991. 15 osoba. TO SAO SBZS i arkanovci. Žrtve su Hrvati i Mađari. Pokolj u Erdutu 11. studenog 1991. 5 civila. TO SAO SBZS i arkanovci. Žrtve su Hrvati i Mađari.] Pokolj u Saborskom 12. studenog 1991. JNA i pobunjeni Srbi iz Plaškog. Ovčara 18. studenog 1991. Masakr u Škabrnji 18. studenog 1991. Pokolj u selu Klancu sredina studenog 1991. 20 hrv. civila. Četnici. Kod Slunja. Pokolj u Dabru 21. listopada 1991. 7 osoba. Kod Vrhovina. Ekshumirani su 4. travnja 1992. Pokolj u Vrhovinama 22. i 23. studenog 1991. 8 hrv. civila. Četnici. Vrhovine i Dabar. Pokolj u Smoljancu 4. prosinca 1991. 7 osoba. Plitvički kraj. Pokolj u Čanku 10. prosinca 1991. Uk. 7 civila. U općini Korenica. Pokolj u Gornjim Jamama 11. prosinca 1991. 15 hrv. civila (3 malodobne djece) Pripadnici postrojbe t.zv. RSK t.zv. \"šiltovi\". Gornje Jame, Glina. Pokolj u Voćinu i Humu kod Slatine 12.-14. prosinca 1991. 47 hrv. civila. Voćin i Hum kod Slatine. Pokolj u Kostrićima 15. prosinca 1991. 16 hrv. civila (2 djece od 2 i 4 godine.) Srp. odmetnici. Kod Hrv. Kostajnice. Pokolj u Joševici 16. prosinca 1991. 21 hrv. civil (4 djece). IDG Jose Kovačevića i \"Šiltovi\". Joševica na Banovini, od Gline. Pokolj u Erdutu 26. prosinca 1991. 7 osoba. Žrtve su Hrvati i Mađari. Pokolj u Jasenicama 30. prosinca 1991. 5 hrv. civila (5 staraca). U zadarskom zaleđu Siječanj 1992. pokolj u Polju i Lađevačkom selištu 16.-21. siječnja 1992. 10 osoba. Četnici. 10 hrv. civila. Kod Slunja. Pokolj u zaseoku Šašići kod Ervenika (Knin). 18. siječnja 1992. 4 osobe (2 malodobne djece.) Četnici. 1993. Pokolj u Medviđi 9. veljače 1993. 10 civila. Rujan 1993. pokolj u Kusonjama 8. rujna 1993. 3 civila, 11 ranjenih od mine, prigodom počasti. Odličan post, vrijedi ga opet staviti.
Neka mi netko objasni kakvi su to \"izravni letovi\" iz hrvatske za ameriku koji ne bi letjeli izravno nego bi letjeli za ameriku preko euroskih zracnih cvorista :-)?!?
Kako ne bi bili bolji Pa imamo dvostruko više mafijaša nego Italija, a k tome i premijer , bivši i sadašnji su mafijaši !
Kosor: Hrvatska dvostruko bolja od konkurencije s Mediterana! Ili jel vam dobra ova duševna hrana ! Gladni jadn i jadniji ostajete ali ste bolje gladni i to je uspijeh Balkana iznad jadnoga bjednoga mediterana ( jake države i pošto obuhvačaača i sjeverni dio afrike ) tako da smo bolji od onih kod kojih godinama nepada kiša i koji imaju 3% pismenih !!! Napredujemo silno teoretski sa lovicom Kosoricom ...
psi laju karavane prolaze?? stoka sitnog zuba ?? i ponovo za HDZ što reči svi znaju osim nekih da............................. \"Svjetski mediji: I nakon Sanadera HDZ od građana radi budale\"
dvostruko u negativi
moš\' mislit...............
Direktni letovi do SAD su nam hitno potrebni. Gle kako je dr. Ivu ufatilo jer je morao u SAD preko Minhena.
Zato i jeste tako razvijeni .
\"U 2011., najavio je pak Bajs, mogli bi se uvesti izravni letovi iz Hrvatske u SAD.\" A onda u tekstu \"...preko europskih zračnih čvorišta\". Naprosto recite Croatia Airlines neće prodavati karte za SAD za Lufthansu već i za američke kompanije. Iako mislim da se već sada mogu rezervirati preko Star Alliancea. Važno je da premijerka objasni kako to da MUP dostavlja sve podatke o putovnicama u SAD, a hrvatskim državljanima nije ukinut vizni režim. Da li je dostava podataka o našim putovnicama suspendirana dok SAD ne ispune svoj dio ili nema nikoga da im postavi to pitanje?
