Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 116
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Nobilova igra: Suditi HDZ-u, a ne tražiti krivca za štete u Ini

Nobilo je vidio da je dobio prvo poluvrijeme pa sad najavljuje dovođenje pred sud cijele vlade.

Komentari 192

OB
-obrisani-
16:30 18.09.2010.

TKO JE POBIO RANJENIKE NA OVČARI STOKO SITNOG ZUBAl to i slijepci znaju al naši ljevičari neznaju

VL
KU
kumajela
16:30 18.09.2010.

tzv. usorska Tko god da je prodao Posavinu, prodao ju je tvojim ćetnicima. Ne moraš tako napadno skrivati veselje. Nasunce sa svojim rodoslovljem i ženidbenim vezama! Pohvali se!

VL
OB
-obrisani-
16:30 18.09.2010.

I meni je zanimljivo ovo sa Nobilom, on isto udara po slovima, a Sanadera ne spominje, odnosno, sve što je rekao u vezi Sanadera je da sve ovo oko Polančeca ne vodi prema, kako Nobilo reče \"predsjedniku Sanaderu\". Kao prvo,, ne znam čega bi to Sanader trebao biti predsjednik? Možda predsjednik detuđmanizatora? Ali kako kad njegov kompa iz pljačke Mesić u toj postavi čvrsto drži lidersku poziciju? Ključno pitanje je: zašto se ne smije na Sanadera? Tko to njega štiti? Novi list kaže kako su ovim činom, da su ga primili u Ameriku unatoč svim ovim repovima, štite Amerikanci, jer se, kako pišu te novine, \"Amerikanci ne odriču lako onih koji su sprovodili njihove interese\". Ja mislim da to nije istina, nego da je to magljenje stvari. Stvar je u tzv. detuđmanizaciji. Detuđmanizatore ne smije nitko dirati. Pa tako Mesić i Sanader, najveći lopovi u državi ostaju van domašaja pravde. Sjetimo se malo događaja sa kraja prošle godine: Mesić kaže kako bi Sanader trebao USKOK-u odgovoriti na pitanja oko prenošenja upravljačkih prava INE na MOL. Sanader odgovara kako \"je bolje da ne zaziva USKOK, jer bi USKOK mogao uskočiti njemu u njegovima\". Svi znamo kakav je Mesić: ako je slučajno u pravu nema šanse da umukne. Ako i nije u pravu isto nema šanse da umukne (kao u onim blasfemijama o podjeli BiH ili o tome da su Hrvati izazvali rat u Hrvatskoj stigmatizirajući jadne ugrožene Srbe). A nakon ove Sanaderove izjave naglo je umukao i do kraja mandata nije više potezao to pitanje. Dakle, Sanader ima nešto, neke dokumente, neke dokaze kojima može Mesića spremiti u bajbukanu. Ima i Mesić dokaze protiv Sanadera i mi imamo pat poziciju po kojoj nijedan od ova dva detuđmanizatorska lopova neće završiti na robiji gdje im je mjesto. Polančec kaže kako je informirao Mesića i kako je nekoliko puta išao sa Dragičevićem kod njega. Mesić kaže da su kod njega bili samo jednom. Dragičević \"ne zna\" pa kaže da su bili samo jednom, ako su \"bili i taj jedan put\" i dodaje: \"sve se može provjeriti u knjizi posjeta. Kad ono paf!! Knjiga posjeta je zapečaćena, arhivirana, i proglašena državnom tajnom, te se kao takva ne smije nikome davati na uvid. Zanimljivo da je knjiga posjeta na Pantovčaku, debelo iza rata, gdje nema nikakve opasnosti od ugroze za nacionalnu sigurnost proglašena državnom tajnom. A kad je Mesić prodavao zapisnike feralu i nacionalu, britanskim novinarima i obavještajcima, onda je tvrdio da ti zapisnici nemaju oznaku državne tajne. U tom postupku najbitniji je brijunski transkript. Pitanje je: odakle Miloševiću taj dokument, i još 17 dokumenata koje ja haško tužiteljstvo koristilo u procesu protiv Gotovine, Markača i Čermaka? Odakle to Miloševiću dvije godine prije nego što je Vlada, koja jedina ima to pravo, deklasificirala te dokumente i odobrila njihovu uporabu pred haškim sudom? Čeprkajući po ovim pitanjima dolazimo do poante cijele ove histerije. Ne ganja se Sanadera, imenom i prezimenom, štoviše njega se štedi. Udara se na tri slova: slovo H, slovo D i slovo Z. A Zašto? Pa zato što je u optužnici protiv Gotovine i ostalih HDZ naveden kao član zajedničkog zločinačkog poduhvata!! I zato sad treba proglasiti HDZ zločinačkom organizacijom, prije pravorijeka u haškim optužnicama gdje se HDZ spominje skupa sa HV-om, MUP-om, znanima, neznanima i svima ostalima. Takvu strategiju se već primjenivalo u pokušaju preimenovanja ulice Gojka Šuška, što je primjetio i sam general Gotovina, te preko svog odvjetnika Luke Mišetića poručio što se zapravo krije iza promjena imena te Avenije. Jer više je nego zanimljivo, da dok je u stranci bio Sanader ničeg od ovoga nije bilo u medijima. A opako se intenzivira dok se čeka pravorijek u haškim presudama. Moglo se ovo činiti i prije, moglo se sačekati da sud donese odluku pa se činiti kasnije, a ne baš sada dok čekamo presudu.

