Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 99
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Nobilova igra: Suditi HDZ-u, a ne tražiti krivca za štete u Ini

Nobilo je vidio da je dobio prvo poluvrijeme pa sad najavljuje dovođenje pred sud cijele vlade.

Komentari 192

PO
porezni.obveznik
16:23 18.09.2010.

beli, zaboravio si jos 2 branitelja: dejana i sinisu

VL
OB
-obrisani-
20:31 18.09.2010.

18.09.2010. u 18:20h Rikard Barić je napisao/la: Marasovac 16:57 Hvala na informacijama. Dedaković u osnovi kaže da Tuđman nije bio glavni igrač, nego Manolić itd. To je postalo očigledno i ostaje pitanje može li se uopće iz titoizma izmigoljiti jednana jedina politička karizma koja neće tripnuti natrag u kolektivnu jazbinu neodgovornosti. Da skratim, Tuđman je trebao biti odlučno na strani Dedakovića. Ovako je upravo tu zauvijek pao, pao natrag Titu u zagrljaj. ------------------------------------------------------------------------------------------------------- To je lako znati sad, naknadnom pameću, i sa ove vremenske distance. dedaković je više puta sam rekao kako mu se Tuđman ispričao, a isto tako je rekao da ovi koji sad napadaju Tuđmana da su to najobičniji miševi. Tuđmanu su se tada servirale informacije o tome da se Dedaković urotio sa Paragom, da su Paragini donijli top i da hoće s njim pucati na Banske dvore itd. To je ono što Mesić kaže na onom videu kojeg sam stavio, nakon što je dobro ispljucao Dedakovića kad na kraju kaže: \"...zato što briše noge Paragi\". Vi svi tretirate Tuđmana kao da je on nekakav supermen, pa u svakom trenutku može znati tko što misli, tko što govori itd. A istina je puno složenija. Istina je da je upravo taj Paraga najobičniji udbaški agent-provokator. Kad je rat završio, svi su se našli skupa. Poslušaj što Mesić govori na ovom videu: http://www.youtube.com/watch?v=r1MjQMbM0zM On ovdje kaže kako je upravo Paraga omogućio njemu i Manoliću pristup američkom kongresu. A to je bilo 1994. godine, onda kada su Manolić i Mesić poslali pismo u američki kongres, i to u svojstvu predsjednika zastupničkog i županijskog doma Sabora iako to više nisu bili. U tom pismu, u kojem dižu maglu pričom kako traže od SAD-a da ukine embargo na naoružanje za BiH i Hrvatsku (a prije nekoliko godina, kad je u svojoj knjizi \"Velika Britanija i Balkan\" Carole Hodge otkrila da je Budimir Lončar najzaslužniji za uvođenje tog embarga Mesić je rekao kako \"je nama embargo pomogao a ne odmogao, jer da nije bilo embarga Srbi bi se bili naoružali\"), a zakulisno kako postoje snage kojima je namjera opstruirati Washingtonski sporazum. Sve iz tog pisma kasnije se pokazalo kao najobičnija laž, a Gojku Šušku je na sprovodu govorio čak i William Perry, tadašnji američki ministar obrane: http://www.youtube.com/watch?v=Trsu6nq_Vyk I sada, kako je moguće da je još koncem 1992. Mesić spominjao Paragu kao najvećeg neprijatelja, da bi tek nešto više od godinu dana nakon toga upravo Paraga našao vezu Mesiću i Manoliću za pristup američkom kongresu? A ono Mesićevo blaćenje Dedakovića 1992. se oslanja upravo na to da je Dedaković, kako reče Mesić \"brisao noge Paragi\". Dakle, nije pogriješio samo Tuđman, nego i Dedaković. Tuđman je pogriješio jer je vjerovao Manoliću, a Dedaković je pogriješio jer je vjerovao Paragi. Na kraju su se i Mesić i Manolić i Paraga udružili protiv Tuđmana, ali ovaj put otvoreno jer su kao notorni udbaši protiv njega udruženi od prve sekunde (Mesićeva bigrafija- \"Domovinski obrat\" gdje Mesić kaže kako ga je Manolić \"pozvao u HDZ da bi mogli držati Tuđmana na oku\"). I zato su Tuđman i dedaković pričali, Tuđman se Dedakoviću ispričao, a udbaši poput Manolića, Mesića i Parage i dalje lažu, i lažu i lažu i ne prestaju...

VL
OB
-obrisani-
13:15 18.09.2010.

Jadan onaj kojeg \"brani\" bivši operativac KOSa, rezervni zastavnik JNA i obiteljski nasilnik. Pedro visjet ceš...tako je odlučila PravDa ! Ali jednog dana će i LUSTRACIJA pomesti PravDu . Kolo srece se okrece.

VL
OB
-obrisani-
13:29 18.09.2010.