Jorge, Informacije o svim putnicima svih avio kompanija na svijetu izvan US, a cija destinacija je bilo koji aerodrom u Americi, moraju se dostaviti odredjenim sigurnosnim sluzbama u Americi prije polijetanja aviona prema US. Polijetanje je dozvoljeno kad te sluzbebe provjere te podatke (listu ukrcanih putnika) i daju zeleno svjetlo. Ta praksa je uvedena radi sigurnosti poslije napada na Twin Tower Center u 2001 i bez izuzetaka se od tada striktno provodi . Putne isprave se potom provjeravaju prilikom slijetanja prije nego se dozvoli bilo kome izlazak sa aurodroma ili ukrcaj na avione domacih linija prema konacnoj destinaciiji. Ta praksa je vec toliko uhodana da je nitko vise ni primjecuje a kamoli biva zacudjen njome. Iz tvog posta bi netko mogao pogresno razumjeti da je to zahtjev jedino za HR putnike. Neznam da li si ovu neistinu napisao iz neznanja ili ti je cilj bio da opanjkavas Hrvatsku drzavu.
jaca je Pahora dugacije gledala..........
Direktan let Croatia Airlines-a prema Americi je moguc, ali je neisplativ zbog pomanjkanja dovoljnog broja putnika za redovitu liniju. Rentabilnost ce se odrzavati slijetanjem na jedan ili dva glavna EU aerodroma gdje bi se ukrcao ostatak do popune aviona. Danasas je to praksa vecine avio kompanija u svijetu. Iz istih razloga postoje samo nekoliko letova iz Amerike prema EU a da ne slete na barem dva aerodroma u Americi prije prelijetanja bare. Jasno, tu ne mislim na NY, Chicago, ili LA nego na stotine ostalih gradova u Americi.
Bajsu netreba vjerovati on je u turizmu jedan \"nobody\" isto kao Kosorica, ti brojevi ne pokazuju nista, stvarnost je da je Croatiairlines tesko zaduzena kao i druge stvari u Hrvatskoj zbog nesposobnosti vodecih organa, prednost Hrvatske u turizmu je jedino kratki putevi iz Evrope, lijepota mora otoka, sve drgo treba znati unovciti i pravi marketing napraviti, sto jos ovi hohstapleri moraju nauciti, lose je sto Hrvatska nema duge sezone, service u gostiteljstvu djelomicno arogantan, zakoni o Yachting, nema bordela, kazne kod privatnoga konzumirana kokaina itd. eksperti nesmiju zaboraviti da u Evropi i van Evrope postoje velika konkurencija, i da se moze za 700-800 Eura letiti za Aziju, jedna destinacija koju se Hrvatska u svim pogledima i izboru nece nikada moci pribliziti !!!!
Po Jadranki Kosor, Hrvatska najbolja u okružju pa i dalje, moguće i na cijelom svijetu. Trebala bi se okrenuti iza svojih leđa kada to govori narodu, koji svaki dan sve gladniji i još uvijek nezna što g u skoroj budućnosti čeka. Kako lijepo zvuči da smo najbolji, a naročito kada je to izgovoreno iz ustiju premijerke, koja upravlja strankom i vladom, a doveli nas na rub bijede i očaja. Upropastili nas kriminalom u totalu. Generacije će vračati taj teret duga i dobro pamtiti što sve može učiniti nesposobnost, neznanje, nepotizam, bahatost glad za vlaću. Dobaro je poznata stvar, kada ljude na vlasti preuzme slast da mora biti propasti. Na žalost to nam se dogodilo.
Jaca je prosle godine rekla da vidi svjetlo na kraju tnela,a ono tunel sve dulji,dulji nego onaj u Svicarskoj.Tudjman je spominjo bogatu Hrvatsku.KADA?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ostvareni rezultati u turizmu vrlo su dobri, ali ne znam kolika je zasluga vlade? Vidim kako ima puno onih koji zagovaraju neku industrijalizaciju zemlje. To su ocito oni koji su ekonomiju ucili u doba socijalizma. Industrijalizacija je bila aktuelna prije 60 godina. Davno su prosla ta vremena. Industrija se iz razvijenih zemalja povlaci u zemlje s manjim socijalnim pravima i jeftinijom radnom snagom. Kod nas ni jedno ni drugo nije slucaj, pa je logicno da nemamo ulaganja u industriju. Naravno ovdje ne mislim na sofisticiranu industriju i visoko razvijene tehnologije, koje uglavnom ostaju u maticnim zemljama ili se sele u zemlje koje imaju odredjenu tezinu na svjetskom trzistu.