Šarić ubacio 24 za pobjedu Sunsa, Šamanić debitirao za Spurse

Dario Šarić
1/8
07.03.2020.
u 08:23

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić ostvario je najbolji učinak sezone po broju koševa u 127-117 domaćoj pobjedi Phoenix Sunsa protiv Portland Trail Blazersa, on je za 38:05 minuta provedenih na parketu ubacio 24 poena (šut za dva 7-9, trica 2-4, slobodna bacanja 4-5), a usto je sakupio i osam skokova, tri osvojene lopte i blokadu.

Šarićev dosadašnji najbolji napadački učinak bila su 23 koša koliko je ubacio protiv Atlante 14. studenoga prošle godine.

Dario Šarić
1/5

Momčad Sunsa dominirala je tijekom čitavog susreta, vodila je od prve do posljednje minute, a u trećoj četvrtini je imala i najvećih 26 pogodaka prednosti.

Domaće je do pobjede predvodio Aron Baynes s 37 ubačaja i 16 skokova, Devin Booker je dodao 23 poena i 12 asistencija.

U sastavu Portlanda priliku je dobio i Mario Hezonja koji je za 13:03 minuta provedenih u igri postigao tri koša (šut za dva 0-1, trica 1-1) uz tri asistencije i blokadu. Goste su predvodila trojica igrača koji su ubacili preko 20, CJ McCollum 25, Damian Lillard 24, a Hassan Whiteside 23 uz 20 skokova.

Bojan Bogdanović nije imao svoju večer u Bostonu, ali njegov Utah Jazz je ipak svladao domaće Celticse s 99-94. Naš je najbolji strijelac za 25:49 minuta provedenih u igri ubacio tek osam poena (šut za dva 1-4, trica 1-5, slobodna bacanja 3-3) uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Lošu Bogdanovićevu i Mitchellovu, koji je ubacio tek 11 koševa, večer nadoknadio je Mike Conley koji je postigao 25 pogodaka za Jazz, dok je kod Celticsa, koji su bili bez Jaylena Browna i Gordona Haywarda, najbolji bio slavljenik Marcus Smart koji je na svoj 26. rođendan postigao 29 koševa.

Svoj debi u NBA ligi u petak je imao 20-godišnji Luka Šamanić koji je u 120-139 porazu San Antonio Spursa kod Brooklyn Netsa na parketu proveo točno 12 minuta i za to vrijeme ostao bez poena promašivši sva četiri šuta, po dva za dva i za tri, ali je ostvario dva skoka i tri asistencije.

Šamanić je dobio priliku u Brooklynu s obzirom na to da trener Spursa Gregg Popovich nije mogao računati na LaMarcusa Aldridgea, Marca Belinellija i Jakoba Poeltla.

Netsi su do pobjede prvenstveno stigli zahvaljujući "triple-doubleu" Carisa LeVerta koji je ubacio 27 poena uz 11 skokova i 10 asistencija, dok je DeMar DeRozan s 24 ubačaja bio najefikasniji u sastavu Spursa.