Dinamo razbio Rijeku i plasirao se u finale kupa

U finalu u Vinkovcima 23. svibnja igrat će Hajduk i Dinamo
04. travnja 2018. u 19:25 35 komentara 12278 prikaza
Dinamo - Rijeka
Pogledajte galeriju 1/11

Nogometaši Dinama plasirali se u finale Hrvatskog kupa nakon što su u Zagrebu pobijedili Rijeku s 3-0 (1-0). Zagrepčani će u velikom finalu 23. svibnja u Vinkovcima igrati s Hajdukom, koji je ranije izbacio Lokomotivu

Matjaž Kek Trener Rijeke Evo u čemu je, po Keku, sudac pogriješio u jadranskom derbiju na Poljudu

Pogotke su za Dinamo dali Izet Hajrović (24), Al Hilal Soudani (80) i Ante Ćorić (82), dok je Rijeka od 47. minute igrala bez isključenoga Filipa Bradarića.

Dinamo je zasluženo ušao u finale Kupa, po 21. puta u povijesti, a u dugoočekivanoj utakmici polufinala razočarala je Rijeka, u čijem sastavu je jedino raspoložen bio Brazilac Heber. Niti Dinamo nije briljirao, pogotovo nakon isključenja kada je Rijeka čak bila bolja s igračem više, no u završnici su stigla dva gola te će se zagrebačka momčad zasluženo protiv Hajduka boriti za 15. naslov u Kupu.

1 / 11

Već u 3. minuti Rrahmani je udarcem glavom pogodio gredu, a Soudani je u 6. minuti uputio opasan udarac koji je prošao tik pored desne vratnice. U 24. minuti Dinamo je poveo nakon brze akcije i proigravanja Gavranovića kojeg je u mrežu iz blizine pospremio Hajrović

U 47. minuti Riječani su ostali bez isključenoga Filipa Bradarića koji je zbog neopreznog starta zaradio drugi žuti karton.  U 65. minuti Heber je oduzeo jednu loptu Dinamovim braničima, ali je izglednu kontru upropastio Puljić, koji se spetljao. napokon, u 80. minuti Ćorić je sjajnom asistencijom izbacio Soudania samog ispred vratara, a Alžirac je atraktivno potkopao loptu i lobao Slugu za 2-0. Ćorić, koji je ušao u igru u 65. minuti, u 82. minuti je pored istrčalog Sluge i neodlučnog Župarića uspio proturiti loptu do mreže.

Marko Lešković MODRI OSLABLJENI Igraču Dinama slomljena čeljust nakon što ga je protivnik udario u glavu!

Pred 6500 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 1-0 Hajrović (24), 2-0 Soudani (80), 3-0 Ćorić (82)

Crveni karton: Bradarić (Rijeka, 47)

Dominik Livaković DOMINIK LIVAKOVIĆ Subašić ima mnogo iskustva i njegov savjet mi zlata vrijedi Hajduk - Rijeka ANALIZA SUĐENJA Beusan: Rijeka je oštećena protiv Hajduka, to je trebao biti crveni karton Igor Štimac OTVORENO O SVEMU Štimac udario po Hajduku pa poručio: Dinamom ne smiju upravljati navijači!
OPAKA BOLEST
Što je virus Zapadnog Nila i kako se prenosi? Bio je koban za glumicu Furlan
A1 Hrvatska
DONOSI A1
Od minus 7 do plus 13 u dva dana: uzroke vremenskih promjena u Zagrebu i na Sljemenu otkrijte u ekskluzivnom specijalu NET ZERO
  • 90' Kraj
    Dinamo je pobijedio Rijeku 3:0 i plasirao se u finale Hrvatskog nogometnog kupa. Modri su zasluženo došli do slavlja, zabili su Hajrović, Soudani i Ćorić. U finalu u Vinkovcima 23. svibnja igrat će Hajduk i Dinamo
  • 82' Gol
    Rijeka se raspala, Dinamo ima 3:0. Stojanović je uputio loptu u kazneni prostor, branič i vratar Rijeke bili su neodlučni pa im je Ćorić klizećim startom došao do lopte i ubacio ju u mrežu
  • 80' Gol
    Soudani 2:0! Ćorić je sjajno podvalio loptu, a Alžirac lijepo prebacio Slugu. Bio mu je to prvi gol protiv Rijeke u kup utakmicama
  • 47' Drugi žuti karton
    Bradarić je napravio prekršaj i dobio drugi žuti karton
  • 24' Gol
    Dinamo je poveo! Bila je to lijepa akcija, Gavranović sjajno uposlio Hajrovića koji zabija za 1:0
  • 6'
    Još jedna sjajna akcija Dinama! hajrović je odlično povukao, dao za Soudanija koji dolazi do ruba kaznenog prostora i lijepo puca, ali lopta odlazi tik uz vratnicu
  • 3'
    Prilika za Dinamo! Nakon ubačaja iz kuta najviši je bio Rrahmani, pucao glavom, ali je pogodio gredu
  • 1'
    Počela je utakmica Dinama i Rijeka na Maksimiru
  • Sastav Rijeke
    Sluga; Zuta, Punčec, Župarič, Leovac; Grahovac, Bradarić; Acosty, Pavičić, Heber; Puljić
  • Sastav Dinama
    Zagorac - Stojanović, Rrahmani, Perić, Sosa - Ademi, Doumbia - Soudani, Hajrović, Olmo - Gavranović.
  • UVOD
    Dobar dan! U polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa sastaju se Dinamo i Rijeka. Na Maksimiru će danas pasti odluka o tome tko će u finale, u kojem već čeka Hajduk. Splićani su izbacili Lokomotivu i uskoro će saznati protiv koga će igrati u završnici u Vinkovcima.  Nikola Jurčević i Matjaž Kek imaju problema sa sastavljanjem momčadi, ali bez obzira na to sigurno nas očekuje spektakl. Utakmica počinje u 17:30, a njezin tijek pratite na portalu Vecernji.hr.
Hrvatski kup, 17.30, Zagreb, Maksimir
Dinamo Hajrović 24', Soudani 80', Ćorić 82'
3
0
Rijeka
  • 90'