Zanimljivo kako se pod tepih stavila pljačka SDPove, Račanove Vlade iz afere Daimler. Njihova pravda to ne obuhvača.

VL
MI
miso1
02:54 19.09.2010.

\"Gotovac je želio dostojanstvenu i ponosnu, a ne lopovsku, bahatu i primitivnu Hrvatsku. \" Tiho procitaj ovo pa onda brani HDZ.

VL
YO
Yooooo
13:42 19.09.2010.

E moj Dujmoviću sad si ga pretjerao. HDZ-u i treba suditi kao zločinačkoj organizaciji i zato mislim da boljeg odvjetnika Polančec nije mogao organizirati. Nobilo je teško anti HDZ-ovac i briljantno ovo obavlja. Već je cijeloukupna javnost na Polančecovoj strani. Briljantno!

VL
OB
-obrisani-
16:58 18.09.2010.

18.09.2010. u 16:05h profesorzag je napisao/la: Guten_tag, pa zar nije SDP bio u vladi nacionalnog jedinstva za vrijeme Domovinskog rata? Zaboravio si tko je bio potpredsjednik te vlade? ____________________ Nije ! Franjo Gregurić !

VL
OB
-obrisani-
17:45 18.09.2010.

Uvijek ista ekipa jugolaprdala,dš,po.ob., lažni profesor ,ovaj put čoporativno izlaze iz svojih brloga,stoput ponovljene,izlizane rečenice ,dosada živa.Odakle volja tim besposličarima i vucibatinama da se po sto put osvrću na istu temu. Čudni ljudi,čudna imena.

VL
OB
-obrisani-
21:17 18.09.2010.

\"...uvjeren da će Haag detaljizirati neupitnu činjenicu kako je Srbija ratni agresor\". -------------------------------------------------- ista recenica, prva, i jos jedna neistina.....Tudjman nije bio toliko glup da bi bio uvjeren u tako nesto.

VL
MA
marko53
19:28 19.09.2010.

profesorzag-je vjerovatno Tvrtko Jakovina.Toliko mrziti Hrvatsku može samo on.

VL
OB
-obrisani-
06:16 20.09.2010.

Sam vrijedi li ovo\"jednom komunist - uvijek komunist\" i za Tuđmana?

VL
VU
vuksamotnjak
19:17 18.09.2010.

Najprije je bilo zgodno. Nakon Sanadera koji se mjesecima mučio u vlastitoj tijesnoj koži i vikao na narod i suradnike, koji nisu shvatili njegovu veličinu unatoč propasti u koju je vodio zemlju, pojavila se njegova zamjenica koja je samo željela napraviti dobru krumpir-salatu. Čista relaksacija. Potom je postalo iritantno. Premijerka je, gradeći imidž popularne političarke, doista iskakala iz svake paštete. Javljala s direktno u sve radijske emisije, bila dostupna svakome iako nije govorila ni o čemu konkretnom. Čista gnjavaža. A sad je već uvredljivo. Od naroda premijerka očekuje da ničice padne na zemlju svaki put kada ona ili njezina desna ruka ministar Šuker razvuku usta u smiješak. Kosorova bi htjela da se narod ponaša poput kolektivnog hadezeovca, koji je iz svog srca iščupao kukavicu Sanadera i stavio sličicu Jadranke s anđeoskim krilcima, pa joj se klanja na svakom stranačkom skupu. Željela bi da bespogovorno prihvaćaju njezina beskrajna objašnjavanja i raduju se samoj činjenici da se ukazala među njima. Čisti užas. Premijerka misli da iz potpune propasti ovog kasino-kapitalizma – koji je inaugurirao i zagovarao upravo HDZ i u kojem su se tvornice dobivale kao na lotu i bingu, samo što se umjesto uplaćivanja listića morala ispuniti pristupnica – može izaći neokrznuta. Ona kao s tim nikakve veze nema. Ona je negdje drugdje živjela dok su se postavljali temelji takvog društva. Ona je kao u sebi bila protiv dok je javno dizala ruku za loše zakone i još gore gospodarstvo. Njoj se čini da bi optimizam cvjetao samo kada bi narod poslušao kritiku Šukera, koji ga je napao zbog malodušnosti, i od crnih pesimista postao blaženo blesav uvjeravajući sebe da 309 tisuća nezaposlenih neće tijekom ove godine postati 409 tisuća nezaposlenih, da će tisuću kuna odjednom vrijediti kao četiri tisuće kuna i da njezina plahutanja po Europi i susjedstvu narodu čine dobro kao njoj i njezinom egu. Nema sumnje da je lijepo čavrljati s Merkelicom, Putinom i razmjenjivati osmijehe s Pahorom i Tadićem. Lijepo i lako.

VL
DU
Deleted user
12:40 19.09.2010.

