Naslovnica Sport Europsko rukometno prvenstvo 2018.

U dramatičnoj završnici Hrvatska pobijedila Bjelorusiju!

Červarovi izabranici u prvoj utakmici drugog kruga u završnici su uspjeli nadjačati Bjelorusiju. U zagrebačkoj Areni bilo je nekoliko tisuća slobodnih mjesta
18. siječnja 2018. u 22:00 72 komentara 28606 prikaza
Hrvatska - Bjelorusija
Pogledajte galeriju 1/24

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom je otvorila drugi krug Europskog prvenstva. U zagrebačkoj Areni Červarovi su izabranici nakon teške muke sa 25:23 (15:12) pobijedili Bjelorusiju. Nije to bila nimalo laka pobjeda, Bjelorusi su se držali sve do posljednjih sekundi utakmice.

Navijači 12 TISUĆA LJUDI Pogledajte atmosferu u zagrebačkoj Areni i ljepotice na tribinama

Kada smo u 23. minuti poveli sa 13:8, činilo se da Červarovi dečki lako do pobjede, no naša nekoncentriranost u napadu, te ne baš raspoloženi vratari, dopustili su Bjelorusima da drže priključak. Pomislili smo kod 22:19 u 54. minuti da smo konačno prelomili utakmicu, no i tada smo Bjelorusima dopustili novi povratak.

1 / 19
Hrvatska - Bjelorusija 25:23

Na kraju, nakon dramatične posljednje tri minute, u kojima naši rukometaši nisu pokazivali odlučnost i hrabrost, ipak smo uspjeli doći do 25:23 pobjede. Najbitnije je da smo upisali dva boda, no s ovakvom igrom teško ćemo do pobjeda protiv Norvežana (subota) i Francuza (srijeda).

Zaslužuju bolju podršku

Dobra je vijest što je koliko toliko funkcionirao naš vanjski šut, Stepančić i Mamić sa po pet golova bili su naši najbolji igrači.
A i obrana nije bila toliko loša, jer primili smo 23 gola. Vratari su bili malo bolji nego u utakmici sa Švedskom, ali Pešićevih 22 posto, i Stevanovićevih 24 posto obrana ipak je premalo s obzirom da su sa druge strane bili ne baš sjajni bjeloruski šuteri.

Možda je naše igrače sputala i iznenađujuće loša atmosfera u zagrebačkoj Areni. Nažalost, atmosfera u  Areni nije bila ni sjena onoj splitskoj iz prve tri utakmice hrvatske reprezentacije. U dvorani je ostalo prazno skoro 6000 sjedalica.

Što nas čeka u 2. krugu Nema više naše crne mačke Omeyera, ali Karabatić i dalje traje...

Kolega sa HRT-a dobro je primijetio “Da je pjevala Ceca, bila bi puna Arena”. Nažalost, još jednom se potvrdilo da je zagrebačka publika preizbirljiva, da dolazi samo na najveće i najvažnije utakmice.

1 / 8
Na početku drugog kruga EP-a hrvatski su rukometaši pobijedili Bjelorusiju s 25:23. Nažalost, atmosfera u Areni nije bila ni sjena onoj splitskoj iz prve tri utakmice hrvatske reprezentacije. U dvorani je ostalo prazno skoro 6000 sjedalica

Šteta, jer hrvatski rukometaši zaslužili su dupkom punu dvoranu i podršku kakvu su imali u Splitu. Zagrebačka publika trebala bi shvatiti da je veliki privilegij u svom gradu gledati najbolje svjetske, a pritom još i naše rukometaše.

Nadamo se da će dvorana biti puna barem na sljedeće dvije utakmice, kada ćemo se u Areni suprotstaviti svjetskim velesilama Norveškoj i Francuskoj.

Lino Červar uoči utakmice s Bjelorusijem iskoristio je svoju treću zamjenu. Umjesto Denisa Buntića, koji je iznenađujuće upao u sastav nakon ozljede Domagoja Duvnjaka, Lino je u momčad uvrstio Marina Marića. Buntić je nastupio na dvije utakmice na ovom Euru, a više od  igre i poteza pamtimo njegov novi ‘Pablo Escobar’ izgled . Odigrao je ukupno 37 minuta na turniru i zabio dva gola iz tri pokušaja.

