Nobilova igra: Suditi HDZ-u, a ne tražiti krivca za štete u Ini
Nobilo je vidio da je dobio prvo poluvrijeme pa sad najavljuje dovođenje pred sud cijele vlade.
Komentari 192
D-okazani Š-upljoglavac, uDbaŠ i buDalaŠ ima mnogo diploma, a najbolje mu idu laži, antihrvatstvo, obrana svih zločina nad Hrvatima i plakanje za svojim kokarDaŠima. Čedomire, proziran si, a i smrDiŠ!
PRIJE nego što je ponovno otišao u Hrvatsku s predsjednikom istražnog povjerenstva koruškog parlamenta za Hypo Rolfom Holubom, zastupnik zelenih u nacionalnom austrijskom parlamentu Peter Pilz dao je intervju za Wirtschafstblatt, u kojemu je još jednom ponovio teške optužbe na račun sadašnjih i bivših čelnih ljudi Hrvatske. \"Cijeli je slučaj počeo još za vrijeme hrvatskog stjecanja nezavisnosti, kad je pod Franjom Tuđmanom prebačeno dvije milijarde eura u inozemstvo\", rekao je Pilz, koji se pozvao i na saznanja hrvatske SOA-e. Crni fondovi Tuđman je po tome imao seriju tzv. izaslanika, ljudi od povjerenja koji su otvarali račune. S tim \"u više austrijski banaka otvorenim računima\" financirana je kupovina oružja, a ključnu ulogu igrao je sada pritvoreni general Vladimir Zagorec, dok su drugi izaslanici bili danas poznati bivši i trenutni političari i poduzetnici. Nakon rata je HDZ trebao odlučiti što će učiniti s novcima. \"Odlučeno je da se novac neće vratiti u hrvatski proračun, nego prebaciti na tajne račune i ponovno uložiti u zemlju\", rekao je Pilz i objasnio daljnji tijek događaja. Budući da su ljudi u koje je Tuđman imao povjerenja teško mogli nastupiti kao ulagači, tražilo se strane lažne ulagače. Tuđman je imao novac, Haider banku U tom je trenutku u igru ušla Hypo banka. \"Tuđman je imao novac, a poglavar Koruške Jörg Haider je imao banku\", rekao je Pilz i objasnio kako su domaći i strani lažni investitori kupovali jeftino zemljište, primjerice u Istri, koje je \"nekim čudom pretvarano u građevinsko\". \"Ovdje se sumnja na podmićivanje političara\", rekao je Pilz i dodao kako su članovi Haiderove stranke moguće bili upleteni u podmićivanja.
IŠ ... euro je uveden 01. 01. 1999.godine ... kugo-komunistička agresije na Domovinu počela je 17.08.1990. godine kada započinje naoružavanje, prvo nas iz HDZ-e ali i predaja oružja TO od strane crvenih veleizdajnika predvođenim račanom bradatim komunističkim slugama ... u u sito vrijeme kasnije savjetnik garagana mesića, buda lončar, lobira u Vijeću sigurnosti embargo na uvoz oružja ... stavi se u te vremenske okvire pa onda probaj nešto, makar i pametno, napisati ... strava ...
Prof . ja ni dana staža nemam u HDZ, dapače dok su 90ih godina mnogi lizali Franju ja sam ga kritizirao, a dans ga kritiziraju upravo ti koji su ga lizali a ja ga moram braniti... Smatram da je i crveno i crno, odnosno s jedne strane sdp,hns i slični a sa druge strane hdz isto, samo svoj džep gleda, nigdje domoljublja, a ovo kaj se tiče mraka samo kažem da je 1990. trebalo napraviti lustraciju i tada bi mrak bio pojeo sve vas koji smatrate da je stvaranje ove vama mrske države zločinački pothvat, a tadašnji hdz zločinačka organizacija. Eto zbog lustracije najviše sam Franju kritizirao, ali on je pokušao ovaj mali podijeljeni narod ujediniti, a mora se priznati da je u tome uspio, sad drugo je pitanje da li bi u tome uspio da nije bilo agresije... ZBOG LUSTRACIJE TREBA VAS BITI STRAH, A VALJDA ĆE SE I OVDJE JEDNOM DOGODITI DA SE VIDI TKO JE DOMOLJUB A TKO PETOKRAKAŠ....
GIUSEPPE, da li je onda trebalo lustrirati i komunistu, generala JNA i direktora Instituta za historiju radničkog pokreta, Franju Tuđmana? Da li je trebalo lustrirati generale JNA i članove SKJ-u Martina Špegelja, Antuna Tusa, Petra Stipetića i Janka Bobetka? Da li je trebalo lustrirati člana SKJ-u, ratnog predsjednika vlade, Franju Gregorića? Da li je trebalo lustrirati potredsjednika ratne vlade Zdravka Tomca? I da dalje ne nabrajam... Misliš li da bi Hrvatska dobila rat da su svi ti ljudi bili lustrirani?
