Direktor Svjetske banke: Hrvatska je u vrlo dubokoj recesiji
Ulazak u EU znatno će povećati mogućnosti za primanje financijske potpore i privlačenje investicija
Komentari 130
31.05.2012. u 09:46h mravac8 je napisao/la: lignjun Da, ali za koga ćeš proizvoditi? Za Hrvate nećeš, jer one blagajnice i dalje budu imale za kruh mijeko i parizer. Dakle neće kupovati namještaj koji ti proizvodiš. Zato se sa toliko žaraa zaziva - izvoz. Pa ćemo namještaj proizvoditi za bogate Talijane i Nijemce. ================================ Zašto proizvoditi ? HR je Prepuna Švedskog Namještaja. Izvozimo Švedski namještaj u Italiju ,Njemačku,Švedsku i tako zaradimoooo. Konaćno s tim smo modelom i poćeliii
Alan ford Ne boje se oni sindikata pri smanjivanj državnog aparata, nego gubitka biračkog tijela kao i prije HDZ. .Zar nisu odhebali Ferdeljija kad im je jasno i konkretno savjetovao što trebaju napraviti.
Apsolutno se slažem!!! Alan ford Jesu, niti ih ja branim. Samo što sam zamjerao Kosor što je harač uvela da hrani socijalu, isto kao što ovima zamjeram da nisu napravili jače rezove. No da se vratim na ovaj tvoj post,, povećanje potrošnje nas neće izvući iz krize. Mi moramo početi stvarati. Moramo početi puniti proračun. A to se može samo dizanjem gospodarstva, poduzetništva, proizvodnjom. Da bi postali konkurentniji moramo sniziti pdv, a da to napravimo moramo rezati i otpuštati. I to bolno.
grandfunk Ajde odrasti. Prvo politika, političari i osvajanje vlasti. Bi li itko glasao za Kukuriku da su kazali da će PDV dignuti na 25 posto? Ne bi, zar ne? Dakle, ako želiš vlast biračima ne možeš kazati istinu već onoć ono što oni žele čuti. To je Milanović dobro naučio izgubivši izbore prije četiri godine. I to nije greška političare već naivnog, neobrazovanog biračkog tijela koje živi na mitovima i legendama ........
grandfunk Ali što nam to govori o Kukuriku? Da ZNAJU osvojiti vlast. Dovoljno su sposobni za to. Za razliku, recimo, od hrvatskih desničara koji za to nisu sposobni. Ok, to već budi nadu - sposobni su barem za nešto.
31.05.2012. u 09:56h grandfunk je napisao/la: _____ Je grund, samo problem je što nitko ne želi rezanje. A uz to što ne žele štite ih zakoni kao ličke medvjede. Ovo što je napravila Vlada je neki kompromis, dakle podigla pdvdv građanima da bi održala priljev novca koji je nužan, a s druge strane dala neke pakete povlastica gospodarstvenicima, samo to nije pravo riješenje.
grandfunk Drugo što budi nadu je jednostavna činjenica da se ovo u što se uvalila Hrvatska NE MOŽE, shvati ne može promijeniti za nekoliko mjeseci. I da slijedi period kada će svima biti još lošije. To sad radi Linić inić i kompanija. Dignuli su PDV da bi imali s čim servisirati liječnike, bolnice, seljake, nezaposlene, penziće ............ dakle da kupe socijalni mir. A Linić uvodi disciplinu i europski stil poslovanja u poduzentištvo. Nema neplaćanja računa. Ok, dio poduzeća će porpasti, ali nakon toga bi trebali ostati zdravi koji će raditi, zarađivati i plaćati sve svoje obaveze. Rezutlati? Minimalno dvije, realno 3 ili 4 godine.
Mada, treba biti iskren. No ono što me smeta kod ovih, kao i prošlih je nastavak iste loše politike državnih poduzeća. Kažu da imaju planove restrukturiranja, sad me živo zanima kakvi su.
A ako se varam, ako ipak nisu sposobni? E, onda smo j. ježa. Vama mlađima od 35 savjetujem da spakirate kofere i odaberete kuda ćete otići. Austrailja, Kanada, Novi Zeland pa čak i Kina ........... jer ovdje će biti samo još teže. Zašto? Zato što drugih sposobnih nema. Desnica, kao što sam već napisala nije sposobna niti osvojiti vlast, HDZ - pa zar treba uopće kazati što su napravili, Lesar je populist, on puno galami, ali ne znem što bi radio da je premijer ........ Pada li vama na pamet netko od današnje garniture kome bi dali da upravlja državom?
grandfunk Gospodarstvo se ne diže preko noći. Što misliš koliko vremena treba da na ledini izraste tvornica koja će zapošljavati tri tisuće ljudi? I koliko treba novaca za to?
