Ova utakmica nam je bila ipak nešto manje važnija od one u subotu kada ćemo ugostiti ruski Kuban iz Krasnodara u uzvratnoj utakmici drugog kola Kupa EHF-a. Zbog problema s okom nije igrala kapetanica Nikica Pušić, a glavne igračice nisu mi igrale cijelu utakmicu protiv Budućnosti - rekao je Zoran Mlinarić, trener lokosica.
Budućnost slovi za jednog od favorita ove lige, a Zagrepčanke su se dobro držale sve do posljednjih pet minuta. U završnici utakmice Simona Hajduk, vratarka Lokomotive, nije uspjela zadržavati napade gošći.
Kod Lokomotive najefikasnije su bile Aneta Peraica i Ana Milačić, inače igračica Budućnosti na posudbi, s po šest pogodaka te Žana Čović s pet pogodaka. Kod gošći najefikasnije su bile Ana Radović (6) i Marija Jovanović (5). Naša reprezentativka Lidija Horvat postigla je tri pogotka, a Tihana Ambroš uopće nije ulazila u igru.