Prava metodologija Tihomire budi sretan da se ovo događa dovoljno daleko od izbora. Skidanje Jacine vrhuške od strane vlastitog članstva bio bi mogući spas za Hrvatsku. Dakle ili skinuti Jacu ili će vas CRVENI ali ne samo vas nego i cijelu Hrvatsku. Dakle pokažite se uzmite pljuce i ostalu priručnu galanteriju i pravo na metu.
Za INA-u je kriv komunistički režim. Kom-unjare su sve to namjestile. Mislili su 50 godina unaprijed. Osnovale najveću hrvatsku kompaniju, sagradile zgradu u kojoj je nastala demokratska Hrvatska, Fleković se obogatio, ima ljetne i zimske hlače i dvoje cipele sve na račun hrvatskog naroda, znali su da će se za dobru kompaniju potući budući vlasnici Hrvatske, da su nam dobro željeli ne bi osnivali dobru kompaniju, uništili bi je u samom početku. Ne. Oni nam žele nauditi i uspostavljaju, baš suprotno, najbolju kompaniju... Kažem Vam gospon Dujmović, kom-unjare su za sve krive. Pa da nije bilo njih nijedne afere ne bi bilo. Ništa se ne bi imalo prodavati. Kom-unjare su, i samo kom-unjare, za sve krive, to je svima jasno, pa i Vama, zar ne?
Gledajući taj HDZ cirkus sjetio sam se knjige jednog meni omiljenog književnika: Štefana Zweiga, knjiga se zove \"Anatomija jednog političara\" - u njoj se opisuje razdoblje negdje iza francuske revolucije i ne sjećam se baš svih detalja, ali se sjećam jedne situacije koju HDZ kao da je kopirao i uprizorio u današnjoj Hrvatskoj, nekoliko stoljeća kasnije - dakle cijela ta priča sa Polančecom, uključivo i njegovo današnje brisanje iz članstva stranke. Nastavi li se scenarij iz te knjige odigravati i u današnjoj hrvatskoj zbilji, slijedi nam zastrašujući obrat: U slijedećem ciklusu političkih poteza Jadranka Kosor bi mogla biti ta koja bi napustila HDZ, dala ostavku i rekla - \"sve su to kriminalci, ne želim više s njima ni raditi ni biti povezana\". Podijelila bi dokumente novinarima i drž. odvjetništvu koji to dokazuju - te bi na brzinu sklopila neku novu koaliciju sa drugim strankama i interesnim skupinama. Polančec bi, bojim se, svejedno završio u zatvoru i na dugogodišnjoj robiji, tamo bi mu se pridružili Šuker, Dropulićka, Šeks i još barem 10-ak sadašnjih HDZ-ovaca - Jadranka Kosor bi ponovo bila Premijerka na čelu te nove koalicije, Mladen Bajić bi vjerovatno postao njen glavni suradnik, Ministar pravosuđa i podpredsjednik slijedeće Vlade - i Ivo Sanader bi prošao nekažnjeno, iako se vjerovatno nikada više u Hrvatsku nebi vratio. Sve što gledamo danas u Hrvatskoj već je davno negdje u nekim knjigama napisano. Treba ih samo znati naći
da moge od njih, zbog njih Norac,Gotovina i drugi domoljubi sjede danas u zatvoru, a iskazali su se u ratu na terenu, za razliku od perkovića ubojice mnogih Hrvata, špegelja, manolića i slično. petokrakaši odite u svoje šume i pjevajte i dalje titu i partiji
Izgleda da HDZ stvarno jest stranka opasnih namjera. Opasnih po teritorijalni integritet, sve aspekte ekonomije, suverenitet, dostojanstvo. Dojma sam da je jedina svrha postojanja današnjeg HDZ-a, njegovih glasnogovornika i cjelokupne mašinerije kojekakvih jurišnika i internet vojnika spašavanje svojih mecena koji ih financiraju ukradenim novcem. Od kada je počela kriza niti jednu jedinu stvar nisu napravili. A prošlo je najmanje godinu i pol. Vrijeme je da odu.
vuksamotnjak je napisao/.........razmjenjivati osmijehe s Pahorom i Tadićem. ------------------------ Vuče da je samo razmjenjivala osmjehe ne bi mi ostali bez VALE. Naša VALA ode a njezina čitava.
\"Prvi dan Linić je priznao da su krenuli u prodaju Ine da bi začepili rupe u proračunu. Upravo zato što se prodaje obiteljsko srebro da se zapuni proračun, slušamo ga kako godinama urla jer se tome protivi! Detalj je poučan iz jednog razloga: svaka vlast radi isto: ili prodaje obiteljsko srebro ili se enormno zadužuje! \" _________________________________________________________________ Izostavili ste samo jedan sitan detalj - HDZ vlada 16 godina - SDP je čepio rupe nakon HDZ vladavine, kao što će i sve slijedeće vlade čepiti njihove rupe, samo sada je rupa bez dna i ni vrač nam nebu pomogao začepiti je - sitan detalj.
