Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 53
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Pad proizvodnje
Povratak na članak

Direktor Svjetske banke: Hrvatska je u vrlo dubokoj recesiji

Ulazak u EU znatno će povećati mogućnosti za primanje financijske potpore i privlačenje investicija

Komentari 130

OB
-obrisani-
07:51 31.05.2012.

Nee nije kriva sadasnja vlada , oni su nevini naravno . Oni su se samo pobrinuli da industrijska proizvodnja u ovoj godini padne za 9 %cca , da dignu pdv u krizi na jedan od najvisih , da dignu cijeneene struje , plina i najave nove namete , da jedan nezna sta drugi radi , da pustaju probne balone pa onda da vidimo ... da skratim - OVO JE NAJGORA HR VLADA STO JE IKADA BILA !

VL
GR
grandfunk
08:24 31.05.2012.

Nije moguće da smo u dubokoj recesiji. Nipošto!!! Zar ne osjećate taj optimizam kojeg širi kukuriku potaknut investicijama, projektima, novim radnim mjestima....Zar ne osjećate snagu Plana 21? Ako niste, s vama nešto definitivno nije u redu.

VL
TR
trofaznijudeomasonskikomunjara
08:26 31.05.2012.

Hrvatska nije u recesiji nego višedesetljetnoj depresiji s kratkim "oporavkom" baziranim na kreditnoj ekspanziji dvijetisućitih, a koja ju je onda gurnula još niže.

VL
Avatar Čobanković ( mlađi )
Čobanković ( mlađi )
08:37 31.05.2012.

2008 poćela je u HR kriza. Vlada je tada zabranila javnnatjećaje i nabava roba u svrhu Stroge štednje, Tako je poćelo u HR, odmah potom 2009 u8veden je veći PDV sa 22 na 23 %,te dodatni namet, tkz.Krizni Porez , što je dodatno pogoršalo SVe KRIZA i Recesija poćinju 2008g

VL
Avatar Čobanković ( mlađi )
Čobanković ( mlađi )
08:41 31.05.2012.

U HR je proizvodnja Potpuno Zaustavljena, strojevi su hahrđali i neupotrebljivi. Od proizvodnje radi još jedino Prehranbena industrija i Farmaceutika, i to je sve

VL
Avatar Čobanković ( mlađi )
Čobanković ( mlađi )
08:43 31.05.2012.

Primjer : Njemačka je vlada 2008 dijelila Eure građanima kako bi ovi trošili i time poticali proizvodnju da opstane. HR vlada je Uvela Strogu štednju,veće poreze i zabranu potrošnje. Rezultati će biti još Mnogo Godina vidljivi

VL
Avatar Čobanković ( mlađi )
Čobanković ( mlađi )
08:46 31.05.2012.

Građewvina je u HR potpuno stala, željezare nisu imale kome isporućivati pa su propale, isto je sa šljunkom,cementom i svime ostalime, Sve je više ljudi na burzi, Biti će sve gore i gore,jer od nezaposlenih se proračun neće napuniti aa pritisak na preostale će tako biti još jaći, sve dok sve ne Krahira kao u npr Grčkoj

VL
Avatar Čobanković ( mlađi )
Čobanković ( mlađi )
08:59 31.05.2012.

Niti jedna vlada u HR,ma koja bila ne može popraVITI situaciju,ako se ne uvedu strogi kriteriji i zapoćne s rezanjima Prvo u Javnim upravama,gdje se nagomilalo ogromni rojevi besposličara kojki primaju Ogromne plaće iz Državnih proraćuna Dok je tako nema Boljitka

VL
Avatar Čobanković ( mlađi )
Čobanković ( mlađi )
09:03 31.05.2012.

PRORAČUN je Prevelik i prejak za mali broj poduzetnika koji to nose na svojim leđima još neko vrijeme. Njihov je Opstanak ,,sada je svima jasno Vrlo Upitan. Nitko ne želi investirati u HR poduzetništvo - razlozi obrazloženi. TKO JE LUD da u HR pokuša otvoriti tvrtku i zaposli ljude ? Tu su i dodatne vladine Prijetnje o Oduzimanju imovine, ako bude Gubitka u Poslovanju ??? TKO JE TU LUD ?

VL
Avatar Čobanković ( mlađi )
Čobanković ( mlađi )
09:06 31.05.2012.

Nezaposleni će se moći zaposliti u Državnim ustanovama, npr kod Josipovića uposleno 4 djelatnika - 1 600 kuna iz i opet proraćuna Sve iz Proraćuna Tko će puniti Proračun - TKO

VL
Avatar Čobanković ( mlađi )
Čobanković ( mlađi )
09:08 31.05.2012.

Politićari : Želite li Hrvatskoj dobro ? Želite li ili ne želite ? Ako želite - Krešite svoje plaće za 2 /3 ali ,,,mislim da ne želite dobro Hrvatskoj

VL
OB
-obrisani-
09:11 31.05.2012.

