Zagrljene Djevice Marije - najava lezbijske ljubavi ili...
Bavimo se kazalištem i nije nam namjera provocirati. Plakat nije uvredljiv i ne namjeravamo ga povlačiti, kaže Stazić
Komentari 142
"Dovodi se u pitanje umjetnički refleks" što god se pod tim imenom prodavalo, a to se ne smije, to je svetinja?? Do te mjere da smije nekažnjeno vrijeđat tuđe svetinje?
Ovaj je plakat prljava agresija ljudi mrtvog duha na sve što je čisto i nevino, a što utjelovljuje Blažena Djevica Marija. Sram vas bilo, vas koji biste kao čuvari i njegovatelji kulture trebali imati razvijen senzibilitet protiv vrijeđanja bilo koga! Ne mogu vjerovati da iza ovog plakata stoji jedno respektabilno kazalište poput Gavelle. Ili je bar nekad bilo. Moja noga tu više neće stupiti, to je sigurno.
Mene kao katolika plakat ne vrijeđa jer mu je poruka zo da Bog voli sve, hetero i gey, svi smo Božja djeca!
Od hrvatskih kazalištaraca ni glasa. Toliko su uplašeni za svoje apanaže koje im dotira Zlatarica, da su spremni pogaziti svoje i tuđe dostojanstvo. Jadno da jadnije ne može biti !
Dalibor Matanić Umjetnik, pa se vadi na umjetnost a ja gledajući njegova djela vidim nešto drugo. Vidim njegov bolestan um, koji preko umjetnosti želi reći nešto što ne bi smjeo izravno reći i ponižava narod pojedine regoje misleći da jee on taj koji je iznad njih. Sebe smatra urbanim umjetnikom zato što provocira i vrijeđa ruralne sredine. Možda griješum ali film Kino Lika je njegovo djelo. Da sam ja ličanin obe bi mu noge prebio pa bi bio redatelj iz invalidskih kolica. Ono je poniženje ljudi i na kraju što je pisac htio da kaže sa onim filmom.
16.01.2013. u 14:46h robert98 je napisao/la: Mene kao katolika plakat ne vrijeđa jer mu je poruka zo da Bog voli sve, hetero i gey, svi smo Božja djeca! ------------------------------------------------------------------------------------------------------ Jeste li pametnjakoviću pomislili i promislili da ovim pseudo-umjetničkim uratkom netko,, izvan pameti i bez elementarnog kućnog odgoja, izruguje Majku Božju !? Naravno da niste, jer vam glava služi isključivo za frizuru !
Meni ove dvije djevojke na plakatu vise lice na dvije Barbike obucene u nekakve haljine iz rimskog doba nego na Djevicu Mariju.
Mislim da na takve stvari uopće ne treba obraćati pažnju jer im se na taj način samo daje na popularnosti. Ljudi popu Matanića ili Brešana su užasno loši redatelji koji mogu snimati filmove isključivo zbog toga što ih država bez ikakvih kriterija obilato financira. Da imamo tržište na kojem se financiraju samo kvalitetni projekti koji će isplatiti svoje ulaganje, ova dvojica nikad ne bi vidjela svjetlo dana.
- Teška provokacija, -očekujemo najoštriju reakciju crkve
16.01.2013. u 15:24h Korisničko ime je napisao/la: -------------------------------------------------- Pa i marija je bila obučena u haljine iz rimskog doba, a neće valjda iz vremena starih kelta ili feničana. Nije bilo tada kamera da zabilježe stvarni izgled pa se tako i djevica marija najčešće obilježavala u ovakvoj odori i blagog lica sa blagim osmijehom. Ovo gore u plavom plaštu prestavlja Mariju a u bijelom predstavlja provokaciju svim vjernicima koji poštuju djevicu mariju. Ako nisi razumio provokaciju u vremenu provokacija na ovu temu onda nisi za misaone izražaje već ti uvijek treba dati odgovor sa puno detalja. Ravnatelj Stazić, redatelj Matanić. Sve je jasno kao dan i zna se što su bolesni umovi osmislili. Ja sam ateista ali sam protiv provokacija drugih i protiv sam provokacije zapadnjaka koji uporno prave karikature sa likom muhameda i tako provociraju ljude kojima je stalo do njihove vjere a nisu teroristi kao što ih se prikazuje. Na ovom svijetu nije ništa slučajno tako ni ovaj plakat. Ima on svoju poruku i zadnju misao a ne slučajnost.