31.05.2012. u 10:09h mravac8 je napisao/la: A ako se varam, ako ipak nisu sposobni? ___________ Rekao bih da pokazuju nešto više odlučnosti u nekim stvarima. No problem je isprepletena mreža loših zakona koji samo uzimaju vrijeme da se neke stvarii počnu čistiti. Nama bi bila potrebna jedna osoba "diktator", koja bi rekla, e to ne može, idemo to to to i to. I nakon mjesec dana krenut iz uvjetno rečeno reseta.
mravac Je, u pravu si nakon 20 god. vladavine HDZ-a, došao je trenutak kad je Kukuriku bila uvjerljivija u laganju i osvojila je vlast. Vidim da je tebi laganje političara u kampanjama sasvim opravdano, stoga uživaj skupa sa ostalim pukom u posljedicama Plana 21 i većeg dijela onoga što nije bilo u Planu...heheheh, a dogodit će se. Svaki narod ima vlast kakvu zalužuje!!!
@mravac8 Baš o izvoznoj proizvodnji i govorim. Naše je tržište premalo i presiromašno, a da bi se proizvodnja bazirala na taj plasman. Isto je i sa zemljama s kojima graničimo na istoku. Ti, pak, nemaju para. Znači, ostaje nam plasmann bogatima. Slučajno znam vlasnike nekoliko tvrtki koji su skontali što treba prosječnom Nijemcu, Austrijancu ili Nizozemcu (a takav je već za naše pojmove bogat jer s prosječnom plaćom može živjeti normalno i priuštiti si neke ekstra sitnice). U tim tvrtkama nema krize, nema otpuštanja. Unatoč svim nametima države. Njih ne muči visoki PDV jer robu plasiraju bez njega u cijeni. Ali u tim tvrtkama vlasnici new voze nove bijesne mercedese, već višak para ulažu u modernije strojeve ili privlačenje boljih, efikasnijih, produktivnijih radnika.
mravac Fali ti malo širine. Naglasak u mojim postovima je bilo na ono što su obećali da se domognu vlasti , a što su napravili. Jasno je da se gospodarstvo ne "diže " preko noći, kao ni hrpetinu drugih stvarii i da fali novaca. Al zar nisu oni STVORENI baš za OVAKVE , TEŠKE situacije da pokažu koliko su "SPOSOBNI" ...hehe.. PLan 21.Kužiš smisao moje priče. A sad moram gibati....
AlanFord Znaš čega sam se ja prestrašila? Pročitala sam u novinama da će ministrica Holly povući planirani zakon o naplaćivanju plastičnih vrećica. Zaštos am se upravo toga prestrašila? Ako se počnu pod pritiscima povlačiti - znak je da su nesposobni.ni. Ne smiju se povući. Linić, Holly ....... moraju provoditi ono što su planirali. Pa neka su neki potezi i loši ...... bolje nego ostanak na ovim starom. Ok, demantirano je da se povlaći naknada za PVC vrećice ..... Pozdrav, moram ići.
grandunk Ja nisam političar. A nisam političar upravo zato što ne želim lagati.
@AlanFord je napisao/la: Rekao bih da pokazuju nešto više odlučnosti u nekim stvarima. No problem je isprepletena mreža loših zakona koji samo uzimaju vrijeme da se neke stvari počnu čistiti. .................................................................................................................................................. Nije samo to. Neke stvari koče i državni službenicici na nižim razinama. Namjerno, iz neznanja ili iz lijenosti...ne znam. Primjer: Jednom mom poznaniku koji je došao predati zahtjev za obročnu otplatu duga, referentica u poreznoj upravi mrtva hladna odbrusi da mu neće zaprimiti zahtjev jer da je u prošloj godini imao 1.500.000 prometa i da tih 70. 000 koje traži obročno sigurno negdje doma ima u čarapi. I blokirala ga. I sad je već dva mjeseca blokiran jer ne može kupiti materijal kako bi isporučio proizvode za koje je lovu trebao dobiti kad ih napravi.
Koliko su kukurikali, neke su uvjerili da cemo ziviti bolje nego Svedska. Cacic nas mega strucnjak je cak rekao da onima koji nece glasati za kukuriku trebalo bi oprati mozak. Narode, ali su vas preveslali...
Meni se cini da Kukurikavcima treba dati 3 do 4 mandata da bi sve sredili. Narode jeste li spremni.?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Poskupljenje i suzbijanje potrošnje - to je PUT IZ KRIZE??? Mozgovi, nema što. ______ Jesu, niti ih ja branim. Samo što sam zamjerao Kosor što je harač uvela da hrani socijalu, isto kao što ovima zamjeram da nisu napravili jačee rezove. No da se vratim na ovaj tvoj post, povećanje potrošnje nas neće izvući iz krize. Mi moramo početi stvarati. Moramo početi puniti proračun. A to se može samo dizanjem gospodarstva, poduzetništva, proizvodnjom. Da bi postali konkurentniji moramo sniziti pdv, a da to napravimo moramo rezati i otpuštati. I to bolno.