Direktor Svjetske banke: Hrvatska je u vrlo dubokoj recesiji
Ulazak u EU znatno će povećati mogućnosti za primanje financijske potpore i privlačenje investicija
Komentari 130
Korupciju je nemoguce iskorijeniti ali se brzo moze umanjiti. Rjesenje: Manji privatni sektor, veci privatni sektor. Dok Linic i Cacic oduzimaju novac od naroda da bi drzava gradila projekte (a ne privatni sektor) korupciji i neradu nece biti kraja.
Cacicu i Linicu treba dati Nobelove nagrade i poslat ih doma da pisu autobiografije.
Ovakav fijasko mogu napraviti samo amateri. Podici PDV u krizi. Umjesto da povecaju prihode kako su se nadali prihodi od PDV su pali, kupnja je prestala, a snjom i proizvodnja. Cacic + Linic the Dream Team.!!
mi u socijalizmu vrlo smo brzo i lako suzbili potrošnju to za nas nije bio nikakav problem. skoro svake dvije tri godine imali bi novi stabilizacioni program sa mjerama štednje, stezanje remena bilo je uobičajena pojava. nama je krononično nedostajalo deviza zato smo naše ljude slali na privremeni rad u zapadnu Evropu, gurali smo izvoz pod svaku cijenu zato često nije bilo mesa u prodavaonicama a uvoz smo kočili zato nije bilo kave. električnu energiju i naftu te benzin prodavali smo drugima za toliko potrebne devize i zbog toga smo imali par nepar vožnje autima, bonove za gorivo, redukcije struje od 15-19.30sati svaki drugi dan. nije se mogli niti putovati u inozemstvo zbog kupovine prvo uplati u banci 1000kn pa idi van kupovati. sva ta ograničenja države nisu je uspjela spasiti od urušavanja a neće ni ova bolje proći.
zark ako bi se kukurikavcima dala 3-4 mandata, Hrvatske bi nestalo sa kugle zemaljske. Vidjet ces da ce nakon jednog mandata, narod pasti travu da prezivi.
Citam vase komentare i osjecam i suosjecam vase , nezadovoljstvo ! Nema ovdje dovoljno prostora da se problemi hrvatske gospodarske politike iako sam prije vise od 7 god. Kritizuirao onda odgovorne gospodarstvenike ,ali sva rijesenja bila su uzaludna. Za vrijemea. Za vrijeme socijalizma odvojili bili su problemi isti , jer odvojiti drzavni i privatni biznis. Bilo je zabranjeno privatnicima/ vecim i jacim obrtnicima, da prodaju svoje proizvode javnim poduzecima ,vec samo u slucaju da javna poduzeca, koja nisu bila u stanju proizvoditi potrebne dijlelove za odrzavanje svoje proizvod nje narucuju kod privatnika.Onda je postojao porez na promet ,a danas imamo PDV sto je u stvari doneklo isto ali je PDV za drzavu ispatljiviji.Privatnik je ispostavio svoj racun za javno poduzece u 5 primjeraka i te racune odnesao na poreznu upravu .Tamo je bio otisnut zig specificirano koliko od tog iznosa ide drzavi i fondovima a sto ostaje obrtniku.
II. dio Obrtnici se nisu trebali obazirati dali javna poduzeca uplacuju u fondove ili ne,a obtnik je dobivao samo dio racuna,to jest svoju zaradu .Sistem koji je onemogucio financijsku korupciju.Ta zarada obrtnika se posebno oporezovala,nakon odbitka troskova placa radnika ii nabave potrosenog materijala. 25 % PDV-a je previse jer iscrpljuje i onako slaba financijska sredstva naroda , a poskupljuje i same proizvode. Proizvodjac izracunava 25 % PDV, daje spediteru koji transportira robu ,taj ispostavlja svoje usluge + PDV.roba dolaz do trgovca i u regale ,ovaj zaracunava svoje troskove i marzu i ponovo PDV, to sve poskupluje istu robu cak po nekoliko puta. Na taj nacin dolazi i do inflacije sto sa 25 % PDV-a mozete racunati od 4- 4.5 % I ovako malo hrvatsko trziste ne moze doci na zelenu granu. To je samo jedan od primjera a ima ih stotina !
Zivoti standart mladih obitelji i mirovnjaka je los. Da se niske mirovine nemogu iz mirovinskog fonda povecati bilo bi dobro kada bi se taj PDZ reducirao na 10 % za zivotne namjernice ,kako bi i oni najsiromasniji imali sredstava za za prehranu a i nesto novaca za poskupljene komunalije, struju i vodu .Njemacka ima PDV od 19 % dok za prehrambene artikle samo 7 % .I jos nesto netko je napisao da Njemacka ne naplacuje svima PDV, tocno ali samo za one proizvode koji idu u izvoz u druge drzave.
31.05.2012. u 10:09h mravac8 je napisao/la: A ako se varam, ako ipak nisu sposobni? E, onda smo j. ježa. Vama mlađima od 35 savjetujem da spakirate kofere i odaberete kuda ćete otići. Austrailja, Kanada, Novi Zeland pa čak i Kina ........... jer ovdje će biti samo još teže. --- pratim tvoje komentare koliko i članke VL-a, prilično si redovite. Jel ti danas neki teški dan ili imam razloga razočarati se u tebi?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
lignjun Da, to je poseban tip naše korupucije, očito je čekala novac. Korupcija kad ti više na plačaš da nešto dobiš mimo zakona, već po zakonu. To se može riješiti jednostavno na dva načina, jedan je čak i besplatan. Prvo,, da sve ono što građani ne mogu dobiti redovno, dobe od ministarstva. Npr, liječnik te traži mito, pošalješ svoju dijagnozu ministarstvu zdravlja, i oni pogledaju tvoje nalaze, pa neki te referent zeza za građevnu dozvlo, pošalješ dokumentaciju ministarstvu graditeljstva da ti izda. I drugi način, po meni najbolji, da se sustav u potpunosti internetizira, košta ulaganje, ali mislim da bi od raznih koristi istim imali mnogo koristi. I direktnih i indirektnih.