Objavljeno vijesti danas: 5
BRAZIL - SRBIJA

Brazil nakon žestoke borbe Orlovima u 10 minuta slomio krila i san o senzaciji na SP-u (2:0)

24.11.2022. u 21:59

Uz sjajnu igru u drugom poluvremenu nogometaši Brazila svladali su Srbiju 2-0 (0-0) u utakmici prvog kola skupine G svjetskog prvenstva kojem je domaćin Katar.

Tijekom gotovo cijele utakmice Brazil je dominirao i napadao, no u prvom poluvremenu ti su brazilski naleti bili mahom sramežljivi i ne odveć opasni po Srbiju koja se uspješno branila.

Soccer Football - FIFA World Cup Qatar 2022 - Group G - Brazil v Serbia - Lusail Stadium, Lusail, Qatar - November 24, 2022 Brazil's Vinicius Junior in action REUTERS/Dylan Martinez Photo: Dylan Martinez/REUTERS

Brazil je agresivnost pojačao u drugom poluvremenu te je bio sve opasniji po srpsku obranu i vratara. U 60. minuti Alex Sandro je gromovito pogodio vratnicu, a dvije minute kasnije Brazil je poveo. Vinicius je pucao, srpski vratar Milinković-Savić odbio, ali samo do Richarlisona koji je jednostavno pogodio za vodstvo svoje reprezentacije.

Soccer Football - FIFA World Cup Qatar 2022 - Group G - Brazil v Serbia - Lusail Stadium, Lusail, Qatar - November 24, 2022 Serbia'a Vanja Milinkovic-Savic in action REUTERS/Matthew Childs Photo: Matthew Childs/REUTERS

Potom se igra potpuno rasplamsala jer je Srbija krenula po izjednačenje i bivala je sve opasnija po brazilskog golmana Alissona. No, na još je ljepši način Richarlison zabljesnuo u 74. minuti kada je volejom, u padu, maestralno zabio za 2-0. Razigrani Brazilci do kraja su pogodili gredu (Casemiro) i imali još nekoliko prilika, ali se rezultat više nije mijenjao.

Soccer Football - FIFA World Cup Qatar 2022 - Group G - Brazil v Serbia - Lusail Stadium, Lusail, Qatar - November 24, 2022 Brazil's Richarlison celebrates scoring their first goal with Fabinho REUTERS/Kai Pfaffenbach Photo: Kai Pfaffenbach/REUTERS

Bila je ovo posljednja utakmica prvog kola natjecanja po skupinama. Ranije je u ovoj skupini G Švicarska bila bolja od Kameruna s 1-0 pa su na vrhu ljestvice Brazil i Švicarska s po tri boda, dok Srbija i Kamerun imaju nula.

Soccer Football - FIFA World Cup Qatar 2022 - Group G - Brazil v Serbia - Lusail Stadium, Lusail, Qatar - November 24, 2022 Serbia'a Strahinja Pavlovic fouls Brazil's Neymar and is shown a yellow card by referee Alireza Faghani REUTERS/Molly Darlington Photo: MOLLY DARLINGTON/REUTERS

U drugom kolu, u ponedjeljak 28. studenoga, igraju Kamerun - Srbija i Brazil - Švicarska.