• 90'

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

• 82'

• 80'

• 78'

Acosty je izažao, a ušao Božinov

• 76'

Još jedna zamjena, Olmo je izašao, a ušao Fiolić

• 72'

Kvržić ulazi u igru umjesto Hebera

• 70'

Acosty je srušen na rubu kaznenog, bio je to prekršaj, ali sudac zebec mu je dao žuti karton zbog simuliranja

• 66'

Heber je ukrao loptu Dinamovim braničima, moglo je biti jako opasno, ali su gosti komplicirali i na kraju se spetljali

• 65'

Jurčević je odlučio iz igre izvaditi Hajrovića, a ubaciti ćorića

• 64'

Hajrović je prošao po lijevoj strani i ubacio, ali ravno u ruke Sluge

• 57'

Hajrović je vukao kontru i onda se odlučio na udarac, ali je blokiran. Suigrači nisu bili zadovoljni odlukom da puca

• 47'

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice, Dinamo vodi 1:0 protiv Rijeke

• 45'

Gotovo je prvo poluvrijeme, Dinamo protiv Rijeke vodi 1:0 (Hajrović). Modri su nadigrali goste i sasvim zasluženo vode na poluvremenu

• 42'

Sosa je lijepo prošao po strani i ubacio, a Soudani je glavom pucao pokraj gola

• 32'

Soudani je zatresao mrežu nakon kornera, ali sudac je ranije prekinuo igru zbog prekršaja Gavranovića

• 24'

• 19'

Olmo je izveo slobodan udarac, ali Puljić je izbacio u korner, nakon kojeg se ništa opasno nije dogodilo

• 17'

Župarić je izgubio loptu, a onda napravio prekršaj na Olmu. Dinamo će imati dobru priliku iz slobodnog udarca

• 13'

Nakon nekoliko dobrih prilika na početku, utakmica se malo smirila. Dinamo je dominantan u posjedu lopte...

• 6'

• 5'

Dobra kontra Rijeke, na kraju je pucao levoac, a Zagorac uz manje poteškoće hvata loptu

• 3'

• 1'

• 0'

Na Maksimiru zasad ima oko šest tisuća ljudi, a još nas pet minuta dijeli od početka susreta

• 0'

• 0'

Modri na raspolaganju nemaju Moru, Benkovića, Leškovića i Matela, dok gostujući trener ne može računati na Čolaka...

• UVOD

Dobar dan! U polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa sastaju se Dinamo i Rijeka. Na Maksimiru će danas pasti odluka o tome tko će u finale, u kojem već čeka Hajduk. Splićani su izbacili Lokomotivu i uskoro će saznati protiv koga će igrati u završnici u Vinkovcima.

Nikola Jurčević i Matjaž Kek imaju problema sa sastavljanjem momčadi, ali bez obzira na to sigurno nas očekuje spektakl.

Utakmica počinje u 17:30, a njezin tijek pratite na portalu Vecernji.hr.