Naslovnica Sport Liga prvaka

Dinamo dominantan protiv Norvežana, Liga prvaka je blizu!

Dinamo je u prvoj utakmici posljednjeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka na Maksimiru svladao Rosenborg s 2:0
21. kolovoza 2019. u 22:49 35 komentara 17365 prikaza
Dinamo - Rosenborg
Pogledajte galeriju 1/8

Modri su tako pred više od 25 tisuća gledatelja na Maksimiru napravili veliki korak prema plasmanu u skupinu Lige prvaka.

Ferencvaros - Dinamo Prava zarada Ples milijuna! Dinamo bi plasmanom u Ligu prvaka napunio klupsku blagajnu

Prvi gol večeras zabio je Bruno Petković već u osmoj minuti. Raspoloženi napadač Dinama prvo je izborio jedanaesterac, a onda ga mirno pretvorio u gol.

Hrvatski prvak je u 28. minuti imao 2:0 nakon što je Dominik Livaković poslao dugačku loptu, a Mislav Oršić izbio pred norveškog vratara i poslao mu loptu kroz noge.

Početkom drugog dijela gosti su pogodili gredu, ali Dinamo je imao bolje prilike, a najizgledniji su propustili Arijan Ademi i Nikola Moro.

Davor Šuker PROBLEMI ZA DAVORA Šuker je predsjednik HNS-a samo na papiru! Evo tko bi trebao biti njegov nasljednik

Uzvratna utakmica je na rasporedu u Trondheimu u utorak u 21. sat.

Prođu li modri dalje naći će se u trećoj jakosnoj skupini ždrijeba Lige prvaka. Ako ispadnu od Rosenborga, modri će biti u ždrijebu skupina Europske lige.

RBA
INVESTIRANJE JE PRIRODNO
Kako je to živjeti pored Dunje? U svakom slučaju, potaknula me na razmišljanje – koji je moj cilj?
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Dinamo je slavio s 2:0, uzvrat je u utorak.
  • 61'
    Opet greda! Leovac je prošao po lijevoj strani i tražio Oršića, a netko iz obrane Rosenborga je to blokirao nakon čega se lopta odbila i pogodila gredu.
  • 54'
    Prilika za Rosenborg! Adegbenro je odlično tukao i pogodio gredu. Sreća za Dinamo.
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Kraj prvog poluvremena, Dinamo vodi 2:0 i to zasad izgleda jako dobro.
  • 28' Gol
    Gol za Dinamo! Livaković je izbio loptu, a Petković bio u skoku s dva protivnička igrača. Lopta je stigao do Oršića koji je prošao po lijevoj strani i gurnuo loptu kroz noge gostujućem vrataru. Igrači Rosenborga tražili su zaleđe, no na kraju Petković nije dirao loptu nego protivnički braniči.
  • 8' Gol
    Gol za Dinamo! Petković je siguran.
  • 8'
    Jedanaesterac za Dinamo! Srušen je Petković.
  • 1'
    Počela je utakmica na punom Maksimiru.
  • ROSENBERG
    Evo i sastava Rosenberga: Hansen - Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling - Jensen, Lundemo, Konradsen - Akintola, Soderlund, Adegbenro.
  • SLUŽBENI SASTAV Info
    SLUŽBENO! Bjelica je odlučio koji će sastav večeras istrčati.  Ovo je njegovih 11: 4-2-3-1: Livaković – Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac – Moro, Ademi – Hajrović, Olmo, Oršić – Petković.
  • SASTAV?
    Ako će ostati vjeran taktici i postavi koja je prije tjedan dana trijumfiralno projurila Groupama Arenom u Budimpešti protiv Ferencvarosa, Bjelica bi trebao izvesti sljedeću početnu postavu: Livaković – Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac – Moro, Ademi – Hajrović, Olmo, Oršić – Petković.
  • SUDAC
    Pravdu će dijeliti talijanska sudačka postava, a glavni sudac je Daniele Orsato. Inače, danas će na utakmici premijerno biti i VAR sustav. Kako to izgleda pogledajte ovdje.
  • ATMOSFERA
    Dinamu danas neće nedostajati podrške jer se na Maksimiru očekuje više od 25 tisuća navijača. ⚽️😎🏟 #dinamozagreb #UCL pic.twitter.com/K4sRYU4Doe — GNK Dinamo (@gnkdinamo) August 21, 2019
Playoff kvalifikacija za LP, 1. utakmica, 21:00, Maksimir, Zagreb
Dinamo Petković (11m) 8', Oršić 28'
2
0
Rosenborg
  • KRAJ

• 90'

Žuti za Melinga.

• 90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

• 87'

Treća promjena kod Dinama - Gavranović umjesto Petkovića.

• 84'

Promijenila su oba trenera. Atiemwen je ušao umjesto Oršića kod Dinama, a Helland umjesto Akintole kod gostiju.

