Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 174
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
sporni projekt
Povratak na članak

Bakir Izetbegović upozorava Čačića da krši Ustav BiH

Gradnja nove hidroelektrane Dubrovnik II, koju su dogovorile vlade Hrvatske i Republike Srpske, izaziva sve više negativnih reakcija u javnosti, a kao jedan od velikih protivnika projekta javio se i predsjedatelj Predsjedništva BiH

Komentari 168

MR
mravac8
10:26 20.07.2012.

A.M. Još nešto - Hrvatska nije Jugoslavija. I koliko god mnogi, naročito oni koji su bili godinama na vlasti mrzili tu bivšu državu imam osjećaj da to nitko nema na umu. Jugoslavija je bila puno veća i vrlo kompatibilna federacija.cija. Brdovita BIH, ravna Slavonija, brežuljkast Gorski Kotar, Hrvatska sa obalom i morem, Slovenija sa Alpama, vrela Makednonija ---------- dakle, od turizma, energetike, sirovina, paprika, ljubenica, pšenice, šljiva, maslina, ruda ......... sve ga je bilo.

VL
MI
Micko4
10:29 20.07.2012.

20.07.2012. u 09:39h mravac8 je napisao/la: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Ne znam je li napravljena stručna analiza - može li Hrvatska biti elenrgetski neovisna? Ja nekako u to sumnjam. Mislim da smo premaleni, povoljnih rijeka za gradnju hidroelektrana nešto baš ni nemamo .................... Dakle, molim, zna li tko - možemo li biti energentski neovisni? __________________________________________________________________ Hrvatska može biti i biti će Energetski NEOVISNA!!! Za informaciju: Hrvatska IMA "Perpetuum mobile", "Samoodržavajući sustav", " Free energy sustav"..i ma kako god to zvali i nazivali, Hrvatska, ali i cijeli svijet ulazi u NOVO ENERGETSKO DOBA!! Dovoljno sam realan da i ovog trenutka navedeno zvuči kao nekakva SF priča, ali je jednostavno tako! Samo strpljenja molim!!!!

VL
MR
mravac8
10:30 20.07.2012.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Da, da se razumijemo - meni je drago što se jugoslavenska federacija raspala. I što vrijeme više prolazi - to mi je draže. Jer mi smo civilizacijski potonuli, ali ostale republike bivše države potonule su još više. Ne mislimlim da smo idealni, najbolji i najpametniji, ali živjeti u zajednici sa Dodogom i država vahabijama

VL
VF
vferari
10:31 20.07.2012.

BH je neuređena država u kojoj se nezna ko pije tko plaća i zato je notorna glupost sa njima potpisivati bilo kakve ugovore.Ako potpišete sa muslimanima opstruirat će srbi i obratno zato nikakav aražman sa njima netreba potpisvati isto važii i za koridor neum,ako pristanu hercegovci neće pristat muslimani ili srbi zato treba gradit most kad se bude moglo.Za aražmene sa BH na bilo kojem polju treba sačekat da to postane jedinstvena država sa tri enditeta ako ikad i postane.

VL
OB
-obrisani-
10:31 20.07.2012.

mravac8 Brdovita BIH, ravna Slavonija, brežuljkast Gorski Kotar, Hrvatska sa obalom i morem, Slovenija sa Alpama, vrela Makednonija ---------- dakle, od turizma, energetike, sirovina, paprika, ljubenica, pšenice, šljiva, maslina, ruda ......... sve ga je bilo. Mnogo lepo zboriš druže Mravac!c! I štafetu smo imali!

VL
MR
mravac8
10:32 20.07.2012.

Micko4 Ok, lijepo i jako mi je drago. Pretpostavljam da to znači dvoje - prvo da će sve države svijeta biti energetski neovisne i da će imati dovoljno energije za svoj razvoj i drugo da ćemo mi ljudi prestati uništavati prirodu?

VL
MR
mravac8
10:33 20.07.2012.

vferi Da, ali na žalost oni su nam sudjedi a ne uređena Šicarska ili Danska ili Norveška ....

VL
Avatar nathanael.opet
nathanael.opet
10:34 20.07.2012.

Koliko se samo hvalio ovaj napuhani kopun da je najpametniji da je jedini stručnjak u zemlji da nitko nije toliko sposoban kao on... Koliko ga se samo hvalilo na ovom forumu... bljuv... U sedam mjeseci, je li i jedan pozitivanan i dobar potez povukao? Jedan jedini? Nije li to premalo za najpametnijeg i dokazano najstručnijeg ???

VL
55
55
10:35 20.07.2012.

Koliko je ovaj Tajkun nanio stete HR. Tek je pola god. u Vlasti. Sta ce biti ojs za 3,5 god. Umjesto u zatvor on na Vlasti. Netreba vam u HR druga recesija dok je tu ovaj dvojac koji jos i prkosi svima. Culi ste jucer na TV. Zivim vani ali me srce boli za HR sta ovea banda radi. Jos crnje nego Sanader.

