Atletico je slavio s 4:2 i osvojio prvi trofej u sezoni.
15. kolovoza 2018. u 23:32 28 komentara 19906 prikaza
Real Madrid - Atletico Madrid
Pogledajte galeriju 1/7

Nogometaši madridskog Atletica pobjednici su europskog Superkupa nakon što su u Tallinnu svladali gradskog suparnika Real sa 4:2 nakon produžetka.

Barcelona PRIPREMNE UTAKMICE Kovačev Bayern bez milosti prema drugoligašu, Barca se poigrala s Bocom

Nakon 90 minuta rezultat je bio 2:2, no u dodatnih pola sata Atletico je postigao dva pogotka i stigao do svog trećeg Superkupa u klupskoj povijesti, nakon 2010. i 2012. godine. Real je ostao na četiri osvojena Superkupa (2002, 2014, 2016, 2017).

Već u 1. minuti susreta Atletico je poveo golom Diega Coste, no Real je uspio preokrenuti rezultat. Prvo je Karim Benzema u 27. minuti poravnao na 1:1 da bi Sergio Ramos iz kaznenog udarca u 62. minuti doveo kraljevski klub u vodstvo. Ipak, igrač utakmice Diego Costa je svojim drugim pogotkom u 79. minuti odveo utakmicu u produžetak.

Luka Modrić NEOČEKIVANA SUDBINA Tko bi to očekivao? Realovo 'glasilo' iznenadilo objavom o Modriću

U dodatnih 30 minuta pobjedu Atleticu osigurali su Saul Niguez u 98. i Koke u 104. minuti.

Kapetan hrvatske reprezentacije i najbolji igrač ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva Luka Modrić utakmicu je počeo na klupi i ušao u 57. minuti. Dočekan je ovacijama navijača iako je ovoga ljeta bio blizu prelasku u milanski Inter.

- Modrić? S njim nema problema. Sretan je što će nastaviti karijeru u Real Madridu - rekao je direktor kraljevskog kluba Emilio Butrageno.

Luka Modrić ON JE DOBRO UPUĆEN Riječi uglednog Hrvata o Modriću odjeknule Europom!

Nikola Kalinić, novi napadač Atletico Madrida, čitavi je susret odgledao s klupe.

1 / 7
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Atletico je slavio s 4:2 i osvojio prvi trofej u sezoni.
  • 104' Gol
    Gol za Aletico! Odlična kontra Atletica koju je Koke okrunio golom.
  • 79' Gol
    Gol za Atletico! Juanfran se izborio za loptu i vratio za Costu koji zabija svoj drugi gol danas za 2:2.
  • 63' Gol
    Gol za Real! Sergio Ramos je siguran s 11 metara, Real je okrenuo utakmicu.
  • 57' Zamjena
    Luka Modrić ulazi u igru umjesto Asensija. Najbolji igrač SP-a u Rusiji dobit će nešto više od pola sata ako ne bude produžetaka. Kod Atletica je Correa ušao umjesto Griezmanna.
  • 27' Gol
    Izjednačenje! Bale je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje se Benzema naklonio i glavom zabio za 1:1.
  • 1' Gol
    Gol za Atletico! Kakvo otvaranje utakmice, Costa je zabio za 1:0.
  • ATLETICO
    Za Atletico će igrati ova momčad. 🏧👥 | STARTING LINE-UPTake a look at our starting 1⃣1⃣ for the UEFA #SuperCup! ATLEEEEEEEEEEEEETI! 🔴⚪🔴#RealMadridAtleti #AúpaAtleti pic.twitter.com/9PYINrUT2x— Atlético de Madrid (@atletienglish) August 15, 2018
  • SASTAV REALA
    Evo i početnih sastava. Ovako će izgledati momčad Reala. 📝 Our starting XI for the UEFA Super Cup! #RMSuperCup pic.twitter.com/Bp8M0AxObC— Real Madrid C.F. 🇬🇧🇺🇸 (@realmadriden) August 15, 2018
  • BEZ HRVATA
    U početnim sastavima nema hrvatskih igrača Luke Modrića i Nikole Kalinića.
Europski Superkup, 21:00, Tallinn, Estonija
Real Benzema 27', Ramos 11m 63'
2
4
Atletico Costa 1', 79', Saul 98', Koke 104'
  • KRAJ

• 114'

Udarac Modrića, ali Oblak brani.