18.09.2010. u 17:41h porezni.obveznik je napisao/la: vjeran, znaci, Dejan je ipak smece jer je Srbin? (usput, tvrdim da nije bio u HV, mozda je lazni kao i ti) o ratu i poracu znam i previse - nisam bio ni glupp ni nepismen, a vec dugo nisam ni maloljetan. a Tudjmanima su carstva propala zato jer su mogli zaradjivat samo dok je tatin/djedov autoritet osiguravao poslove i stitio od krivicnog gonjenja. Inace, Kako inace tumacis da je Dejan zbog \'detudjmanizacije\' pobjegao ni manje ni vise nego u Beograd. Tamo valjda Franju vole, sto li? ---------------------------------------------------------------------- Po čemu je Dejan Srbin? Ali bolje je biti lojalni Srbin nego smrdljivi degenerirani izrod poput tebe! Temeljem čega ti tvrdiš da nije bio u HV? Lažni? A što bi drugo bijedni izrod poput tebe rekao? Možda nisi bio glup ni nepismen, ali si ti danas bez svake sumnje i to ne samo glup, nego si idiot na kvadrat, a o piemsnosti ne bih ovaj put, jer ne samo da si polupismen, nego i totalno neobrazovan, što se nije toliko primjećivalo dok si bio maloljetan ! Tuđmanova carstva nikada nisu ni postojala pa nisu mogla ni propasti! Međutim ponovo: bilo što tumačiti tko zna čijem okotu poput tebe je besmisleno, tim više što sve znaš, pa čak se usudiš i tvrditi! Bijedni jadni smrdljivi čovjekoliki idiote, ne zaslužuješ ni da se hračne na tebe koliko si gadljiv!
18.09.2010. u 19:05h profesorzag je napisao/la: GIUSEPPE, da li je onda trebalo lustrirati i komunistu, generala JNA i direktora Instituta za historiju radničkog pokreta, Franju Tuđmana? Da li je trebalo lustrirati generale JNA i članove SKJ-u Martina Špegelja, Antuna Tusa, Petra Stipetića i Janka Bobetka? Da li je trebalo lustrirati člana SKJ-u, ratnog predsjednika vlade, Franju Gregorića? Da li je trebalo lustrirati potredsjednika ratne vlade Zdravka Tomca? I da dalje ne nabrajam... Misliš li da bi Hrvatska dobila rat da su svi ti ljudi bili lustrirani? ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Lustracija se vrši selektivno, idote zaostali! Bi Hrvatska bi dobila rat i bez tih ljudi.
Nobilova igra: Suditi HDZ-u, a ne tražiti krivca za štete u Ini ------------------------------ Tihomire ako članstvo HDZa ne presudi svom vodstvu , onda će narod presuditi HDZu . Ako članstvo prešutno stoji iza vodstva dijelit će sudbinu u nitko ih ne će žaliti.
Pravo je čudo da je ova kolumna objavljena , toliko istine u njoj ima, nažalost ovdje je naveden samo mali dio onoga koji karakterizira kako je većina novinara antihrvatsko nastrojena i da svojim djelovanjem nanose štetu veću od razaranja neprijateljske vojske 90-tih. @ minute koji je to rat Hrvtaska dobila? Je li dobijen rat kada se vojnici proganjaju radi nekakvih papira, je li dobijen rat kada pripadnici neprijateljske vojske imaju veća prava nego pripadnici gardijskih brigada iz rata? O tome koliko znaš o tome što se događalo 90-tih vidi se po omalovažavanju veličina poput bobetka, tusa, tuđmana i ostalih
\"Sjećate se kako je Tuđman svojedobno bio iskreno pristao na suradnju s Haagom...\" ---------------------------------- prva recenica texta i vec neistina.... NE gospodine Dujmovice, toga se mi ne sjecamo.
Bravo, marasovče! . Istinu valja braniti!
18.09.2010. u 20:24h razočarani je napisao/la: @ minute koji je to rat Hrvtaska dobila? Je li dobijen rat kada se vojnici proganjaju radi nekakvih papira, je li dobijen rat kada pripadnici neprijateljske vojske imaju veća prava nego pripadnici gardijskih brigadaa iz rata? O tome koliko znaš o tome što se događalo 90-tih vidi se po omalovažavanju veličina poput bobetka, tusa, tuđmana i ostalih .............................................................................. Domovinski obrambeni i to u prvoj etapi 1995. godine i u drogoj po završetku mirne reintegracije ist.Slavonije, da bi ga ponovo izgubila kada je 2000. godine veleizdajnička koalicija došla na vlast, a što smo im mi milošču nas pobjednika dopustili, umjesto da smo s njima obračunali ili odmah po završetku Oluje ili po završetku mirne reintegracije! A što se tiče događanja iz 1990. godine ne brini, ne samo da znam nego sam bio neposredni sudionik, pa znam što govorim. Nego gdje si ti to našao da omalovažavam Tuđmana? Bobetka možda malo, a Tusa svakako!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ingrid Lijepo je od tebe što razgovaraš s Dovoljno Šupljim. To je tako humano, iako on u svojoj uskogrudnosti nemože shvatiti veličinu i značaj tvoje geste.