VL
Avatar nathanael.opet
nathanael.opet
10:36 20.07.2012.

Jedina stvar u kojoj je ovaj pokazao iznimnu brzinu, stručnost i efikasnost jest: SMJENA NEPODOBNIH i instaliranje SVOJIH PIJUNA. To zna svaki lopov.

VL
MI
Micko4
10:39 20.07.2012.

Mravac8, T O Č N O !! U Znanosti, preciznije u Energetici "nedostaje" kompletnih nekoliko Poglavlja a koja se odnose na TRAJAN VIŠAK električne energije!! To što smo svi zajedno KRIVO učeni i naučeni, to je već "druga stvar"! VišeViše NEMA potrebe za izgradnjom bilo koje NE, TE, HE, pa čak nema više potrebe ni za bilo kakvim neprimjerenim zahvatom u Eko sustav ove naše napaćene Zemaljske Balote!!!

VL
MI
Micko4
10:45 20.07.2012.

Mnoge Diplome će otići " u vitar"! Fizika će se nadopuniti, pa bilo kome pravo ili ne!!! Teorija koja kaže: Iskoristivost bilo kojeg stroja uvijek je manja od 100 % više NE VRIJEDI!!!!! Zvuči "ludo"?...ZNAM da tako zvuči ali toli to ne mjenja činjenicu da Hrvatska IMA "Perpetuum mobile", " Samoodržavajući sustav", " Free energy sustav"...ili ma kako god to već zvali i nazivali!

VL
OB
-obrisani-
10:46 20.07.2012.

Pepi Žbuka ima konzistentan plan: Najprije treba naviknuti ovce na sol a onda im prodavati vodu!

VL
KA
kajinx
10:48 20.07.2012.

Konačno netko pametan i govori o eko katastrofi. Gdje su Hrvatski ekolozi? Kakva studija o efektu gradnje HE je izrađena i odobrena? Hvala Izetbegoviću.

VL
CR
crocro
10:49 20.07.2012.

Kao prvo od Čačića se može svašta očekivati i o njemu ne želim komentirati. Kao drugo dajte se već jednom oslobodite BiH, stalno nešto šurujete, stalno nekakva uvjetovanja, stalno nekakvi dogovori, stalno nekakvo izigravanje dogovora, stalno nekakvo miješanje u ustave i sl. Pustite BiH da radi svoj posao i da uređuje svoju državu. Mi i vi ste tu da uređujete Hrvatsku državu i da cesta do Dubrovnika vodi preko pelješkog mosta a ne kroz tuđu državu. Ostavite tuđu državu na miru da sama zbraja svoje račune a vi zbrajajte svoje račune. Još će vas BiH ucjenjivati i tuživati po međunarodnim sudovima, dajte se oslobodite utjecaja BiH. Ostavite ih na miru i samo surađujte u razmjeni robe i trgovini. Tako se ponašaju prema Hrvatskoj i idjele lekcije kao da su barem 100 godina u EU i da su na nivou razvoja barem kao Švicarska.

VL
KA
kajinx
10:51 20.07.2012.

Koja arogancija, on ide potpisivati sa “državom" RS !!! (Šta je ono potpisao u Mađarskoj)?

VL
TO
Toni50
10:53 20.07.2012.

Bakir bajke

VL
KE
keating8
10:55 20.07.2012.

20.07.2012. u 10:31h vferari je napisao/la: daleko od toga da smo uređena država, ali nije ni tako crno kao što bi neki htjeli. zašto hrvatska i BiH ne bi mogle surađivati na korist i jedne i druge zemlje? mogu ii trebaju, ali da hrvatska ne skače pred rudo i zabilazi legalne i nadležne institucije BiH kao što upravo skače čačić, kao što je činio josipović itd. i to samo radi vkastitih interesa ispred nacionalnih. hebe se čačiću za nacionalne interese hrvatske baš kao što se hebalo i sanaderu, a možeš mislit koliko se tek hebe dodiku za interese BiH. dakle nije sve tako crno osim što 'crni' i čudni ljudi upravljaju hrvatskom i sa još čudnijim ljudima u bosni s kojim sklapaju međunarodne ugovore samo u svoju korist.

VL
OG
Oger
11:02 20.07.2012.

Cacic sim ili tam, ali napisati da on krsi ustav BiH je ziva smijurija. Ako netko taj ustav krsi onda su to oni iz Rep.Srpske. Vrli Izetbegovic nije ni zucnuo kad su iste pregovore vodili s HDZom.

VL
RO
rogstrug
10:42 20.07.2012.

Krši Ustav BiH, krši ustav NR Mađarske, krši ljudska prava u RH...

VL
« 1 2 3 4 5 6 ... 9 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.