Direktor Svjetske banke: Hrvatska je u vrlo dubokoj recesiji
Ulazak u EU znatno će povećati mogućnosti za primanje financijske potpore i privlačenje investicija
Komentari 130
Njemačka je davala novce, jer njemci bi to vratili u sustav. Naši novci bi bili bačeni, jer imamo vrlo malo domaćih proizvoda. Dali bi večinom njemcima i strancima.
Sve je krenulo nizbrdo još 1998 g.kada je Škegro inzistirao na PDVu od 22 %, a trebalo je biti 17 %, ali Škegro je bio čvrst Veći PDV više novca državi Slovenija ima i dandanas 19 % i nemožemo joj konkurirati, daleko su odmakli Evo PDV će biti i 30 % dolaskom nove vlade
grandfunk Što može trošiti milijun naših penzića koji su sretni ako ime je mirovina 2000 kuna? Još manje nego blagajnice, zar ne? Dakle, režije, kruh, mijeko bez parizera.
Otiđite u susjednu BiH pa se uvjerite koliko su cjene,niže od Hrvatske. Većim nametima,građani se odupiru kopovanje u susjednim zemljama, Proraćun je sve Prazniji,pa je vlada prisiljena povećati opet Namete i stalnoooooooooooo iznova sve veće i većeeeeeeeeee
mravac8 je napisao/la: Svi imamo prilike čitati što se događa u državnim poduzećima. Opća pljačka, izvlačenje novca u privatne džepove, nimalo rada a ogromne beneficije i puno novaca. HEP, Hrvatske šume ....... zaposleni ništa ne rade, imaju izvrsne plaće, imaju beneficije, koriste vrhunska vozila u privatne svrhe, koriste kartice u privatne svrhe ......... i to tako godinama. I to tako stotine i tisuće njih. Oni se lagodnog života bez rada, bez odgovornosti ... neće odreći milom. A nakon toliko godina nesposobni su ZARAĐIVATI za život. Sindikat (također parazitsko tijelo) ih nravno podržava, jerće inače i sindikalisti ostati bez lagodnog života bez obaveza ........ ............................................................................................................................................. Potpisujem! Kad bi se tu uvelo reda i taj višak novaca usmjerio u proizvodnju koja ima prolaz na vanjskom tržištu: prerađivačka, eko hrana, mala brodogradnja i slično, brzo bi se stabilizirali. Naravno, nisam protiv toga da čelnici tvrtki u državnom vlasništvu dobiju dobre plaće ukoliko im je tvrtka u plusu.
mravac 8 Izlazak iz recesije se ne aktivira poskupljenjima koji će otežati život sviju pa i Todorićevih blagajnica, kao ni povećanjem PDV-a, poskupljenima energenata, cestarine itd. I ono malo love što je ostalo u džepovima hrvatskih građana OVI nisu sposobnii izvući. Suzbijanje potrošnje je najgore što su mogli napraviti, a bit će toga još.
Uslijed Ovako Velikih Nameta i Poreza od strane Vlade, lahko je za Zaključiti : SAMO LUD čovjek će otvoriti Tvrtku u Hrvatskoj. Stranci su odavno odustali, na redu su domaći Luđaci
E, sad zamislite da blagajnice imaju 7500 kuna plaće, dakle tisuću eura, a penzići 4000 tisuće ili oko 600 eura. Mislite da to oni ne bi znali potrošiti? Zar si ne bi kupovali odjeću, obuću, namještaj, televizore, knjige, novine, zar zar ne bi išli na godišnji, letjeli avionom na Maltu ..............
Prošla vlada je dodatno pogoršala stvar. Moj primjer : iako Zdrav i radno sposoban , Prihvatio sam da odem u Mirovinu sa 42 godine života,a mogao sam i trebao raditi još barem 20 godina. Svi u mojoj obitelji su uu Mirovini osim mojeg 19 godišnjeg sina Radite SVI ZA NENE ja ću svojih 8 000 redovito dobivati TAKO smo poćeli s Recesijama i Krizama
31.05.2012. u 09:35h grandfunk je napisao/la: mravac 8 Izlazak iz recesije se ne aktivira poskupljenjima koji će otežati život sviju pa i Todorićevih blagajnica, kao ni povećanjem PDV-a, poskupljenima energenata, cestarine itd. ___________ Mogli su s druge strane debelo smanjitt prkeomjerni državni aparat. Da vidiš novaca. Samo, bi li sindikati, i razni uhljebljenici pristali ? Ne, nedaju se. Lova ne pada s neba, onda su novci prikupljeni jedino kako mogu, povecanjem poreza. Jeli to najbolje, nije. Ali je tako.
