Kosor: Hrvatska dvostruko bolja od konkurencije s Mediterana!
Prve procjene govore da će ukupni prihodi od turizma u proračunu ove godine biti 4,5 posto veći nego lani, kazala je jučer premijerka Jadranka Kosor. U 2011., najavio je pak Bajs, mogli bi se uvesti izravni letovi iz Hrvatske u SAD.
Komentari 105
\"Bajs je najavio da bi se iduće godine napokon mogli stvoriti i uvjeti za uvođenje izravnih letova iz RH prema SAD-u, što dosad zbog ocjena američkih zračnih vlasti nije bilo moguće.\" Mislim da bi to bilo potpuno bez veze. Prevezlii bi smo tisuću putnika a pametnije bi bilo uvesti subvencirane linije u bivšu \"istočnu Njemačku\" odakle bi smo mogli dobiti oko milijun putnika. To je tržište koje još uvijek sanja o \"Blaue Adriji\" ali su im turci sa cijenama privlačniji. Berlin ima German Wings koji ima pristupačne cijene ali Leipzig to nema kao niti Dresden i Rostock. Koncentrirati se na Leipzig i uspjeh je zagarantiran. Ima i sada prevoza iz Leipziga a pogotovo u ljeti ali sve za trostruku cijenu i više ako se usporedi sa Berlinom. Amerikanci imaju para pa ako im se dolazi doči će tako i tako.
... nema sumnje da će naša Banska Djeva sve ciljeve ostvariti ... zapravo dva već je - ulazak u EU sada je još samo tehničko pitanje a borba protiv lopina sad ide, kako je to dobro opisao Puhovski, vodoravnom crtom jer se višlje ne može (lopova mesića tu ne računam) ... još samo ostaje gospodarski oporavak koji je evidentno već započeo ... u sjeni svakodnevnih podvala, laži, objeda i ostalih sranja iz crveno oloških izvora i kroz njihove poslušničke medije, Banska Djeva je dogovorila način oporavka koji će neosporno započeti već iza Nove Godine ... sve je to uvod u još jednu izbornu pobjedu mog HDZ-a i napredaka moje Domovine ... sa našom Banskom Djevom konačno smo našli put koji nas vodi prosperitetu ... strava ...
Kilavi Milanović ....iz oporbe neka se ugledaju u Kosoricu kako se čisti ispred svoga praga.Samo tako čovjek može biti vjerodostojan,a ima pravo i druge prozivati. A što se tiče gospodarstva...stručnjake treba postaviti u vladu,dal\' ona bila Kosoričina ili Milanovićeva. Inzistiratii na odgovornosti,redu,radu,poštenju.....onaj tko nemre,ne zna,neće...neka odxebe ,ima onih koji znaju i hoće a i hrabrosti im ne manjka.
12.12.2010. u 13:13h unknown99 je napisao/la: Profil glasaca HDZa sve odaje.Vecinom stari ljudi iznad 65 godina i niskog obrazovnog skolovanja. Jedino i takve budale bez mozga mogu povjerovati ovim izjavama Kosorice i Sukerove matematike... ################################################## Evo, baš si me podsjetiotio na prijatelja koji ima baku, stara je 89 godina. I pita nju prijatelj (malo slabije čuje jer je stara), \"bako za koga ćemo glasati na izborima?\", kaže mu baba : \"zna se, za moj A-De-Ze!\". Na to joj prijatelj odgovara : \"nećeš ti bako ići na glasanje, ja te neću voziti sigurno.\" ########################### Možda malo je smješno, ali je istinito. Čovjek nema posao već pola godine, a cijeli život radi po bauštelama i navikao je raditi. Žalosno, ali ima ih puno ovakvih neukih starijih ljudi koji su jedva svjesni uopće i da postoje, ali navikli su dati glas za A-De-Ze i moš ga je**t. Najpametnije će nam biti da se svi odazovemo sljedećim izborima da konačno svrgnemo sa vlast ove kriminalce jer ako opet ostavimo bosancima, babama i inozemcima da nam biraju vlast, bit će gadno!
Jaco, kad pocnemo prodavati ono sto smo napravili, onda ce stvari ici na bolje, a ne samo ono sto nam je bog dao.
Zaboravio sam napisati, da kada će hrvatski sjever hraniti hrvatski jug, onda smo uspjeli a ne da se živi od uvoza.
e LAJ ĐUKELO LAJ sdp je prekojučer izgubio izbore sad je ta bagra na redu za čistit
kada kaze Kosorica-Konkurenciju valjda i misli na albanski turizam a ja kazem ako oni ako imaju turizam onda mi imamo atomsku bombu...
@emuljsali Previse si okupiran albanijom i albancima.Bez razloga ili...?
