Kovač: Zašto se ne bacamo na glavu? Pitajte igrače!
Kovač je naglasio da nema bojkota u svlačionici.
Komentari 215
pa dobro, možda se ne bacaju na glavu, ali se Srna baca na guzicu. Pa i to se valjda broji? A Modrić ljut na izbornika zbog takve izjave, jer kaže dali su sve od sebe. Ne znaš što je gore- da se vuku po terenu što smatra Kovač i većina nas ili da daju sve od sebe i onda sa Azerbajdžanom (koji je jučer jedva izvukao bod na Malti) i Norveškom osvoje bod. A ono što su nama Norvežani radili sredinom drugog poluvremena nije bilo loše, bilo je sramotno. I onda pokušaj dijagnoze problema: Srna se sramoti i predstavlja veliki uteg za reprezentaciju. Jedan loš bek je odstranjen, a onda ispada da je drugi još lošiji. Vezni red kao nominalno najjači dio momčadi (o kojem su pisani hvalospjevi još prije tjedan dana) igra neki predpotopni nogomet, spor, bezidejan, nit okomit, nit upošljava krila, Modrić još kako-tako, ali Rakitić definitivno ni blizu rolama koje pruža za klub. Mandžukić jučer borben, ulazi u šanse, ali ga definitivno ne ide gol. Reakcija na 1:0? Nema je. Reakcija na 2:0. Ima je- igrači tonu u bezdušje, Norvežani rade što hoće, Kovač ni ne razmišlja kako pokušati stići zaostatak ili bar ublažiti poraz, već brine da li ćemo izgubiti sa tri ili četiri razlike. A od kada je tako? Ruku na srce, ne treba sada biti totalni defetist, ali od Eura 2008. Suprotno svim logikama (igrači u punoj zrelosti, nositelji igre Reala i Barcelone, uigraniji), momčad je od tada uglavnom u padu sa povremenim bljeskovima (dodatne kvalifikacije sa Turcima, solidno izdanje na EP u Poljskoj, utakmica s Kamerunom). Može se smjeniti Niku, nije on nikakav poseban trener, ali ove igrače u momčad očito ne može složiti ni friendly pristup (Bilić), ni oštriji pristup (Štimac), ni njemačka disciplina (Kovač). Treneri zarađuju za kruh uglavnom po Kataru, Iranu, Azerbajdžanu i sl. I možemo se po nekim stvarima slagati ili ne sa Kovačem, ali krivac nije samo on (koji ne uspijeva od ovih umišljenih zvjezdica) složiti momčad, već i oni. Da nisu ovakve sprdnja kvalifikacije (gdje i treći ide dalje), ne bi mi vidjeli Eura, SP smo jedva ulovili (Island u dodatnim koje smo izborili pukom srećom jer je Italija zabila za njih nevažnim golom Dancima u sudačkoj nadoknadi), Euro prije toga izboren u dodatnim kvalifikacijama, SP prije toga propušten. A navodno je riječ o megamomčadi
' Ko o čemu dežurni mrzitelji svega, o Mamiću. Kakve veze on ima sa katastrofalnim Srnom koji je odavno zreo za reprezentativnu mirovinu, lošim izvan forme Subašićem, Modrićem i Rakitićem izvan svake forme u repki koji se ponašaju kao zvijezde i šetaju po terenu, nedostatkom zadnjeg veznog " razbijača" poput Kovača nekad, veznim redom koji ne postoji i Mandžom koji je totalno izvan forme još od Atletika. Gdje su pravovremene izmjene i uvodjenje Kramsrića koji je u ovom trenutku iako ne igra bolji od Mandžukića. Onaj koji je na forumu rekao da su ovo umišljene zvijezde koje čuvaju svoje noge i mjesta u sastavu svojih klubova i da bi trebalo pomladiti repku mladim, srčanim, borbenim igračima je potpuno u pravu. Taktički su nas Norvežani potpuno nadigrali, a za to je kriv prvenstveno izbornik koji se mora posuti pepelom, čak i dati ostavku. Ovdje nije samo izgubila hrvatska reprezentacija nego i njeni vjerni navijači ( ne huligani sa bakljama i svastikama ) koji za nju žive, ali i oni koji su za hrvatske boje dali sve pa i živote.
Ha, sada bi oni smjenjivali. Kada se je plasirao na SP onda je bio najbolji! Dobili smo trenera početnika te treba sada i trpiti neiskustvo. Sva tri zadnja trenera su nam bili početnici u trenerskome poslu. Ako se dovede trener bez iskustva, ne može se iskustvo i očekivati. A možda i može, ali samo u HNS-u.
