Bakir Izetbegović upozorava Čačića da krši Ustav BiH
Gradnja nove hidroelektrane Dubrovnik II, koju su dogovorile vlade Hrvatske i Republike Srpske, izaziva sve više negativnih reakcija u javnosti, a kao jedan od velikih protivnika projekta javio se i predsjedatelj Predsjedništva BiH
Komentari 168
...a tek od 2002 punopravno. ...ali nije bilo relevantno to sto nije bila clanica. ...tocnije formulirano. tako okay ;-) ?
...Svicarska je cak bila gosto-primac UN-a, bez da je clanica.
20.07.2012. u 12:59h MK je napisao/la: ...samo kao promatrac! .................................... mislim da nisi u pravu. ali potpuno nebitno...što samo dokazuje koliko su srbi smiješni i glupavi kad se kače da država kosovo nije članica UN-a :)
20.07.2012. u 12:21h Oger je napisao/la: Znali ili ne "vrapci", "golubovi", "papagaji" i sve moguće i nemoguće životnije da je Tuđman "dijelio", ostaje poštenim i razumnim ljudima jedina činjenica : Tuđman nije podjelio BiH, Tuđman je izravno spasio ono štoo je ostalo od BiH van Republike Srpske i njemu bi svaki pošteni građanin BiH MORAO biti zahvalniji nego recimo Aliji Izetbegoviću. Zbog učinjenoga i elementarnih činjenica. A to što "vrapci" i ostale "ptice" znaju, samo je plod neviđene i neprijateljske kampanje u Hrvatskoj, naravno poduprte iz Srbije kojoj je za opstanak potrebna relativizacija krivnje, ali i alibi kampanje djela bošnjačkaoga vodstva i institucija koje svoje pogriješke i neupsjehe svaljuju na "Dva" neprijatelja. Pitajte u turskoj, koja je bila i ostala neupitni zaštitnik Bošnjaka i BiH što misle o Tuđmanovoj ulozi u opstanku BiH i bošnjačkoga naroda!
jeza mi po tijelu prolazi na pomen toga covjeka Radi mira Cacica .....izgleda da sto to on radi po cestama je samo djecji kasalj naspram raboti naspram prirodi zemlji i to hrvatskoj zemlji....pa to se zove prirodocid a u daljini i genocid naspram vlastitom narodu......Boze me sacuvaj .....pa zar mu bas nitko na tom ludackom putu nemoze stati.....Radi - mire probudi se covjece-......
Posve je neupitno da je ovaj Čačićev potez nevjerojatan politički promašaj, a i gospodarska je tragedija, ako mu to uspije. Izravno potpisivanje Sporazuma sa Republikom Srpskom u Banja Luci je izraz priznaja međunarodnoga legitimiteta te državne jedinice u sastavu BiH,, a to do sada NIKADA ni jednim aktom nije učinila ni Srbija, koja je mudrija i zna štititi svoje interese. Ovo je prvorazredan skandal, a Vesna Pusić kao MVP je morala, jer je time Čačić izravno preuzeo njene ingerencije, zatim milanović koji je najodgovorniji za vanjsku politiku, te konačno Josipović učiniti SVE da ovo spriječe, a kad se već dogodilo . istupiti i odmah SMIJENITI Čačića! Može li Hrvatska biti toliki talac jednoga nesposobnoga i taštoga čovjeka!?
20.07.2012. u 13:11h Zveč je napisao/la: Posve je neupitno da je ovaj Čačićev potez nevjerojatan politički promašaj, a i gospodarska je tragedija, ako mu to uspije. ....................................................... sve si rekao ! negdje na početku sam napisao; zamislite samo da županijaja dubrovačko neretvanska sklapa jedan takav važan po nacionalni interes međunarodni ugovor sa crnom gorom bez da je uključen hrvatski sabor i druge institucije hrvatske države. svašta.
20.07.2012. u 12:21h Oger je napisao/la: 20.07.2012. u 12:15h nataly je napisao/la: Daj prestani. Svi vrapci i mrtvi i zivi znaju da je Tudjman dijelio Bosnu s Milosevicem i da smo samo zbog Tudjmanove Banovine Hrvatske i velike Srbije onogg iz beogradskog pasaluka uopce imali rat. Osim toga, HDZova vlada je vec razgovarala s Rep.Srpskom o zajednickoj hidrozentrali. ----------------------------- A Oger kad mislim da ne možeš više uvjek me uspiješ iznenaditi. Prvo po tebi da nije bilo BiH pitanja rata ne bi bilo. Krivo!! Itekako bi ga bilo, sjeti se sve je krenulo u Kninu, pa Borovo Selo...dakle bilo bi ga! Drugo kakve veze im što je HDZ vlada razgovarala o projektu? Bitno je s kim je razgovarala a još bitnije s kim potpisivala. To je i bila poanta mog posta. Ne činjenica da se projekt vrti nego da se Republici Srpskoj daje legitimnost. Ali to nije ništa novo, već je naš predsjednik kao dvorska luda zabavljao Dodika na klaviru! Dakle, kolega molit ću lijepo, ubuduće čitaj precizno pa onda repliciraj!
kad već pričate o mrtvacima zvanima tuđman, tito i ostali pod zemljom... ...zašto ne pričate o platonu,aristotelu, da vinciju, tesli....i ostalima koji su za civilizaciju bili bitni, umjesto sada i ubuduće totalno nebitnih likova kaj ste nekrofili?