16.01.2013. u 13:56h schnur je napisao/la: Koji tikvan!!!! "Mastrubatorski zanos"? Je li ti to tumačiš umjetnost na malo "slobodniji način" ili - "lagiš"? Epohalna djela prije svega sa motivom ljudskoga tijela i duha, svega što pripada i jednom i drugome,, neodvojivi su darovi Božiji za samu Crkvu, za katolike, ali i za one za koje obično kažemo - ljude dobre volje, trajni su zvor umjetničke inspiracije. U koje ti života ti spadaš, ili evo u ovome slučaju Stazić!? Da zaključujemo "slobodnije" ili je dovoljno i ovo "umjetničko" djelo koje si napisao kao komentar?
. ...Jeste li vidjeli oglas u katedrali: Prvog travnja su zakazani izvarendni izbori za izbor zagrebackog biskupa i njegovog zamjenika. Mole se svi vjernici da prekontroliraju jesu li upisani u biracke spiskove. . Djeca starosti od 5 dana do 5o 5 mjeseci mogu glasati samo uz prisustvo roditelja.
Kopernik,Galileo i Bruno su dokaz koliko je crkva napredna!
16.01.2013. u 16:59h **kamocemo** je napisao/la: Djeca starosti od 5 dana do 5 mjeseci mogu glasati samo uz prisustvo roditelja. ~~~~~~~~~~~~~~~ Ali prvo moraju proći kroz deteljan sistematski pregled kod velećasnog, bez prisustva roditelja naravno.
Kakvi umjetnici - takva i reklama.
Iz Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport stiglo je sljedeće priopćenje: Vezano uz sporne plakate za novu predstavu Gradskog dramskog kazališta Gavella, obavještavamo Vas da je gradonačelnik Grada Zagreba gospodin Milan Bandić naložio da se oni žurno uklone sa svih javnih površina. Također, ravnatelj Kazališta Gavella gospodin Darko Stazić obvezao se i da će neprimjereni plakat biti povučen iz upotrebe te da će se za istu predstavu izraditi novi plakat. Uz navedeno, Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport izražava žaljenje što je ovim nepromišljenim činom Gradsko dramsko kazalište Gavella povrijedilo osjećaje vjernika. S poštovanjem, Ivica Lovrić, pročelnik GU za obrazovanje, kulturu i šport"
Uljudno molim da se prestanu vrijeđati moji vjerski osjećaji!
Za QM- misliš da 90% onih koji ovdje kometiraju članke znaju uopće tko je Galileo, Bruno ili Kopernik???
Kakva je to kao prvo drzava koja dopušta da joj se bilo kakva crkva miješa u politiku, kulturu i uređenje zemlje??? Država je u tom slučaju bolesna država. Mene kao ateistu potpuno pak vrijeđaju glupsoti koje dolaze sa oltara. Isuss ne postoji, niti je ikad postojao. Djevica Marija nikaiko nije mogla zanijeti po duhu svetom, nego se očito sa nekim mrknula. Prema tome, zdravstveni odgovoj u bilo kom smislu je potreban. Uostalom, treba izbaciti vjeronauk iz škole, tako da svatko moze birati želi li slušati nebouloze vjeronauka ili učiti o svome tijelu i seksualnosti????
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Hrvati - željeli bi živjeti u 21. stoljeću, a nivo razmišljanja im je na razini 16. stoljeća... P.S. Možete mi da ti koliko god želite minusa, s time ćete mi samo dokazati da sam u pravu.