VL
OB
-obrisani-
16:32 18.09.2010.

18.09.2010. u 16:28h porezni.obveznik je napisao/la: beli orle, prevario je tebe Tudjman na puno nacina, samo si slijep ,jeste jedno je pomirdba,drugo je abolicija,treće izostanak lustracije,četvrto nekažnjavanje članova kpj zbog zločina koje su počinili nad ovim narodom,peto nezabranjivanje onih kojii su bili protiv hrvatske države,tj onih koji su napustili sabor dok se glasalo o neovisnosti.......

VL
OB
-obrisani-
16:33 18.09.2010.

TKO JE POBIO RANJENIKE NA OVČARI STOKO SITNOG ZUBAl to i slijepci znaju al naši ljevičari neznaju .

VL
OB
-obrisani-
16:33 18.09.2010.

TKO JE POBIO RANJENIKE NA OVČARI STOKO SITNOG ZUBAl to i slijepci znaju al naši ljevičari neznaju ,

VL
OB
-obrisani-
16:33 18.09.2010.

TKO JE POBIO RANJENIKE NA OVČARI STOKO SITNOG ZUBAl to i slijepci znaju al naši ljevičari neznaju .-

VL
OB
-obrisani-
16:34 18.09.2010.

@porezni obvezni i @profesor zag Pošto vidim da ste vi vrli pravnici, možete li nama objasniti kako je to kniga posjeta Pantovčaku u vrijeme Mesića \"državna tajna u koju se nema pravo uvida\", a recimo brijunski transkript gdje kompletan državnii i vojni vrh planira najveću ofenzivnu operaciju u povijesti hrvatskog naroda \"nije državna tajna\" pa se može dilati unaokolo feralu, nacionalu, chanelu 4, MI-6 i Slobodanu Miloševiću?

VL
OB
-obrisani-
16:35 18.09.2010.

TKO JE POBIO RANJENIKE NA OVČARI STOKO SITNOG ZUBAl to i slijepci znaju al naši ljevičari neznaju ZAŠTO KALIMERO DANAS OPET TRAŽI SPISAK BRANITELJA A NE TRAŽI SPISAK ČETNIKA PRIOPADNIKA JNA KOJI SU NAPALI DRŽAVU KOJU ON NIJE ŽELIO A TRENUTAČNO JOJ JE NA ČELU,HVALA TI HRVATSKI NARODE,SPISAK ONIK KOJI SU ODBILI MOBILIZACIJSKE POZIVE,E TE SPISKOVE NAŠI LJEVIČARI NE TRAŽE

VL
PO
porezni.obveznik
16:35 18.09.2010.

beli, nema frke, samo daj reci. pod kojim su brojevima Nevenkin i Dejanov kriminal, Dejanovo i Sinisino dezertiranje, Franjino laganje o imovini...

VL
PO
porezni.obveznik
16:40 18.09.2010.

marasovac, ne znam, HDZ je vlast pa upitaj njih. Inace, Mesic mi nije puno drazi od Franje, pa slobodno udri po njemu

VL
11
110usorska
16:45 18.09.2010.

18.09.2010. u 16:35h beli444a3 je napisao/la: TKO JE POBIO RANJENIKE NA OVČARI STOKO SITNOG ZUBAl to i slijepci znaju al naši ljevičari neznaju ZAŠTO KALIMERO DANAS OPET TRAŽI SPISAK BRANITELJA A NE TRAŽI SPISAK ČETNIKA PRIOPADNIKA JNA KOJI SU NAPALI DRŽAVU KOJU ON NIJE ŽELIO A TRENUTAČNO JOJ JE NA ČELU,HVALA TI HRVATSKI NARODE,SPISAK ONIK KOJI SU ODBILI MOBILIZACIJSKE POZIVE,E TE SPISKOVE NAŠI LJEVIČARI NE TRAŽE Tuđman nije htel slati oruzje u Vukovar,evo ti odgovora tko je kriv za Ovcaru...izguglas sta sinisa Glavasevic govori o tzv domoljubima.,..i generala sstarog JASTREBA ste premlatitli da suti o vasem lopovluku...htjeli ste i nas iz Usore izdati...kao Posavinu...procitali smo vas i zajedno s Muslimani se obranismo...SJEDI JEDAN.!! Izgleda da si LAZNI branitelj..pa te brine uskori oddlazak u R

VL
OB
-obrisani-
16:57 18.09.2010.