Bravo Bakire.Rekao si 100% istinu.Pokazi da je to i tvoja drzava i nemoj vise toliko odugovlaciti.Cacic i milanovic a pogotovo josipovic su bahatiji od dodika koji samo rado uzima poklone.Ovo ti pise hrvat katolik,
20.07.2012. u 13:07h Zveč je napisao/la: 20.07.2012. u 12:21h Oger je napisao/la: Znali ili ne "vrapci", "golubovi", "papagaji" i sve moguće i nemoguće životnije da je Tuđman "dijelio", ostaje poštenim i razumnim ljudima jedina činjenica : Tuđman nije podjelio BiH,, Tuđman je izravno spasio ono što je ostalo od BiH van Republike Srpske i njemu bi svaki pošteni građanin BiH MORAO biti zahvalniji nego recimo Aliji Izetbegoviću. Zbog učinjenoga i elementarnih činjenica. ------------------------ Nemam što dodati, apsolutno točno. Stotine tisuća izbjeglica i prognanika zbrinuto, vojna pomoć, materijalna pomoć sve su to dokazi Hrvatske "agresije" na BiH! Sramotno je da se i nakon tolikih godina progurava nečija "privatna istina"!
Dajte malo oladite vi koji prozivate Čačića da krši ustav BiH, uzima ingerencije Vesne Pusić i priznaje RS. On je razgovarao i dogovarao s onima s kojima će taj projek raditi ako ga bude...A potpisivat će ga oni koji ga trebaju potpisati.
20.07.2012. u 13:36h keating8 jasno da tebi oni nisu ništa, jer apsolutno ništa sa tom pameću nisi niti u stanju naučiti oni su osnova civilizacije pusti si cajke, da se malo poboljšaš
..a sta kaze Mesic´??
20.07.2012. u 13:27h A LOT OF ZEROES je napisao/la: kad već pričate o mrtvacima zvanima tuđman, tito i ostali pod zemljom... ...zašto ne pričate o platonu,aristotelu, da vinciju, tesli....i ostalima koji su za civilizaciju bili bitni, umjesto sada i ubudućee totalno nebitnih likova kaj ste nekrofili? ----------------------------------------------------------- Gledaj i sama zastupam tezu da je žalosno i da je valjda HR jedna od rijetkih zemalja svijeta di ekonomist vrijedi više od inženjera. A to ti je zato što smo mi zemlja orjentirana na političarenje i prodavanje magle, a ne na industriju (kao Njemačka koja godišnje uvozi tisuće inženjera). Da bi promjenili "klimu" trebamo puno mudrije političare. Pri tome ne moraju oni raditi nikakve projekte nego omogućiti da se projekti dogode i da žele doći u HR. Radi se sve suprotno i van svake pameti i o takvom jednom potezu ovdje pišemo. Nekrofili nismo, ali ono što ovi "mrtvaci" ostaviše iza sebe mi nasljedujemo i od toga pobjeći ne možemo. Dakle mrtvace teško možemo zaobići barem na ovoliko kratkoj vremenskoj distanci! Zato, komentar ti je malo neumjesan!
20.07.2012. u 13:49h nataly prvi dio je korektan, a u drugom, umjesto da napustite opskurno razdoblje koje se mora što prije zaboraviti, vi nastavljate dalje pozivaš se na njemačku, pa onda i primjeni ono što su nijemci napravili....zabranili priče o o ratovima te okrenuli novi list
20.07.2012. u 13:49h nataly ne trebaju vama političari, već stručni vizionari ....ali pojam vizionar u HR je istovjetan luđaku vi kad čujete da je netko izumitelj (makar ima svakakvih izuma) vi ga apriori smatrate luđakom tu je bitan problem svijesti
emmanuel descartes: "svaki rat proizvede lošu krv, koje se tek dugo nakon rata riješavamo"....AD oko 1800
20.07.2012. u 13:57h keating8 dečec...za tebe sam kralj svih znanja, mudrosti i patenata ti si surogat ikakve intelektuale da nisi krivi kemijski spoj?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
20.07.2012. u 12:49h MK je napisao/la: 20.07.2012. u 12:38h el commadante je napisao/la: ...i Svicarska i Kosovo nisu clanica UN-a, to nije relevantno. ...relevantno je to, da je taj ugovor protu ustavan od strane jedne podpisnice i tako u biti biti i nevazeci. ........................................................ moram da te ispravim, švicarska je odnedavno članica UN-a točnije od 1992