Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 53
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Pad proizvodnje
Povratak na članak

Direktor Svjetske banke: Hrvatska je u vrlo dubokoj recesiji

Ulazak u EU znatno će povećati mogućnosti za primanje financijske potpore i privlačenje investicija

Komentari 130

Avatar WHAZZUP
WHAZZUP
22:54 30.05.2012.

mislim da ovaj nema blage veze....upitajmo premijera, čačića i linića da li ovaj lik ima uopće nekog pojma, kad mi imamo samoproglašene nobelovce iz ekonomije

VL
NE
neverane
23:01 30.05.2012.

Čudan neki narod.Ne želi svu plaću potrošit za HEP i MOL.Tko nas vodi ,Harrolde,neobično je da još nisu dobili Nobelovu nagradu za perpetuum mobile koji glasi:kroz poreze,PDV i i komunalije uzmimo narodu zadnju lipu,pa će oni još više trošit.

VL
OS
osica
23:02 30.05.2012.

\"Hrvatska je u duboj recesiji\" - kaže ovaj gospodin. Naš ministar - je danas rekao - ima novca - poslodavci dignite kredite za plaće......a za recesiju (\" koja nije tako duboka\" ) već je našao krivce INA - MOL iOL i HEP. Prvi uvoze derivate a drugi struju, jer su lijeni proizvoditi. \" Sada kada im ministar zaprijeti - eto nas van iz recesije dok si rekao keks\"

VL
ST
standup
23:05 30.05.2012.

..sada cé nas Mesicév-ured, spasiti sa savjetima Bude Loncára..-:))

VL
PH
Paul_Happyness
23:17 30.05.2012.

Koliko sam ja pratio zadnjih 20 godina SVE vlade su imale slijedeću gospodarsku politiku: „Privatizacija, privlačenje stranog kapitala i investitora, turizam i eventualno poljoprivreda.“ Sada ubiremo plodove te politike. Evo, par „uspješnih primjera“ privatizacije i privlačenja stranog kapitala i investitora:ra: T-com, PLIVA i INA, kompletan bankarski sektor. To su doista uspješni primjeri od kojih Hrvati imaju neizmjerne koristi. Sve nam reče med i mlijeko.

VL
PH
Paul_Happyness
23:18 30.05.2012.

Dok se građani/drugovi/pučani (čitaj balkanske zatucane seljačine) svađaju tko je što napravio ja podsjećam da su SVE vlade (i HDZ i SDP) provodile uvijek jednu te istu politiku: „Privatizacija, privlačenje stranog kapitala i investitora, turizam i eventualno poljoprivreda.“ Čak ii danas kada bi i debilu trebalo biti jasno da treba promijeniti gospodarsku politiku, i dalje je politika: „Privatizacija, privlačenje stranog kapitala i investitora, turizam i eventualno poljoprivreda.“ A Hrvatski građani/drugovi/pučani (čitaj balkanske zatucane seljačine) se i dalje svađaju tko je više kriv. Samo naprijed građani/drugovi/pučani (čitaj balkanske zatucane seljačine) i dalje se nastavite prepucavati. Ja vam svima garantiram da će biti još gore.

VL
Avatar Pro et Contra
Pro et Contra
23:25 30.05.2012.

Ulazak u EU znatno će povećati mogućnosti za primanje financijske potpore i privlačenje investicija Ne zna se tko vise laze Hrvatska ce uci u EU i dobivati pomoc od EU koja se raspada koja je u govnima do usta ii sad zele Hrvatsku u taj klub da vam pomognu i dignu na noge da ste im ozbiljni konkurenti tako da vas malo opeljuse malo Hrvatskog flastera na EU rane da ne iskrvari

VL
Avatar Vrijeme
Vrijeme
23:29 30.05.2012.

Prosli smo mi recesiju,....nazalost.

VL
Avatar Vrijeme
Vrijeme
23:31 30.05.2012.

+ - 30.05.2012. u 21:04h Flash CRO je napisao/la: Sretan 30. SVIBNJA ..... Dan Državnosti ....... svim Hrvatima i lojalnim građanima Hrvatske --------------------------------------------- Da, da,...posebno Ivi Sanaderu, Karamarku, Djapicu i Ivici Todoricu.