• 106'

Počeo je drugi nastavak.

• 104'

• 102'

Četvrta promjena kod Reala - Kross je napustio igru, ušao je Mayoral.

• 101'

Žuti karton dobio je i Luka Modrić.

• 98'

Gol za Atletico! Varane i Ramos su se spetljali i grubo pogriješili, lopta je došla do Thomasa koji je ubacio u sredinu. Saul je odlično reagirao i iz voleja pogodio mrežu nemoćnog Navasa.

• 91'

Počeo je prvi produžetak. Ako ni u idućih pola sata ne dobijemo pobjednika, izvodit će se penali.

• 90'

Završilo je 90 minuta, nema pobjednika (2:2). Igrat će se produžeci dva puta po 15 minuta.

• 83'

Treća promjena kod Reala - Lucas umjesto Isca. Treneri u produžetku imaju pravo na još jednu zamjenu.

• 80'

Ako ostane ovaj rezultat igrat će se produžeci.

• 79'

• 71'

Promjena kod Atletica - Vitolo je ušao, Rodri je napustio teren.

• 68'

Modrić je tukao, ali je otišlo preko gola.

• 63'

• 62'

Jedanasterac za Real! Juanfran je igrao rukom.

• 60'

Correa je dobio žuti karton samo tri minuta nakon što je ušao u igru.

• 57'

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena. Nakon 45 minuta rezultat je 1:1.

• 34'

Asensio je prvi igrač sa žutim kartonom večeras.

• 29'

Lijepa minijatura Asensija. Dobro je prošao, namjestio se na desnu nogu i tražio suprotni kut, no lopta je prošla tik uz vratnicu.

• 27'

• 25'

Marcelo se izborio za udarac, ali je lopta otišla preko vrata.

• 17'

Asensio je sada ostao sam i tukao, ali je Oblak odlično reagirao.

• 10'

Real se pribrao nakon početnog šoka i više ima loptu u nogama, ali zasad bez prave prilike.

• 1'

• 1'

Počela je utakmica, Atletico ima prvi napad.

• ATLETICO

Za Atletico će igrati ova momčad.

Evo i početnih sastava. Ovako će izgledati momčad Reala.

• KIKS REALA?

Nevjerojatna situacija dogodila se s Thibautom Courtoisom. Real je ovoga ljeta doveo vratara iz Chelseaja, ali strani mediji pišu da su ga zaboravili prijaviti za ovu utakmicu. Inače, u suprotnom smjeru je na jednogodišnju posudbu otišao hrvatski veznjak Mateo Kovačić.

• -

Nikola Kalinić na klupi je kod Atletico Madrida. Hrvatski napadač, koji je tijekom Svjetskog prvenstva otišao kući zbog navodnih problema s leđima, ovog je ljeta stigao iz Milana gdje je igrao kao posuđeni igrač Fiorentine.

• -

Modrić je ovo ljeto bio blizu prelaska u Inter, ali je (zasad) ostao u Realu. Igrao je finale Svjetskog prvenstva i kasno se priključio momčadi Reala. Kraljevski klub ostao je bez Cristiana Ronalda koji je pomalo iznenađujuće završio u Juventusu.

• Gradski rivali u lovu su na prvi trofej u sezoni. Real je osvojio Ligu prvaka, a Atletico je otišao do kraja u Europskoj ligi.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na prijenos finala europskog Superkupa. U Tallinnu se od 21 sat sastaju Real i Atletico Madrid.