Industrijska proizvodnja...Ona iz socijalizma?? Malo i srednje poduzetništvo je jedini oblik proizvodnje koji nas može izvlačiti iz recesije. Manji državni aparat,ukidanje rasipnosti na svim birokratskim nivoima,poštenija porezna politika,manji pdv,olakšice.. Nemamo osobe popout Ferdeljija koja bi znala što i kako djelovati.. Zaboravite da će nas politički aparatčici znati pokrenuti..

VL
ST
stefj
09:13 31.05.2012.

Ovo što radi ova vlada je čista devastacija realnog sektora, gdje najviše stradava baš proizvodnja, a sve da bi se očuvala prava i primanja državne i javne službe... Mora se priznati da ipak strana diplomacija ima poprilično dobar uvid u stanje i mogućnosti hrvatske politike, puno bolje nego međunarodne ekonomske institucije. Čim su došli na vlast, već je slijedeći dan došlo prvo upozorenje od veleposlanika Vel. Britanije, kasnije je to ponovila i EK, a najotvoreniji i vrlo direktan bio je i Američki veleposlanik. No ništa nije pomoglo. Samozvani veliki ekonomski stratezi SDP-a i HNS-a, osmislili su program devastacije Hrvatske i ništa ih u realizaciji istog nije moglo omesti. Vlastiti ego im je prevelik da bi mogli uopće pojmiti što netko drugi govori, mada on bio kud i kamo sposobniji i stručniji od njih. Da li će ovo biti dovoljna pouka hrvatskom narodu na slijedećim izborima? Naravno da ne...

VL
MR
mravac8
09:14 31.05.2012.

Hrvatska je u vrlo dubokoj recesiji. Ok, to je činjenica, ali što nam ona govori? Duboka recesija rezultat je hrvatske države. Ona je rezultat Tuđmanovog HDZ-a (vrlo loša privatizacija koja je tvronice i poduzeća davala onima koji će ih uništiti,, odlazak radnika uništenih poduzeća u mirovinu), pa Račanovog SDP-, pa Sanarerovog HDZ-a, pa Kosoričinog HDZ-a pa u konačnici Milanovićevog SDP-a.

VL
MR
mravac8
09:18 31.05.2012.

Da li je recesija rezultat i Milanovićevog SDP-a? Nadam se da nije. Imam se i na temelju čega nadati da nije - takva kriza ne može se zaustaviti i pretvoriti u uspješno poslovanje preko noći. Treba barem dvije ako ne i više godina. To je neosporna činjenica kao što je neosporna činjenica i sama kriza. Drugo pitanje je hoće li današnja Vlada uspjeti napokon izvući državu iz permanentne krize i premanentnog propadanja? Nismo li potonuli previše? Imaju li oni znanja i kapaciteta za to?

VL
GR
grandfunk
09:23 31.05.2012.

mravac 8 "Tako je"!!!. Prvi korak je poduzet, poskupljenja i suzbijanje potrošnje.

VL
MR
mravac8
09:24 31.05.2012.

Svi imamo prilike čitati što se događa u državnim poduzećima. Opća pljačka, izvlačenje novca u privatne džepove, nimalo rada a ogromne beneficije i puno novaca. HEP, Hrvatske šume ....... zaposleni ništa ne rade, imaju izvrsne plaće, imaju beneficije, koriste vrhunska vozila u privatne svrhe, koriste kartice u privatne svrhe ......... i to tako godinama. I to tako stotine i tisuće njih. Oni se lagodnog života bez rada, bez odgovornosti ... neće odreći milom. A nakon toliko godina nesposobni su ZARAĐIVATI za život. Sindikat (također parazitsko tijelo) ih nravno podržava, jerće inače i sindikalisti ostati bez lagodnog života bez obaveza ........

VL
AL
AlanFord
09:24 31.05.2012.

Dosadašnja ekonomska politika RH dala je porazne rezultate jer je bazirana na pogrešnoj doktrini.

VL
Avatar Drazen Klaric
Drazen Klaric
09:25 31.05.2012.

Hm Ko da mi to nismo znali, pa nam je faca direktor trebao to reči. Čak i moj klinac zna, jer nije dobio role za rođendan, koje sam mu obečao, ali sam se eto recesijski uklopio uz tugu i nepovjerenjee u dječjim očima. Ipak sam mu uspio objasniti da je kruh važniji.

VL
Avatar Čobanković ( mlađi )
Čobanković ( mlađi )
09:26 31.05.2012.

31.05.2012. u 09:11h revenge je napisao/la: Industrijska proizvodnja...Ona iz socijalizma?? Malo i srednje poduzetništvo je jedini oblik proizvodnje koji nas može izvlačiti iz recesije. Manji državni aparat,ukidanje rasipnosti na svim birokratskim nivoima,poštenija porezna politika,manji pdv,olakšice.. Nemamo osobe popout Ferdeljija koja bi znala što i kako djelovati.. Zaboravite da će nas politički aparatčici znati pokrenuti.. =================== IZ kojeg to Socijalizma ima Njemačka industrijsku proizvodnju, koja je i dan danas među NajJačima u svijetu Iz kojeg Socijalizma ?

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.