Lino Červar Nova promjena Červar napravio treću zamjenu: Evo koga je izbacio, a koga ubacio

Hrvatska je poslije muke ostala neporažena u dosadašnjih 12 utakmica protiv Bjelorusije. Slavlje bilo je jubilarno deseto, uz dva remija - u prvom međusobnom srazu uopće u Minsku 1993. godine, kada je kvalifikacijski susret za EP završio 23:23, te 2003. godine također u Minsku u doigravanju za EP (32:32). Eh, kada bismo svaki dan igrali s Bjelorusima.

Norveška pobijedila Srbiju

A u jučerašnjoj drugoj utakmici naše skupine Norveška je pobijedila Srbiju sa 32:27 (17:17). Odluka o pobjedniku pala je na početku drugog poluvremena. Srbi su poveli 18:17, ali su Norvežani serijom 5:0 stvorili prednost od četiri pogotka i bez poteškoća je održavali do kraja utakmice.

Polovicu pogodaka Norveške postigli su Sander Sagosen i Kristian Bjornsen, svaki po osam. Najbolji strijelci Srbije bili su Žarko Šešum i Bojan Beljanski, svaki sa po pet pogodaka.

Norveška će sljedeću utakmicu u skupini igrati protiv Hrvatske u subotu, 20. siječnja (20.30 sati), dok će Srbija ponovno zaigrati tek u ponedjeljak, 22. siječnja (18.15 sati), protiv Francuske. U subotu će Francuska od 18.15 sati igrati protiv Švedske.

Hrvatska - Švedska KAKO DO POLUFINALA? Sve kombinacije: Hrvatska može ispasti i sa sve tri pobjede! Lino Červar U tome je stvar Makedonac je ružno govorio o Červaru iz privatnih razloga, čekao je "osvetu" Hrvatska - Švedska Na iskušenju Vratar mora braniti i 'nemoguće'! Za nešto više...
Kako je DHL postao vodeća logistička tvrtka u svijetu i kakvi su im planovi za Hrvatsku
DOSTAVA
Počeli su koristiti robote, umjetnu inteligenciju, tehnologije proširene stvarnosti i samovozeća vozila
  • 60' Kraj
    U dramatičnoj završnici Hrvatska pobijedila Bjelorusiju s 25:23! Mamić i Stepančić bili su najučinkovitiji u našoj reprezentaciji s po pet pogodaka, Cindrić je zabio četiri gola. Kod Bjelorusije najbolji je bio Jurjnok sa šest pogodaka. Sljedeću utakmicu u subotu Hrvatska igra protiv Norveške (20.30 sati).
  • 55'
    Izgubili smo loptu. Očekuje nas dramatična završnica u Areni. Hrvatska vodi 23:21.
  • 39'
    Obje su momčadi u nastavak ušle nervozno. Mamić je zabio svoj četvrti pogodak na utakmici. Hrvatska je protiv Bjelorusije otišla na tri pogotka razlike (17:14).
  • 30' Poluvrijeme
    Stepančić zabio za 15:12, a onda je Stevanović obranio sedmerac. Na kraju prvog poluvremena Hrvatska protiv Bjelorusije vodi s 15:12.
  • 21'
    Zabio je Stepančić, a nakon što je Stevanović obranio udarac Bjelorusu iz kontranapada smo zabili za četiri razlike. Strijelac je bio Mamić. Hrvatska vodi 11:7
  • 6'
    Štrlek i Musa su zabili. Hrvatska protiv Bjelorusije vodi 5:2.
  • 1' Početak
    Počela je utakmica. Hrvatska je prva krenula s centra.
  • 20.20
    Doznajemo kako su deset minuta prije početka utakmice tribine Arene poluprazne! U dvorani ima tri do četiri tisuće slobodnih mjesta.
  • 20.00
    Hrvatska rukometna reprezentacija igra prvu utakmicu druge faze na EP-u u Zagrebu protiv Bjelorusije (20.30 sati), reprezentacije od koje nikad nije izgubila.  Hrvatska i Bjelorusija igrali su dosad čak 11 međusobnih utakmica, uz devet pobjeda Kauboja i dva remija, a naši rukometaši slavili su u zadnjih pet dvoboja.  Bjelorusi su samo dvaput ostali neporaženi - u prvom međusobnom srazu uopće u Minsku 1993. kada je kvalifikacijski susret za EP završio 23:23, te 2003. godine također u Minsku u doigravanju za EP (32:32).  Na Europskim prvenstvima Hrvatska i Bjelorusija su igrali tri meča i sva tri puta je slavila Hrvatska. Na EURU u Portugalu 1994. bilo je 29:21, na EURU u Danskoj 2014. 33:22, a na posljednjem EP-u u Poljskoj Hrvatska je bila bolja s 27:21.  Dvaput smo igrali i na Svjetskim prvenstvima - 2013. u Španjolskoj dvoboj osmine finala Kauboji su dobili s 33:24, a na SP-u lani u Francuskoj u skupini Hrvatska je slavila s 31:25. (h)
  • 18.10
    Našim reprezentativcima ne treba poseban motiv uoči dvoboja s Bjelorusima. - U stvari, sada počinje turnir. Suparnici su teški i ne smijemo pogriješiti. Moramo odigrati najbolje što možemo, dati svoj maksimum i pokušati izboriti polufinale - kazao je Vori, a cijeli razgovor s pivotom hrvatske reprezentacije, koji će danas odigrati 247. utakmicu za nacionalnu vrstu i tako postati rekorder, možete pročitati OVDJE.
Rukometni EP, 20.30, Arena, Zagreb
Hrvatska
25
23
Bjelorusija
  • 60'

