Lezbijka Ana s psihijatrije na ulicu: Više sam gladna nego sita
Pet godina 'liječili' su je od homoseksualizma. Poslije izlaza iz Lopače Anu su svi zaboravili.
Komentari 124
Flok. što bi ti sa ljudima koji nemaju radnu sposobnost? Ili iz drugih razloga nemaju posao? Strijeljao? Daj, molim te saberi se... Nismo u Saudijskoj Arabiji...zar ne?
Čuo sam iz više različitih izvora što se izvodi u toj \"psihijatrijskoj klinici\", gdje se psihijatri i dežurni tehničari iživljavaju nad pacijentima, koji su nerijetko ne samo maloljetni, nego djeca ispod 14 godina starosti. Za svakakvu sitnicu, pacijenti završavaju u zatvorenom odjelu, vezani luđačkom košuljom i sa pelenama, te ih se tretira vrlo teškim lijekovima poput leponexa i haldola, koji im se daju intravenozno, i to u ogromnim dozama. Naravno, psihijatri to opravdavaju svojim autoritetom, te tvrde kako je sve što čine, čine za dobrobit svojih pacijenata. No, pitanje koje se postavlja jest, kolika je prava uspješnost liječenja psihijatrijskih slučajeva? Koliku štetu rade ti lijekovi, prema kojima je su i najteže ilegalne droge mačji kašalj. I, hoće li ti odgovorni psihijatri ikad odgovarati za svoje zločine protiv čovječnosti.
@tajna ja bi sve one koje mogu raditi i nisu otišli u starosnu mirovinu potjerao iz mirovine a ova mi ne liči kao netko tko ne može raditi
@flok, znaš, tim psihijatrima uopće nije problem bilo koju osobu proglasiti bolesnom, niti joj napisati dijagnozu, te propisati terapiju. Oni sebe postavljaju kao autoritete, a sve druge tretiraju kao pacijente koje bi trebalo izliječiti, uz odgovarajuću terapiju, koja se u pravilu sastoji od visokoadiktivnih supstanci, koje sustavno ubijaju svijest, a da ne spominjem ostale nuspojave. Nerijetko psihijatri svojim pacijentima pripisuju lijekove protiv depresije, u čijim uputama jasno piše da je suicidalnost jedna od nuspojava. Toliko o njihovoj relevantnosti i učinkovitosti.
Flok - ja kužim da si isfrustriran situacijom i lopinama koje svi hranimo u ovoj zemlji.. al daj se skuliraj i malo razmisli, na krivu si se osobu okomio! Jbt sjebali su malu, u ludnici su ju držali, itekako ima pravo od ove države ušljive na pomoć! Ako će HEP platit (dakle mi svi ćemo platit!) sex. uznemiravanje radnice od strane onog smeća koje nije ništa radilo a masne pare dobivalo e pa onda ne vidim razlog da se ovoj curi bar ne pomogne.. na krivu si se okomio!! Ona je Žrtva cijelog sustava puno veća nego što smo to ti ili ja!!
hoor, upravo tako, problemi ljudi koji su izgubili pravo i dobili dijagnozu psihičkog oboljenja imaju strašne posljedice.. Znam jednog čovjeka koji je radio u MUP-u doživio užasnu tragediju i dobio dijagnozu...shizofrenija... Kasnije je pušten sa bolničkog liječenja, U svakoj životnojj situaciju koja se dogodi uvijek je on kriv, jer ima dijagnozu koja ga svrstava u agresivno-poremećenog, mada je daleko od toga u stvarnosti... Jednom ga napao jedan pijanac a kasnije je došla policija i odveli su samo njega... Stravično je to... Tko će tu djevojku primiti na posao sa dijagnozom koja joj nije poništena......?????
Flok, a meni je dosta nesretnih osoba poput tebe koje se nemaju hrabrosti suočiti sa svojim strahovima pa moraju svu svoju jad i mržnju iskaljivati na drugima. Psihički zdrave osobe nemaju razloga za mržnju prema homoseksualcima jer su sigurne u svoje spolno opredijeljenje za razliku od tebe i tebi sličnih.