sjećate li se : Respektativnih Mirovina ?
ja svojem sinu neću dati da radi za 1 600 kuna
grandfunk 1. zašto si sva poskupljenja stavio u isti lonac? Meni kao poduzetniku NITKO a ponajmanje država ne može u kapitalizmu narediti kolika će biti cijena mojih usluga. Dakle, ako ja cijenu moje usluge dignem sa 1000 na 1500 kunauna ..... država ima da čkomi. Jer nema socijalizma.
UZROCI .....“PONORA“! Uzroci našeg posvemašnjeg sloma (koji još uvijek odbijamo „prihvatiti“) su: Prvo, zbog agresije na Hrvatsku „uključujemo“ se u Europsko „tržište“ i institucije sa 20 godina „zakašnjenja! jer više nema ni „slobodnog“ poduzetničkog kapitala ni „mjesta“ za neka novaova ulaganja ili tehnologije. Drugo, provedenom privatizacijom koja ima sve karakteristike organiziranog kriminalnog „djelovanja“ doslovno smo uništili gospodarstvo (posebno industriju) da bi se omogućilo bogaćenje šačici (podobnih) pojedinaca. Na državnom nivou , apsolutno nemamo ni sada, a nismo ni prije imali „ekipu“ koja bi bila zaista „kompetentna“ voditi državu u gospodarskom smislu. Doveli smo se u situaciju u kojoj je jedini izlaz (ako ne želimo doslovno „nestati“ u slijedećih 2-3 godine ) doslovno.....“prodati „ se nekoj od velikih sila ......“na ovaj ili onaj način“..... i time osigurati kakvu takvu perspektivu ...... zemlji koja je imala sve „predispozicije“ da postane druga Švicarska! Samo, .....tko bi nas više i želio ....kupiti, kad je već sve vrijedno rasprodano ili u rukama bankarskih centara moći
lignjun Da, ali za koga ćeš proizvoditi? Za Hrvate nećeš, jer one blagajnice i dalje budu imale za kruh mijeko i parizer. Dakle neće kupovati namještaj koji ti proizvodiš. Zato se sa toliko žara zaziva - izvoz. Pa ćemo namještajj proizvoditi za bogate Talijane i Nijemce.
grandfunk Vratimo se na tvoj post od 09:35 Navodiš povećanje PDV-a. Što je drugo preostalo? Ponovo zaduživanje? Imaš s jedne strane skupu i preskupu državu u kojoj svi traže svoje (liječnici plaće, poljoprivrednici poticaje, nezaposleni naknade, penzići penzije, bolnice lijekovekove ..........) i nedovoljno novca da to podmiriš. Što napraviti?
Alan ford Pa zar nisu prozivali Kosoricu za iste stvari??? Kad je uvela onaj namet da izvuče što nam se svima odbijao godinu dana od plaće, Kukuriku ga je prozvao HARAČEM. Kad je ista povećala PDV sa 22 na 23%, "razapeli" su je preko medija i govorili da su sposobniji. Zar nisu javno dali podršku sindikatima u svezi odnog Zakona o radu i prikupljenih 800 000 potpisa, o ITEKAKO JESU. Pa gdje su sada sve te priče, di je ta njihova sposobnost koju su sami reklamirali da nas izvuku iz krize. Poskupljenje i suzbijanje potrošnje - to je PUT IZ KRIZE??? Mozgovi, nema što.
Što napraviti? ______ Rezanje Ali to nitko ne želi. Svi bi živjeli kao i do sada, a da novci padnu s neba.
Mravac Identičan odgovor tebi kao i @alan fordu.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
grandfunk Potrošnja?!? U Hrvatskoj?!? Molim te, što mogu trošiti Toroićeve blagajnice koje imaju 2700 kuna plaće? Kad plate režije ostane im za kruh, mojeko i 5 deka parizera. To ti je jedina realna potrošnja u Hrvtskoj. A ona ne može može više pasti jer će inače biti kao sa onim magarcem - baš smo ga naučili da živi bez hrane a on uginuo.