• 60'

Pola minute prije kraja.

• 59'

Cindrić zabio za 24:23.

• 58'

Bjelorusija je izjednačila dvije minute prije kraja (23:23).

• 57'

Cindrić je promašio cijela vrata. Bjelorusija ima napad za izjednačenje.

• 55'

• 54'

Horvat je promašio sedmerac, ali odbijena lopta došla je do Štrleka koji zabija za 23:20.

• 52'

Kopljar je zabio za 22:19.

• 51'

Sedmerac za Bjelorusiju. Pukhouski zabio za 21:19.

• 50'

Bjelorusi su ponovno smanjili prednost Hrvatske.

• 49'

Cindrić se 'osvetio' pogotkom. Zabio je za 21:17!

• 48'

Šilović je zbog grubog starta nad Cindrićem dobio crveni karton.

• 47'

Mamić je zabio i vratio tri razlike za hrvatsku reprezentaciju (20:17).

• 46'

Ponovno smo upali u crnu rupu. Kuleš je zabio za Bjelorusiju i smanjio prednost (19:17).

• 44'

Šilović je smanjio našu prednost (19:16).

• 42'

Horvat je lob-udarcem odveo Hrvatsku na četiri razlike (18:14)

• 39'

• 34'

Stepančić je brzo uzvratio nakon pogotka Karaleka za Bjeloruse (16:13).

• 33'

Još nema pogotka u nastavku.

• 31'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 30'

• 29'

Marić je prekinuo našu crnu rupu i zabio za 14:11.

• 28'

Stali smo u završnici. Bjelorusi su zabili dva pogotka u nizu (13:10).

• 25'

Stepančić zabio svoj treći pogodak na utakmici. Hrvatska protiv Bjelorusije otišla na pet razlike (13:8).

• 23'

Horvat je zabio za 12:8.

• 21'

• 19'

Igra se gol za gol. Zabio je Jujnok, ali je Mamić ponovno vratio na dva razlike (9:7)

• 17'

Pogodak je zabio i Mamić, Hrvatska protiv Bjelorusije vodi s 8:6.

• 16'

Jurjnok zabio za Bjelorusiju (7:6). Navijači su glasni i bodre hrvatsku reprezentaciju.

• 14'

Cindrić je drugim pogotkom ponovno vratio na dva razlike (7:5).

• 12'

Cindrić je ponovno vrati dva pogotka razlike. Hrvatska vodi sa 6:4.

• 11'

Nismo iskoristili igrača više. Bjelorusija je smanjila na pogodak razlike. Zabio je Karalek (5:4)

• 6'

• 5'

Kuleš se smanjio našu prednost, ali je Musa zabio za 3:1.

• 3'

Zabio je i Musa, vodimo 2:0. Bez  obzira što je ostalo nekoliko tisuća slobodnih mjesta ozračje u Areni je sjajno. Navijači su dali dobar impuls našim igračima.

• 2'

Prvi pogodak na utakmici zabio je Stepančić. Hrvatska protiv Bjelorusije vodi s 1:0.

• 1'

• 20.20

• 20.10

Zagrebačka Arena neće biti potpuno puno. Još ima nekoliko tisuća neprodanih ulaznica.

• 20.00

Hrvatska rukometna reprezentacija igra prvu utakmicu druge faze na EP-u u Zagrebu protiv Bjelorusije (20.30 sati), reprezentacije od koje nikad nije izgubila.