Flok - bilo je milijun članaka na ovu temu, pa proguglaj malo, ne moraju sve opet ponavljat.. malo Aninih riječi: Moje seksualno opredjeljenje provlačilo se kroz svaku terapiju i ustvari su me liječili od homoseksualnosti. Doktorica Vulin znala mi je postavljati pitanja tipa ‘koga bi izabrala za partnera, dečka ili curu’ i kada bih nakon silnih psiholoških pritisaka rekla “dečka”, onda bi zabilježila “pomak” u mojem liječenju. Tjerali su me da priznam da sam ovisnica, što sam zbog užasnih pritisaka i učinila, iako to nije imalo veze s istinom. Proživjela sam užasne torture zbog kojih i dan-danas osjećam strah, imam stalne noćne more i ne mogu normalno spavati. Na živčanoj bazi pojavila mi se i bolest probavnog sustava. U Lopači su me držali u izolaciji, vezali pojasom, luđačkom košuljom, davali mi injekcije, kljukali me tabletama. U izolaciji sam bila s teškim psihičkim bolesnicima, shizofreničarima koji su agresivni, bilo me je užasno strah. Davali su mi takve tablete da su mi se zjenice okretale prema gore. Kada sam na jednoj shizofreničarki vidjela kako to izgleda, užasno sam se bojala da sam prolupala – priča traumatizirana Riječanka. Pa ti pisuckaj..
@biserka ma ti si običan ljudski šljam vrijedan prezira zato odjebi
@flok Nitko nije ni rekao da su je vodili pod tom dijagnozom. Nju su u tu \"bolnicu\" doveli roditelji, dok je ona bila maloljetna, zato što je po njihovom mišljenju ona bila bolesna jer eto voli cure. A nakon što uđeš unutra, i nakon što je tvoj potpis na papiru, na kojem piše da se ti slažeš sa hospitalizacijom, i kad se suočiš sa tim paklom i sadizmom, tehničara i psihijatara, pa i da si najnormalniji, nakon par dana bi ti se bez ikakvog problema mogla pripisati ne jedna, nego čitav niz dijagnoza.
@tajna neće me proglasiti šizofreničarom , ja sam zaštićena vrsta mene u takvim slučajevima proglase ptsp-ovcom dsoduše, ima to i svojih prednosti ako namlatim ženu, nisam zlostavljač, nego ptsp-ovac he,he
Flok, pa što, ako si bio u ratu? Zar ne znaš da postoji masa ljudi koji boluju od PTSP-a a da ti nikada ne možeš dokazati da to nije tako? I nikada ne možeš pisati o lažnim PTSP-ovcima jer nikada ne znaš reakciju.. Ja znam masu ljudi koji su se ubili, nikada nisu pokazivali nakakve znakove bolesti...bili su raspoloženi i zadovoljni u postrojbi a poslijepodne ili kasno u noći se ubili...Prema tome, mislim da nisi stručan za ocijenu PTSP-a ali si dobar daljinski kritičar svega što ne misliš da je moguće. Tebi samo na vlastitoj koži vrijedi saznanje..čini mi se.
@reason pa neka ih ona onda tuži možda dobije koju stotinu tisuća eura odštete
@tajna ne spominji mi te ptsp-ovce to su lopovi i lažovi završena priča znam ih dosta
Flok, ima to i loših strana...uskoro bez poslovne sposobnosti dakle bez vozačke, bez dozvole za oružje, bez prava na raspolaganje mirovinom, plaćom....skrbnik..itd..itd A svaki povišen ton na ženu flok.....94 i koplačnje i hospitalizacija..
Flok, tvoja priča je cinična ili si daleko od rata bio. Znaš li ti kako se osjeća čovjek, koji je vidio zapaljena tijela nabijena na kolac? Možeš li mi objasniti kako se osjeća čovjek koji je vidio ubijanje dragih ljudi?i? Onaj koji je držao svoje prijatelje mrtve na rukama ..sa krvavim sjećanjem ti ljudi žive oko nas....a tebi su oni lopovi i pljačkaši? Jesu li bili dok su se borili za Hrvatsku a danas nemaju ništa osim bola tuge, sjećanja na svoje izgubljeno vrijeme neživljenja u ratu...bolnih smrti i dubine praznine u sebi....i relativno visoke mirovine.. Bi li se mjenjao za njihov život?
Flok, znam ih i ja puno, Nije lijepo praviti se pametan i fantazirati o svima na isti način...Zar ne?
@tajna ma to je privilegija koliko su ti doktori ludi da ja namlatim ženu još bi me tetošili ne pošalju me u zatvor i ne proglase zlostavljačom, nego proglase da imam ptsp , pa mi šalju zgodne psihologice na razgovor he,he
@tajna moj poznanik je izdavao čarape u ratu i danas ima mirovinu radi ptsp-a ja sam bio na crti par godina i nemam ptsp zato mi ne govori ni o ratu ni strahotama rata
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
interesantno nigdje njezina odvjetnica ne spominje da su tužili bolnicu vjerojatno su je liječili od drugih dijagnoza a ovo su izmislile ona i odvjetnica