14words priveligiran si -- a za uvrijedu za hdz -glasače -- držim se one - vidi tko govori --- ok. vido i pustio vodu ---
Ovaj Jacin Pogled je isti onom Pogledu kelnera kojem tražiš wc a nisi gost restorana Najgori mogući pogled koji može da vas zadesi prilikom ulaska u ugostiteljski objekat. Sve će vam oprostiti i mali bakšiš i razbijenu čašu i galamuamu i nepristojno ponašanje za stolom, ali pišanje bez naručenog pića nikako... Oprostite , gde vam je toalet? Jeste li vi gost restorana? Ne, molim vas platiću ako treba , gusto mi je! TAMO LEVO! GRRRRRRRRRRR
idemo dalje --- zna li ovaj 14 words da se jednom rađa isto jednom država stvara --- e sad puštam vodu da i tebe spere odavde ---
13:22h hmmmm je napisao/la: Jacoooo dusooo !! Idi obidji Sanadera jer on je uposlen kod tebe a i ti kod njega bila i mozda mu treba lijekova ili sta pripomoci....!! ______________________________________________ LAZLJIVICA KRADLJIVICA JACA KO SERACA bi rado odnijela Sanaderuru malo otrova soli na rane, vidis koliko je pokvarena da je i pod cijenu sramocenja Hravtske smislila hapsenje u Austriji, sve je ona i Seks smislili u svojim pokvarenim umovima misleci da time beru slavu. dajte ljudi noramalono za pokretan je interpolove tjeralice treba 7 i vise dana a za Sandera je to sve ucinjeno u manje od dva sata i kome LAZU.
Žalosno je što Hrvatska može uzet 10 puta više od turizma, a ne uzima, tko zna jel će sutra biti prilika, a mi smo izgubili 15 godina. Što je s povezivanjem proizvodnje hrane i turizma, uvozimo hranu za milijarde, a seljak nema kome prodati pa odustaje od proizvodnje, pa dokle tako?
Albanski hakerski napad Dokaz da smo otišli u ku*ac krasni. Prvo Kosovo pa sad i internet...Dokle,braćo?
Pa Sanaderu ako se ne nagodi sa Seksom ne preostaje drugo nego da sto vise njih iz vrha HDZ-a strpa na robiju da bi on dobio manje. Bit ce interesantno promatrat ponasenje Jace kad Sanader bude objasnjavao tko je sve iz vrha HDZ-a ima koristi i koliko je tko uzimao iz tih famoznih tobi punih novca.. Sto bi rekli bilo love kao blata.., ali sirotinji za plate nije bilo..
Japanski turisti Turizam je nešto što u svest prosečnog Japanca dolazi, pa mogli bi se reći, prilično kasno. Zašto je to tako? Prosečan Japanc kada se rodi, onda ide u školu i uči, uči... Onda je lepo završi, nađe posao,o, pa radi, radi, radi... E onda kad više ne može ni kurcom da mrdne jer se živ iscedio radeći ceo vek za voljenu firmu, koju pritom baš zabole za njega, tada skonta, u jbt mogao bih ja malo da proživm, smrt samo što nije! Tako ih sada možemo videti u odredima od po 15ak, 20ak, blede u belim odorama, sede i mršave, sa velikim šeširima (da ih ne dokrajči sunce, kad ih već vetar nije oduvao), naoružani do zuba fotoaparatima kako tiho i smireno tumaraju ulicama, sledeći svog vodiča i škljocaju, škljocaju, škljocaju, škljocaju ... Vodič: e ovo vam je kamen kojim je miško gađao konja u filmu (prekidaju ga)... japanski turisti: škljoc, škljoc, škljoc.. Vodič: e a sa vaše leve strane je neka ograda (opet repetiraju)… Turisti: škljoc, škljoc, škljoc Vodič: idam je kući jer vi … Turisti: škljoc, škljoc, škljoc….
\" ..... Bajs je najavio da bi se iduće godine napokon mogli stvoriti i uvjeti za uvođenje izravnih letova iz RH prema SAD-u, ..... \" ....................................................................................................................... Bajs priča toliko stupidnih idiotarija da mi je zlo čitati .............. . Uoči domivinskogg rata Pan American je letio izravno iz Zagreba za New York i Air Canada za Toronto ..............
Gorghar ma Jadranka je samo nesto kao koordinator i glasnogovornok to je njen zadatak. Premijersko mjesto njoj sluzi samo za paradiranje. Ona je nesto u stilu sto rece onaj jedan u saboru.. nije za mudraca ali je za madraca :))
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ovaj podatak samo pokazuje da smo mogli dobro poslovati da je kojim slučajem turizam bio komplementaran ostatku hrvatskog gospodarstva. Ovako možemo žaliti za propuštenim prilikama. Hrvatska iz razloga koji se upravo otrkivaju (raširena korupcija na svim razinama državne uprave i onošto je posebno opasno - ne postojanje vizije razvoja i strategije kako ga postići) nije bila u stanju povezati proizvodnju hrane (posebno organske kao najskuplje) koja bi se nudila turistima, dok o ideji i primjeni složenijih razvojnih planova da niti ne pričamo.. Koliko se sjećam, upravo je \'mudrac\' Škegro zagovarao ideju pružanja usluga kao isključive gospodarske grane što je slijedom razvoja događaja uništilo konkretnu indutsrijsku proizvodnju koja je temelj svake uspješne ekonomije, posebno nove tehnologije gdje smo mi u debeleom zaostatku jer smo sve do sada imali političare koji su se širom svijeta opasno zadužili da bi pokrili tekuće izdatke (mirovine i socijala) samo da bi svojim povlaštenim biračima stvorili poručili: \"Dajte nam opet glas i za vas će Hrvatska i dalje biti svojevrstan Shangri La, a ostale tko je..\". Zato, radujte se zbog uhićenja Sanadera - možda na trenutak zaboravite propast gospodarstva i preko 320 tisuća nezaposlenih, kao i svu besperspektivnost za koju su zaslužni vladajući..