Hrvatska i Bjelorusija igrali su dosad čak 11 međusobnih utakmica, uz devet pobjeda Kauboja i dva remija, a naši rukometaši slavili su u zadnjih pet dvoboja.

Bjelorusi su samo dvaput ostali neporaženi - u prvom međusobnom srazu uopće u Minsku 1993. kada je kvalifikacijski susret za EP završio 23:23, te 2003. godine također u Minsku u doigravanju za EP (32:32).

Na Europskim prvenstvima Hrvatska i Bjelorusija su igrali tri meča i sva tri puta je slavila Hrvatska. Na EURU u Portugalu 1994. bilo je 29:21, na EURU u Danskoj 2014. 33:22, a na posljednjem EP-u u Poljskoj Hrvatska je bila bolja s 27:21.

Dvaput smo igrali i na Svjetskim prvenstvima - 2013. u Španjolskoj dvoboj osmine finala Kauboji su dobili s 33:24, a na SP-u lani u Francuskoj u skupini Hrvatska je slavila s 31:25. (h)

• 19.50

Hrvatsku reprezentaciju protiv Bjelorusije bodrit će 15.000 navijača!

• 19.45

Završila je prva utakmice naše skupine u drugom krugu EP-a. Norveška je pobijedila Srbiju sa 32:27. Više pročitajte OVDJE.

Srbija - Norveška | Autor : Goran Stanzl/Pixsell i Getty Images Foto: Goran Stanzl/Pixsell i Getty Images

• 19.39

Pet minuta prije kraja utakmice Norveška vodi protiv Srbije s 31:26.

• 19.37

Hrvatski igrači se zagrijavaju za utakmicu s Bjelorusijom.

• 19.35

Norveška reprezentacija otišla je na sedam pogodaka razlike. U 52. minuti Norvaška protiv Srbije vodi s 31:24.

• 19.30

Hrvatski nogometni izbornik Zlatko Dalić optimističan je uoči večerašnje utakmice Hrvatska - Bjelorusija (20.30 sati)

- Vjerujem u reprezentaciju, vjerujem u sve tri pobjede. Nadam se da će danas biti dobar rezultat i da će biti sjajna atmosfera - kazao je Zlatko Dalić

Evo što je izbornik još rekao:

• 19.23

Hrvatski rukometaši su prije pola sata došli u dvoranu...

• 19.20

Norvežani održavaju četiri pogotka razlike. U 10. minuti nastavka Norveška vodi protiv Srbije 24:20.

• 19.15

Norvežani su ubacili u višu brzinu i zabili pet pogotka u nizu. U 27. minuti Norveška vodi protiv Srbije 22:18.

• 18.55

Završilo je prvo poluvrijeme dvoboja Srbija - Norveška 17:17. U srpskoj reprezentaciji najraspoloženiji je Nenadić s četiri pogotka, a kod Norvežana najučinkovitiji je Sagosen s pet golova.

Srbija - Norveška | Autor : Igor Kralj/Pixsell Foto: Igor Kralj/Pixsell

• 18.50

Rukometaši Srbije zabili su pet pogodaka u nizu i dvije minute prije odmora vode protiv Norvežana 16:15.

• 18.45

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Norveška vodi protiv Srbije s 15:13.

• 18.35

U prvoj utakmici naše skupine u drugom krugu u 17. minuti Norveška vodi protiv Srbije s 12:11.

• 18.30

Večernji list je utakmicu Hrvatska - Bjelorusija najavio u posebnoj emisiji u kojoj je uživo u Arena Centru gostovao proslavljeni rukometaš Denis Špoljarić.

• 18.22

U sedmoj minuti susreta Srbija - Švedska 6:6

• 18.17

Počela je i prva utakmica drugog kruga. Uživo ćemo pratiti rezultat u susretu Srbija - Norveška, koja se u Areni igra prije dvoboja naše reprezentacije.

• 18.15

Hrvatska reprezentacija večeras igra u crvenim dresovima:

• 18.10

Našim reprezentativcima ne treba poseban motiv uoči dvoboja s Bjelorusima.

• 18.00

Navijači su pjesmom ispratili hrvatske rukometaše iz Splita, a sada Červarove izabranike čeka ludnica u zagrebačkoj Areni. Na početku drugog kruga EP-a Hrvatska večeras igra protiv Bjelorusije. Prijenos dvoboja iz Arene pratite uživo na portalu Večernjeg lista.