Hrvatska porazom od Danske otvorila kvalifikacije za OI

Autori: Marko Pavić, Hina
08.04.2016.
u 22:00

Hrvatska je porazom otvorila kvalifikacije...

Hrvatski rukometaši su porazom od Danske 24:28 (9:11) započeli su nastup u Herningu na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre.

Nakon što su ostavili Dance na 11 pogodaka u prvom poluvremenu, izabranici Željka Babića su u 15 minuta drugog poluvremena primili 10 pogodaka te dopustili domaćim rukometašima da stvore prednost od pet pogodaka. U 53. minuti Hrvatska se približila na samo pogodak zaostatka (22:23), ali su Danci u završnici ponovno iskoristili promašaje naših rukometaša i slavili s 28:24.

Strijelce hrvatske reprezentacije je sa sedam pogodaka predvodio Manuel Štrlek. Pet golova je postigao Denis Buntić, a po tri Domagoj Duvnjak, Zlatko Horvat i Luka Cindrić. Najbolji igrač Danske bio je Mikkel Hansen s osam pogodaka, a pet je postigao Kasper Sondergaard. Vratar Niklas Landin obranio je čak četiri sedmerca našim igračima.

U prvom dvoboju Norveška je svladala Bahrein s 35:29, ali su Norvežani prednost protiv autsajdera stvorili tek u posljednjih deset minuta utakmice.

Hrvatski rukometaši će u subotu protiv Bahreina (18 sati) tražiti prvu pobjedu na turniru, čime bi zadržali izglede za osvajanje jednog od prva dva mjesta koja vode na Olimpijske igre u Rio de Janeiru. U drugom dvoboju subotnjeg programa (20.30 sati) igrat će Danska i Norveška.

Danska - Hrvatska 28:24

60' Hrvatska nije uspjela iskorisiti posljednji napad i Danska je slavila sa 28:24. Kvalifikacijski turnir smo tako otvorili porazom.

28:24 - Novi gol Danske za potvrdu pobjede!

59' Ostala je minuta, Danci imaju plus tri

26:23 - Gol Danske i Hrvatska je pred porazom...

25:23 - Gol Buntića.

25:22 - Sondergaard je zabio Pešiću kroz noge.

54' - Čupić nije iskoristio sedmerac!

24:22 - Sjajan gol Mensaha Larsena i isključenje Kozine.

23:22 - Evo nas na samo minus jedan!

23:21 - Zabio je Čupić, evo nas na minus dva!

52' Sedmerac za Hrvatsku i isključenje!

23:20 - Horvat nije iskoristio sedmerac, ali je zabio iz odbijanca. Hvatamo priključak.

23:19 - Pogotak Horvata za minus četiri Hrvatske.

23:18 - Hansen je zabio nakon sjajne minijature, uzvratio je Duvnjak.

22:17 - Štrklek je 14 minuta prije kraja zabio za minus pet.

22:16 - Cindrić je izgubio loptu, a Hansen zabio za 22:16. Teška situacija za Hrvatsku...

21:16 - Pešić je na vratima, ali to nije pomoglo. Hansen se razmahao, evo Danaca opet na plus pet.

19:15 - Buntić za minus četiri.

19:14 - Danci su se odlijepili, evo ih na plus pet!

17:14 - Hansen je zabio.

16:13 - Cindrić je zabio za minus dva, a Danci će igrati s igračem manje iduće dvije minute.

14:11 - Duvnjak je zabio, ali Danci uzvraćaju.

13:10 - Eggert je zabio, a iduće dvije minute ćemo igrati igrača manje.

33' Isključenje Kopljara i sedmerac za Dansku.

12:10 - Hansen je zabio nakon što mu je lopta odbila.

11:10 - Gol Cindrića!

31' Počeo je nastavak.

30' Kraj prvog dijela, Hrvatska ima dva gola zaostatka.

11:9 - Cindrić je zabio svoj prvi gol. Ranije je pogodio gredu.

11:8 - Opet Eggert, Danska je na plus tri.

10:8 - Prvi pogodak Eggerta i Danska ima plus dva.

8:7 - Novi gol Hansena iako su suci mogli svirati probijanje.

7:6 - Cindrić je pogodio gredu, a onda Mikkel Hansen zabio za vodstvo Danske.

5:5 - Zabio je Štrlek.

4:4 - Henrik Toft Hansen je zabio nakon što je Stevanović upisao šestu obranu.

15' Horvat nije iskoristio sedmerac.

13' Nova obrana Stevanovića, sada je na 57 posto obrana!

10' Buntić je zabio, a onda ponovo Stevanović obranio.

9' Obrana Stevanovića!

2:3 - Pogodak Duvnjaka za novo vodstvo Hrvatske.

2:2 - Igra se pogodak za pogodak.

1:2 - Bravo za Mamića, ponovo vodimo.

1:1 - Danci su izjednačili.

0:1 - Hrvatska je povela! Štrlek je zabio iz kontre.