VL
Avatar Pro et Contra
Pro et Contra
23:31 30.05.2012.

EU nas guta u sebe i s njom cemo propasti a za sve je kriva jaca

VL
XX
xxxxxxx
23:43 30.05.2012.

recesije ne bi bilo..da se ukradeno vrati i podili..

VL
Avatar Pro et Contra
Pro et Contra
23:44 30.05.2012.

Dnevnik.Sl, 12.11.2011. Nacionalni dnevni časopis EU Velikan na glinenih nogah Ako bi se evropska politika doista željela spasiti, nekmoli ako bi ona doista željela nešto spasiti, morala bi se osloboditi evra

VL
ST
standup
23:59 30.05.2012.

puna kapa nam je ovih \"pametnih\"-MMF direktora !!

VL
TU
Tupislav
06:15 31.05.2012.

""" Hrvatska je u vrlo dubokoj recesiji "" A ja sanjao Svicu, kad ono Afgovnistan !

VL
ZX
zark x
07:32 31.05.2012.

Naravno da ovaj covjek nezna.??? Pa on je samo direktor svjetske banke.??? Nasi veliki ekonomski nobelovci Linic + Cacic, idu i dalje sa porezima i pljuvanja po privatnom sektoru da bi spasili ono sto nam najmanje treba a to jeje drzavna birokracija. Dizanjem PDV su sami sebe ugazili. Smanjili su prihode jer ljudi kupuju manje a proizvodnja stala jer nema kupnje. To je klasicni potez kad se dobije Nobelova. Ja neznam ko je vise odgovoran za ovakav ekonomski fijasko, Linic ili Cacic, ali ipak mozda dobiju zajednicku nobelovu.

VL
ZX
zark x
07:35 31.05.2012.

Dajte Kukurikavci, kukuricite da cete spasiti Hrvatsku da imate strucnjake da znate podici proizvodnju Nista drugo nego totalni ekonomski fijasko.

VL
SN
snovakor
07:37 31.05.2012.

Nije za sve ovo kriva sadašnja garnitura, nego najviše se mora teretiti Vladu, koja je vodila državu od 2000.g. pa nadalje....ali u globalu, svi ti političari su jedan do drugoga nesposobni, samo govore i to jesu. Jedino što znaju je, govoriti u Saboru....i to je sve. Kad će više svi odgovarati za pljačku države u zadnjih 10.g. ???? Kad će tu pošteno neko odgovarati a ne samo se "dogovarati" sa sudovima ??? !!!! Tek tada kada bude prvi čovjek dobio poštenu kaznu za sve ovo što su radili ovoj Hrvatskoj, tek tada možemo reći, da smo u Demokratskom društvu !! Do tada oni svi samo lažu !

VL
LA
Lavica7
07:43 31.05.2012.

Nasilnom i brzopletom promjenom drustvenog uredjenja u SRCU rata, privatizacijom i pretvorbom u tom istom ratu pocelo JE unistavanje drzave. Nije se toliko primjetilo jer je toga bilo puno, novac je isto tako stizao odasvuda...ali, godine ucinise svoje. Rezultati SIJANJA se vide. Sad je sezona zetve. Oni koji se ne slazu s mojom tezom...nek mi odgovore kako je socijalizam mogao stvoriti tajkune? Ili je to bio neki LUDO dobar socijalizam.

VL
TO
tomvuk
07:47 31.05.2012.

Do sada sam bio zbunjenj, nije mi bilo jasno sto to ne funkcionira u RH. Zahvaljujuci direktoru Svijetske banke sad mi je sve jasno. Recesija! Magla se digla, sunce sije a vlada poduzima mjere da se situacija popravi. A ja A ja sam mislio da smo propali. Sad sam potpuno relaksiran. Straha nema.

VL
AL
AlanFord
10:34 31.05.2012.

mravac, vidjet ćemo ovo oko Holly. Neke stvari poput izjava kako nam ne trebaju elektrane mi se ne sviđaju.

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.