@110usorska Slika, a pogotvo video govore više od tisuću riječi. Evo tko je pokretač hajke na Dedakovića: http://www.youtube.com/watch?v=mi-n8DSJ50o A onda poslušaj što kaže sam Mile Dedaković: http://www.youtube.com/watch#!v=DUBWLvNXxsA&feature=related Imenom i prezimenom se spominje Josip Manolić i njegovi batinaši. A ti sadti sad vidi s kim se voziš u kolicima i čiju priču potvrđuješ. Upravo priču Manolića, Mesića i sličnih.

VL
OB
-obrisani-
16:47 18.09.2010.

A sjeća li se netko kolumne Jelene Lovrić prije izbora 2007. pod naslovom: \"Zašto ću glasati za HDZ?\". Sjeća li se netko napisa o Sanaderu udarnih ljevičarskih pera tipa Butković, Kuljiš, Lovrić, Ivančić, itd. Kako im je dobar bio Sanaderr dok se detuđmaniziralo, dok se \"rađao Hrtistos\", dok se \"HDZ demokratizirao i europizirao\" (a sad vidimo i kako). I neki dan Butković brani Sanadera. A više je nego očito da je Sanader obavio lavovski dio posla za njih, i sad oni mogu udarati po HDZ-u (ne i po Sanaderu) jer nije Sanader imenomu haškoj optužnici protiv Gotovine kao dio zajedničkog zločinačkog plana, ali HDZ jest.

VL
OB
-obrisani-
17:05 18.09.2010.

18.09.2010. u 16:23h porezni.obveznik je napisao/la: beli, zaboravio si jos 2 branitelja: dejana i sinisu ............................................................ Dejan Košutić je bio dragovoljac u izviđačkim postrojbama HV-a. A ti se smrdljivi gnjusni dezerteru raspitaj što su izviđačke postrojbe i kakve su imim zadače u ratu! Siniša Košutić je bio maloljetan. Nego, možda ti dezertersko ljigavo đubre znaš npr. u kojim je postrojbama bio Ivan Račan, kada ti već smetaju Košutići ?

VL
OB
-obrisani-
17:07 18.09.2010.

18.09.2010. u 16:30h kumajela je napisao/la: tzv. usorska Tko god da je prodao Posavinu, prodao ju je tvojim ćetnicima. Ne moraš tako napadno skrivati veselje. Nasunce sa svojim rodoslovljem i ženidbenim vezama! Pohvali se! ---------------------------- Majmuni se još nisu dogovorili,li, je li to bio Tus ili Stipetić !!!

VL
OB
-obrisani-
17:16 18.09.2010.

Pitaj Josipovića, a ne nas! (18.09.2010. u 16:34h marasovac je napisao/la: @porezni obvezni i @profesor zag Pošto vidim da ste vi vrli pravnici, možete li nama objasniti kako je to kniga posjeta Pantovčaku u vrijeme Mesića \"državna tajna u kojuju se nema pravo uvida\", a recimo brijunski transkript gdje kompletan državni i vojni vrh planira najveću ofenzivnu operaciju u povijesti hrvatskog naroda \"nije državna tajna\" pa se može dilati unaokolo feralu, nacionalu, chanelu 4, MI-6 i Slobodanu Miloševiću? )

VL
OB
-obrisani-
17:18 18.09.2010.

Inače, Marasovac je u pravu u jednomu! HDZ je zločinačka organizacija, što pokazuju i tvrdnje austrijskih istražitelja, stoga ju treba staviti iza brave. P. S. Zanimljivo da su nadridomoljubi bacali drvlje i kamenje na Mesića, dok je njegov izaslanik tražiožio Zagorca po Beču, a nisu ni zucnuli kada je šefica staljinističke partije razgovarala s Polančecom!

VL
PO
porezni.obveznik
17:20 18.09.2010.

vjerane, fascinantan um taj Dejan, jos je stigao paralelno voditi svoje financijsko carstvo (ok, vjerojatno mu je pomogao partner Petrac). inace, upravo si grubo prekrsio zakon odavanjem tajnih podataka iz registra branitelja. Ti ocito zelis da Dejana odmah uhapse uu Beogradu gdje sad razvija poslove (a znas kakve su zadace izvidjackih postrojbi u ratu, naj.bat ce sigurno) Srecom, to mora biti laz, jer svi znamo da Srbin moze biti samo smece, a nikako hrvatski dragovoljac, jel\' tako? moram te rastuziti: ja i mladji Kosutic imamo isto opravdanje (i prije nego pozuris pogledat moj profil, tamo pise 41 godina jer je 1.1.70. defaultni datum rodjenja, a ne da mi se ispravljat radi tebe).

VL
OB
-obrisani-
16:22 18.09.2010.

SPISAK ČETNIKJA KOJI SU NAPALI VUKOVAR YUSIPOVIĆ NE TRAŽI,AUSTRIJSKI KONJUŠARI NE TRAŽE SDPENJARE ŠIRE NEPRIJATELJSKU PROPAGANDU IZ KUHINJE BRITANSKIH OBAVJEŠTAJNIH SLUŽBI DA JE VUKOVAR IZDAN,IZDALI SU GA SVI ONI KOJI GA NISU BRANILI

VL
« 1 2 3 4 5 6 ... 10 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.