Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 165
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Turizam
Povratak na članak

Kosor: Hrvatska dvostruko bolja od konkurencije s Mediterana!

Prve procjene govore da će ukupni prihodi od turizma u proračunu ove godine biti 4,5 posto veći nego lani, kazala je jučer premijerka Jadranka Kosor. U 2011., najavio je pak Bajs, mogli bi se uvesti izravni letovi iz Hrvatske u SAD.

Komentari 105

14
14words
12:33 12.12.2010.

jura2000 smiri se. Nemožeš stavljati linkove ka drugim stranicama jer je to u ovom slučaju reklama, kužiš?

VL
OB
-obrisani-
12:16 12.12.2010.

@ 14words Ja neznam tko su \"robovi\", a tko su \"robovlasnici\", ali znam da je u Hrvatskoj gotovo sve skuplje nego u USA i vecini europskih zemalja. Zasto je to tako, ja neznam ali je mozda to pitanje od kojegg treba krenuti. Druga stvar, za pokretanje promjene mentaliteta potrebne su diskusije na svim razinama drustava, i te diskusije moraju da budu ozbiljne, detaljne i sa vrlo jasnim porukama. Trece je da se povjerenje u institucije MORA vratiti.

VL
UN
unknown99
12:27 12.12.2010.

Ja sam i dalje uvjeren da mi ne iskoristavamo niti 40% nasih turistickih mogucnosti. I to je ono sto me kod ove babetine najvise smeta i zivcira.Zadovoljava se malim i minijaturnim pomacima i to prikazuje kao hvale vrijedno cudo i ogroman uspjeh. Sezona nam traje uzasno kratko, ponude nam nedostaje.Nedostaje kvalitetnih aranzmana, ponuda, necim cim cemo privuci goste osim plavog i cistog mora. Pogledajte ponude po ostalim zemljama.Uz smjestaj imate ukljucen i cijeli niz asortimana od djece do penzica, za uzivanje, opustanje, izlete.Zato nije niti cudo kad prva kisa padne ljudi bjeze, jer ponude nema, nemaju sto raditi a za dosadu im se ne placa masno smjestaj.Kod nas se najvisa ponuda sastoji od dodi i masno plati.A tako se turizam dugorocno ne moze voditi.Ove godine smo imali vise srece zbog sloma Grcke, no za 2-3 godine i to se moze promijeniti.Ne mozemo ovisiti o drugima, vec moramo stvarati svoje ime.Zalosno je da nas vec Crna Gora s ono sitno zagadenog mora siba.Samo zato jer ova babetina uz cijeli kadar nesposobnjakovica nema niti vizije, niti plana razvoja ni projekata od turizma pa nadalje. Za kraj, da bude jos smijesnija cinjenica, vise novaca godisnje se pobere od poreza na registraciju automobila, nego od turizma, a deklariramo se kao turisticka zemlja i to nam je prakticki grana broj 1.Onda tek shvatimo da su nam rezultati u turizmu zapravo porazavajuci.

VL
14
14words
12:28 12.12.2010.

Chikago, razmisli malo i znat ćeš tko su robovi a tko robovlasnici. Hint : Kamensko.

VL
JU
jura2010
12:31 12.12.2010.

VECERNJAK BANDA I)STO ZLOCINACKA PREKIDA LINK O ISTINITOM PISANJU JA PISEM TRECI PUT UVIJEK ME PREKPNETE \"\"CETNICI PRTOTIVNICI HRVATSKE PUSIT CETE SIGURNO: ADMINISTRATORE CEDO AKO IMAS MUDA OBIJAVI TAJ TEXT LIJEP POZDRAV BOG!

VL
OB
-obrisani-
12:32 12.12.2010.

@14words Ma jasno je meni, samo nisam htio pokretati diskusiju u slijepu ulicu, jer uvjek ima izuzetaka i suprotnosti. Htio sam se drzati na sirem planu i analizirati situaciju u cijelini, jer su nam neophodni potezi sirih razmjera.

VL
LO
lohikarme
12:37 12.12.2010.

*** splitskaljeta***** O cemu vi to pricate? Zar smo zasluzili na celu Vlade takve osobu? Osoba kojoj je vrhunac bio samostalno voditi radijsku emisiju sada vodi Drzavu!!??? Osoba koji krzi zakon drzave pricajuci kako ne nosi skupocjenu torbu nego samomo njenu kopiju!!??? Osoba koja se hvali rastom BDP-a od 0,2%!!??? Osoba koja se hvali da joj prijete!!?? Kakva nam je to osoba na celu Vlade?? Vrijeme je za odlazak.................................

VL
14
14words
12:37 12.12.2010.

12.12.2010. u 12:16h Chicago USA je napisao/la: @ 14words ... znam da je u Hrvatskoj gotovo sve skuplje nego u USA i vecini europskih zemalja. Zasto je to tako, ja neznam ali je mozda to pitanje od kojeg treba krenuti.. Druga stvar, za pokretanje promjene mentaliteta potrebne su diskusije na svim razinama drustava, i te diskusije moraju da budu ozbiljne, detaljne i sa vrlo jasnim porukama. Trece je da se povjerenje u institucije MORA vratiti. ############################################### Pa to je barem jednostavno, sve je u Hrvatskoj skuplje nego u USA (pa čak i Hrvatski proizvodi što je apsurd veći od svega) zato jer su ovdje porezi abnormalni. A porezi su abnormalni jer je to jedini način ove kriminalne vlade na koji zna skupiti nešto novaca u državnu blagajnu tako da mogu zakrpati rupe nastale njihovom pljačkom! Sa kime da ljudi diskutiraju kada smo mi u startu za tu gamad samo stoka?? A povjerenje u institucije se neće vratiti dokle god su na položajima isti oni ljudi koji su davali blagoslove svojim potpisima na sve pljačke koje su se odigrale od ranih devedesetih do danas!