U članku je udrobljeno mnogo toga izvan teme koju sugerira naslov - od ratnih zbivanja do amortizacija (ne)poskupljivanja plina za građanstvo i visoke politike sasvim nebitne za temu poput Josipovića i Mesića. Nobilo je fighter koji maestralno koristi činjenicu da se danas veći dio obrane u tzv. medijski \"famoznim\" slučajevima odvija izvan sudnice odnosno pod reflektorima TV kamera i kad mu reporteri stave tzv. krušku pod njušku. To je u sferi odvj. komore! Zašto je došlo do te praktične devijacije i tko je kriv za te medijske odvjetničke eskapade i ofenzive je stvar koju treba dokinuti odvj. komora. Drugi par cipela je što je Nobilo toliko ojačao, što materijalno što preko veza, da mu odvj. komora više ne može ništa (imaju protiv njega toliko toga, ali ništa efikasno!). Polančec je samo jedna od figura u nizu koje su u stanju platiti astronomski honorar Nobilu da ih brani baš tako, uglavnom mimo sudnice i napadački - s jakim \"kljuc\" prema politici. INA je pak notorna krava muzara svih režima i to što je prešla u ruke tuđina ne mijenja lošu hrv. navadu da su sve oči uperene u INA kad zagusti bilo kojoj pol. vrhušci. Kako su se našli pred izazovom da se građanstvu \"odrapi\" cijena plina ili da \"ruka ruku mije\" izađu ususret (kako glasi diplomatska fraza) INA što se tiče trošarina, a da ovi puste na miru cijenu plina - napravljen je neki prešutan \"deal\" koji sada ružno zvuči jer je INA u mađarskim rukama. Da je i dalje u hrvatskim, bilo bi \"business as usual\" odnosno samo Bog zna koliko je takvih političkih namirivanja ostvarivano preko INA u proteklim desetljećima. INA je još od slučaja Đureković prokazana kao tajni centar političke moći u Hrvata odnosno ni BG režim niti JNA nisu mogli preko činjenice da su Hrvati vodeća sila u energetici u regiji. Pa je tako i ostalo! Nobilo i INA su tek pokušaj da se Polančeca spasi od Podravke gdje je on evidentno s prstekima umočenim u pekmez, skupa s tom kamarilom managera Podravke koji su si pod prijetkom navodnog nasilnog take overa iz smjera Delta BG htjeli Podravku preuzeti za se i to njenim parama. Tu će biti teško umočiti nekog iz visoke politike kad se zna da je Polančec imao osebujnu praksu i uvoditi rasvjetu na lokalna nogometna igrališta mimo zakona, po kojekakvima dam-daš krivinama s lokalnim belašima i kumovima. Nobilo to igra poput PC igara - s tom razlikom što ovdje počinje na hijerhijski najvišoj razini nadajući se da će se sve rasplinuti \"u čabar\" dok dođe do provincijsko-blatnjaške razine gdje se stvarno kralo... Tko to \"popije\", sam si je kriv!

VL
PR
propalismoFranjoskroz
12:43 18.09.2010.

nevjerovatno,prva tema o kriminalu i lopovluku a da Tihomir nije optužio Titu i partizane za nešto!!!

VL
11
110usorska
13:03 18.09.2010.

Evo teme za ercegovce i 2 % tzv domoljuba.

VL
OB
-obrisani-
13:06 18.09.2010.

Ovim komentarom naš Tihomir je napokon uspio nadmašiti i legendarnog Pippoa.......

VL
OB
-obrisani-
13:33 18.09.2010.

Cipelice, ako su SDP-ovci krivi za aferu Daimler, zašto ih HDZ-ova vlast ne da uhititi? Misliš da HDZ-ova vlast namjerno uhićuje HDZ-ovce i štiti SDP-ovce?

VL
OB
-obrisani-
13:36 18.09.2010.

incest PROF Koja vlast? Bajić? Koji si ti kratkovidni glupan pa ništa ne razumiješ.

VL
VU
vuksamotnjak
13:42 18.09.2010.

\"Imamo\" ,imaju HRVATSKU !!!!!!!! Imamo ercegovce !!!!!!!!! Imamo tzv domoljube na celnim fukcijama...a nista nam neide po planu, o cemu se radi?! Radujem se zbog stoke sitnozube propasti drzave kao malo dijete.

VL
OB
-obrisani-
16:22 18.09.2010.

SPISAK ČETNIKJA KOJI SU NAPALI VUKOVAR YUSIPOVIĆ NE TRAŽI,AUSTRIJSKI KONJUŠARI NE TRAŽE SDPENJARE ŠIRE NEPRIJATELJSKU PROPAGANDU IZ KUHINJE BRITANSKIH OBAVJEŠTAJNIH SLUŽBI DA JE VUKOVAR IZDAN,IZDALI SU GA SVI ONI KOJI GA NISU BRANILI

VL
« 1 2 3 4 5 6 ... 10 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.