• 82'

Prilika za Dinamo! Oršić je dobro proigrao Leovca koji je pokušao prizemnom loptom, ali je Hansen to odlično obranio.

• 75'

Žuti karton za Stojanovića.

• 73'

Prilika za Dinamo! Petković je ubacio, a Ademi ostao sam, no nije dobro pogodio tu loptu i prošla je pored gola.

• 64'

Prvu promjenu na utakmici napravio je Bjelica. Gojak umjesto Hajrovića.

• 61'

• 54'

• 52'

Rosenborg se razmahao u drugom dijelu.

• 47'

Akintola je pokušao iz voleja, otišlo je preko gola.

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

• 40'

Adegbenro je dobio loptu na vrhu šesnaesterca i opalio, ali preko gola.

• 38'

Dinamovci su sada tražili još jedan jedanaesterac nakon što je Reginiussen igrao rukom, no sudac je procijenio da nije bilo namjere.

• 34'

Prilika za Dinamo! Olmo je povukao kontru i dodao za Mora koji je snažno opalio, ali u - gredu.

• 28'

• 26'

Hovland je požutio kod Rosenborga.

• 25'

Moro je napravio prekršaj i postao prvi igrač večeras sa žutim kartonom.

• 24'

Moro je ubacio, Ademi ušao iz drugog plana, ali nije uspio zakačiti loptu. Sjajan bi to bio gol da je prošlo.

• 20'

Soderlund je tukao nakon kornera, nekako je ramenom zakačio loptu koja je prošla pored vratnice.

• 18'

Hedenstad je izveo slobodnjak iskosa i pokušao izravno po golu, ali je Livaković spreman na to. Odbio je loptu u korner.

• 17'

Olmo je pokušao s više od 20 metara, bilo je opasno, ali je prošlo pored gola.

• 13'

Dinamo nije stao nakon postignutog gola, modri i dalje pritišću protivnika.

• 8'

• 8'

• 7'

Jensen je sa 16 metara opalio nakon kornera, Livaković je to uspio uhvatiti uz manje probleme. Nije izgledalo nimalo ugodno.

• 2'

Prvi pokušaj na utakmici mogao je imati Petković nakon dodavanja Orišića, ali je obrana gostiju uklizala i izbila to u korner.

• 1'

• Igrači su na terenu, odsvirala je himna Lige prvaka i susret će uskoro početi.

• ATMOSFERA

Dinamo će danas imati lijepu podršku. Evo par fotografija ispred stadiona.

navijačice | Autor : Sanjin Strukic/Pixsell Foto: Sanjin Strukic/Pixsell

• ATMOSFERA

Navijači se okupljaju ispred Maksimira. Evo par fotografija.

• TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će to taktički izgledati.

• ROSENBERG

• SLUŽBENI SASTAV

SLUŽBENO! Bjelica je odlučio koji će sastav večeras istrčati.

Ovo je njegovih 11: 4-2-3-1: Livaković – Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac – Moro, Ademi – Hajrović, Olmo, Oršić – Petković.

• Evo i svih parova posljednjeg pretkola.

• SASTAV?

• IZJAVE

- Svi na dispoziciji, osim Andrića i Moharramija, pa i naš novi igrač Luka Ivanušec koji je prijavljen za Europu. Vidjet ćemo hoće li već sutra biti u sastavu, ali za utakmicu u Norveškoj sigurno - rekao je Bjelica uoči utakmice, dok je kapetan Arijan Ademi dodao:

- Spremni smo za dvije jako teške utakmice. Želimo pobijediti, dat ćemo sve do sebe da razveselimo navijače i da darujemo pobjedu našem treneru za rođendan.

• ZARADA

Plavi su dosad osigurali osam milijuna eura, a još će dobiti sedam prođu li Rosenborg. Pobjeda u elitnom razredu donosi još 2,7 milijuna eura, dok se za remi dobiva 900.000 eura. Dinamo već sada ima zajamčene tri europske utakmice, što će dodatno popuniti klupsku blagajnu.

• Trener Dinama Nenad Bjelica jučer je proslavio 48. rođendan sa 68 utakmica na klupi Dinama, upisao je 51 pobjedu, 11 remija i šest poraza, uz 136 postignutih pogodaka, a primio je samo 40.

• EUROPSKI PUT

Dinamo je do sada izbacio gruzijski Saburtalo pa onda mađarski Ferencvaros. Rosenborg je igrao kolo više, a pali su sjevernoirski Linfield, BATE Borisov i Maribor.

• SUDAC

• ATMOSFERA

Dinamu danas neće nedostajati podrške jer se na Maksimiru očekuje više od 25 tisuća navijača.

• Ovo je prva utakmica posljednjeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka. Dinamo i norveški klub na Maksimiru igraju od 21 sat, uzvratna utakmica je u utorak.

• POČINJEMO

Pozdrav i dobro došli na novo druženje s Dinamom i Ligom prvaka. Pred nama je susret s norveškim Rosenborgom.