A sta se tice kovaca imao je tezak posao jer trenutna situacija oko repke nije bas lijepa igranje bez navijaca uzimanje bodova politicki tretman prema hns-u i sve ostalo dolazak uskoka po modrica ususret utakmici sve to utjece na igrace i dok nema mira okolo ne treba ni ocekivat mir i dobar rezultat unutar ekipe
Sramota, užas.....Iskreno nemam rječi kojima bi opisao ovaj debakl, uz ovakve igrače koji su ključni u velikim klubovima po Europi....Kovač ih vodi kao mutave krave koje bauljaju po pašnjaku a oni sami nisu u stanju organizirano eliminirati lošu taktiku/raspored na terenu i dovesti nas do pobjede. Neki igrači nisu u formi a neki se preslabo/premalo bore....Kad stignu u Zagreb treba ih Robert odvesti kod Anice na janjetinu da se oporave! Fuj i idite u P.M.
Manđukić, pa šta taj radi u reprezentaciji, taj nije zabio gol ni u klubu ni repki bog zna od kad, smješni baletan, on što fula to mi ne fulamo ni u našem krumpirištu od igrališta,bjeda preplačena
Decke treba ostaviti na miru da odrade kvalifikacije do kraja,sanse postoje jer Norvezani zadnju tekmu igraju u Italiji a nama da nisu oduzeli bod zbog svastike koju su jugosloveni nacrtali na poljudu i sa ovim porazom bi bili ispred njih.
Ako repka dobije, slave se igrači. Ako repka gubi, napada se selektor. Zato je selektor bira, slaže i motivira igrače. One male i zvijezde. On ima teži posao od trenera kluba jer ima puno manje vremena za pripremu i mora biti mudar i djelovati pravovremeno. Da li Niko Kovač ima veliko iskustvo trenera koje mu daje sposobnost da bude mudar izbornik? Da li je Niko Kovač dobar motivator i strateg? Da li Niko Kovač zna pravovremeno uočiti gdje škripi i napraviti pravi potez da se to popravi? Odgovore na ta pitanja daje nam utakmica. Ako odgovori budu negativni, izborniku bi trebalo biti jasno da je ovdje zalutao. Kao i onima koji su ga regrutirali. Ako je on postavljen radi inata nekome ili nekima onda se postavlja pitanje koliko je to bitan razlog da ga se i nakon ovakvih rezultata ostavlja na klupi (a ostavit će ga). Stoga, molim vas, pustimo se amatera i dovedimo selektora pa da konačno stvarno vidimo koliko vrijedimo. Hvala unaprijed
Izborniče Kovač! Tko je izabrao ekipu i postavio igru? Tko još pokušava s Olićem, Pranjićem, Kalinićem i sličnima? Tko ne vidi da je Mandžukić ispod svake razine? Tko ovako glupo postavlja taktiku s toliko defanzivaca protiv objektivno slabijih momčadi? Na kraju, tko je vas postavio za izbornika i nije li tu najveća krivica za ovakvo st/ranje? Zato vas neće smijeniti jer bi to priznali! Ukratko, užas! Jučer je bilo milina gledati kako Norveška igra: brzo, moderno, kombinatorno, duhovito...
U HNS-u od toliko HDZ-ovaca, nije cudno kako je Kovac dobio svoje radno mjesto. Cak i reprezentacije poput Gibraltara i San Marina traze strucnjaka na klupi sa kakvim takvim iskustvom
nema tu nogometa dok ne dođe trener na kojeg nitko neće moći utjecati...
bolje bi Srna ili Modrić vodili reprezentaciju i to kao igrači a ne izbornici. Kovač je sam priznao da su igrači jači od izbornika i tu je sasvim u pravu- U ovakvoj situaciji kad imamo svjetski priznate igrače, koji će nam k...c uopće izbornik, maneken? Dizanje domoljubnog morala znamo kako završava... sa Severinom i Tompsonom koji isto rade za novac kao i igrači
Možda čete sad shvatiti da Modrić nije velik igrač samo so ga hrvatske novine napravile.
Ja sam od 54 minute pratila TUR vs NED ... Niderlande su se na glavu bacali,nisu se predali iako su gubili i na kraju sa 3:0 izgubili, a nasi pali kod prvog gola,pa sad se pitajte do cega i koga je... ?
a da Kovač pokupi krpe?
Ova reprezentacija je stvarno dobar presjek našeg društva. Nekoliko vanserijskih talenata i hrpetina uhljeba koje vodi podobni patetični isprdak koji glumi finoću, a u pozadini djeluje siva eminencija koja na štetu svega i svih sebi i svojim bližnjima već godinama osigurava imovinu za idućih 10 života. I to sve pod krinkom nekakvog domoljublja i obrane pred crvenim zlom, demonima ili čim već. Tragikomedija. Žao mi je jedino slijepih ljudi koji iako razumiju sve i dalje se živciraju zbog takve reprezentacije.
Eto ga,.. prije 14 dana smo imali Evropsko prvensto u rukama. Vidjeli su svi nase zvjezdice u Finalu. A sad, pa fino je i gledati Evropsko bez HNS i ostalih Balkanskih repki...
Pravi produkt HDZovog uhljeba Sad budi krivi jovanovic.milanovic ,pusicka . Vjerojatno i Mirko i Slavko.
Mislim da je sepet pun idi trneru kvragu.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
sta reci Budjeeee