VL
UN
unknown99
12:40 12.12.2010.

Turizam niposto ne smije biti nasa glavna i jedina grana.Turizam mora biti samo jedna od, u koheziji s ostalima.I tek tada ova drzava moze poceti nesto stvarati i napredovati.Imamo blagodati slavonije koje ne znamo iskoristiti.Imamo blagodati mora i mediterana koje ne znamo iskoristiti. Imamo sve realne mogucnosti da sisamo druge razvijene zemlje, no uz takvu nesposobnu premijerku koja ne vidi dalje od nosa, nije niti cudno gdje smo. Da se pojavi samo 5 sposobnih ljudi u ovoj zemlji na visokim polozajima, ja garantiram da bi mi za 5-6 godina bili visoko produktivna zemlja minimalno duplog standarda nego danas. A s ovom nesposobnom babom idemo samo u propast...

VL
BA
banijash
12:45 12.12.2010.

Ova bijela princeza na kljusetu ima od vrha kiminalne organizacije ocigledno samo zadatak da sharmira okolinu, razvedrava i uvjerava. Ta zena je za Hrvatsku velika podvala i obmana, uostalom to govore i rezultati Suzane od kad vodi drzavu, te brojke sta ona iznosi neznace nista ako je Hrvatska po svemu dobrom na samom dnu, a po losem na samom vrhu. Isto isticati podatak da je privredni rast Hrvatske 0,2% i jos se sa tim hvalit i govorit eto samim tim izasli smo iz krize moze samo netko tko nema blage veze..

VL
S1
slavonac 1
12:54 12.12.2010.

Dokazano svi na celu ove stranke trljaju ruke u vezi turizma? Kakva je bila ova godina takva je? i tu ce se otkriti koliko crni fondova ima?Stara poslovica glasi # ne laje kuja zbog sela nego zbog sebe #. Kad im dodje IVO pa pocme resetati jedno po jedno.Sjetimo se DRAGI IVO KUD IDES TI IDEM I JA. E moj narode?Tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada.A nas GOTOVINA ce uskoro doci.

VL
Avatar puky
puky
13:03 12.12.2010.

... polako ali sigurno Banska Djeva vodi domovinski brod u mirne vode ... naravno da su prvi uspjesi tamo gdje nemamo konkurenciju koje kakvih \"kina, tajvana, tajlanda\" i ostalih proizvođača šljašteče robe koju budaletine kupuju na tone pa se čude zašto je, jel, vlada dopustila da propadnu \"Kamensko i Vrateks\" ... zatim drvna industrija koja je za razliku od lineih seljaka iskoristila skromne državne poticaje i oporavila se ... lijenim socijalističkim bitangama valjaju samo poduzeća koja bi država osnivala i namirivala njihove gubitke iz proračuna ... tako je bilo u smrdljivoj kugoslaviji kljakavog tite pa je propala ... strava ...

VL
Avatar Romano37
Romano37
13:09 12.12.2010.

Umjesto, da pogaze sve do sada posijane zle nasade, HDZ se odao daljnjem propagiranju svoje neučinkovite vladavine. Tako su jučer, tijekom prijepodneva, njihove trkače kokoši, u centru Zagreba, dijelile građanima HDZ-paketiče sa zrnjem pšenice, koje se na Sv. Luciju sije za ukras pod božičnim drvcem. Očita im je namjera da umilostive svevišnjeg, da ih njihov premijer pobjeglica ne prokaže, kako nebi zajedno s njim završili iza remetinečkih utvrda

VL
JA
jankoprekobrda
13:12 12.12.2010.

Samo naslov iz Jutarnjega, govori sve clanak ne treba nicitati ..................................Svjetski mediji: I nakon Sanadera HDZ od građana radi budale

VL
UN
unknown99
13:13 12.12.2010.

Profil glasaca HDZa sve odaje.Vecinom stari ljudi iznad 65 godina i niskog obrazovnog skolovanja. Jedino i takve budale bez mozga mogu povjerovati ovim izjavama Kosorice i Sukerove matematike...

VL
BR
brainiac
13:17 12.12.2010.

Turizam cvjeta, pare se slijevaju.... a sada jos samo treba progladovati kroz zimu do iduce sezone.

VL
OB
-obrisani-
13:22 12.12.2010.

Jacoooo dusooo !! Idi obidji Sanadera jer on je uposlen kod tebe a i ti kod njega bila i mozda mu treba lijekova ili sta pripomoci....!!

VL
Avatar emilsali
emilsali
13:24 12.12.2010.

Jaco a da ti prvo Sahranis prvo OVE što si već pobila Izraz koji se koristi kada neko priča kako će ubiti nekoga od batina a ti znaš da je picopevac ili jednostavno nije kadar za tako nešto. -Prebiću togtog majmuna kad ga nagazim, ubiću ga od batina -E aj prvo sahrani ove što si već pobila pa onda.

VL
KU
kumajanja
13:25 12.12.2010.

Jaco,kao ljevičar HVALIM tvoje nemiješenje u pravosuđe i hvalim to što si dozvolila istim Da nesmetano APSE MAFIJU.Pod hitno šutiraj Kaljmetu,Dropulićku,Šukera pa i Vukelića.

VL
OB
-obrisani-
02:54 13.12.2010.

Najsigurniji parovi- uvjerite se http://vaha-tips.blog.hr/

VL
« 1 2 3 4 5 6 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.