Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 1
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Provokacija
 ili art
Povratak na članak

Zagrljene Djevice Marije - najava lezbijske ljubavi ili...

Bavimo se kazalištem i nije nam namjera provocirati. Plakat nije uvredljiv i ne namjeravamo ga povlačiti, kaže Stazić

Komentari 142

WI
wiliam
12:26 16.01.2013.

robert, chealsi i još par provokatora molim da se ostave računala i počnu pripreme za današnje prosvjede. Imate još vremena za pripremiti transparente i uvježbavati pjesmice i parole. Kad dođe vrijeme za prosvjede vjernika prvo ćemo vas nokautirati duhovnim pjesmama a onda dokrajčiti molitvama. Amen.

VL
RO
robert98
12:27 16.01.2013.

Jukkonen, možeš smatrati što goid hoćeš. Ali nikakav ozbiljan svjetski časopis ili znanstvenik danas ne prihvaća da je homoseks. bolest. Neću dozvoliti i borit ću se protiv toga da mi se danas u HR nameću neki nazadni PSEUDUZNANSTVENI stavovi. Gayevi nisu bolesni ljudi, uvijek ih je bilo i uvijek će ih biti: Michelangelo, Chaikovskij, Handel, itd.

VL
Avatar KristinaK
KristinaK
12:28 16.01.2013.

Ti iz udruge david lažu da su orgnaizacija za ljudska prava, a u biti se radi o sekti univerzalni život jer su imali na stranici nedavno sve o tome, samo ne znam zašto glume ateiste...

VL
OB
-obrisani-
12:29 16.01.2013.

Postovani! Tolerancija je ocito nepoznat pojam. Tolerancija nije jednosmjerna ulica. Kako ocekivati da se "nekoga tolerira "ako taj ne tolerira Vas i Vase vrijednosti? Lijep pozdrav!

VL
WI
wiliam
12:33 16.01.2013.

robert 98 . vidim da se se razotkrio. što se tiče udruge David dovoljno je pogledati njihovu stranicu i statut i rubriku " o nama". Ondje lijepo piše kako im je glavni cilj borba protiv crkve. Inače oni su glavni izvor distribucije pisama "zabrinutih" učenika i roditelja koje index, t-portal i još neki portali objavljuju na svojim stranicama. Jasno je što im je cilj i da je ta pisma pisala ista osoba. To da su udruga za zaštitu ljudskih prava velika je podvala na koju nasjedaju naivci.

VL
PA
Pax
12:37 16.01.2013.

Od famaozne gey propagande: "Ovaj je bio gay onaj je bio gay " ogromna vecina je proracunata laz, skrojena u odredjenim radionicama. Svrha toga je ubjediti ljude da je to tako normalno sto vise i pozeljno. Istina je da su pojedini mozda imali homoseksualne skolonosti ali to nisu velicali, naprotiv borili su se protiv toga. Crkav ne osudjuje osobu i njene sklonosti dok ovi "gayevi" ne prestaju s uvredama i podvalama.

VL
OB
-obrisani-
12:39 16.01.2013.

16.01.2013. u 12:33h wiliam je napisao/la: ++++++++++++++++++++++++++ Udruga građana sa zvijezdom šesterokrakom,koju financira šoroševska centrala. A pogledaj im kordinaciju: Građanska Akcija „Zagreb Pride“ Centar za mirovne studije Centar za građansku hrabrost, Centar za mir, nenasilje i ljudska prava Osijek itd.td. Samo treba vidjeti tko ih financira.Putin je lijepo riješio to sa ruskim petokolonašima i stranim plačenicima.Sibir je divno mjesto za preodgoj takvih likova.

VL
Avatar KristinaK
KristinaK
12:47 16.01.2013.

16.01.2013. u 12:37h Pax je napisao/la: Od famaozne gey propagande: "Ovaj je bio gay onaj je bio gay " ogromna vecina je proracunata laz, skrojena u odredjenim radionicama. Svrha toga je ubjediti ljude da je to tako normalno sto vise i pozeljno. Istina je da su pojedini mozda imali homoseksualne skolonosti ali to nisu velicali, naprotiv borili su se protiv toga. Crkav ne osudjuje osobu i njene sklonosti dok ovi "gayevi" ne prestaju s uvredama i podvalama. Bravo Pax, slazem se s tobom.

VL
OB
-obrisani-
12:53 16.01.2013.

Tzv. "homofobi" (naziv potpuno neispravan terminološki i značenjem) imaju osjećaj gađenja, a ne straha.Homofobija je sklepani naziv od strane homoseksualnih udruga gdje se potpuno progrešno i namjerno koristi riječ fobija da bi se pokušalo i na taj način diskreditirati one druge,normalne i zdrave pojedince koji imaju osjećaj odbojnosti i svijest o nakaznosti pojavnosti koje organizira samo jedan mali dio homoseksualne zajednice u vidu nekakvih povorki ponosa.Većina homoseksualaca su normalni, prosječni ljudi koji svoju intimu drže za sebe kao i većina heteroseksualaca, integrirani u društvo i zajednicu u kojoj žive.

VL
SE
sestrićna
13:24 16.01.2013.

sad imamo situaciju da 15% ateista terorizira 85% teista i to bez ikakave kazne --a drugovi se ponašaju kao da komunizam još živ--a valjda im je pjongjang uzor---

VL
SP
Spezispezi
12:59 16.01.2013.

Čim su komunisti došli na vlast pojavile su se i njihove guje ispod svakoga grma, pa ni ovo ne čudi. Kukavički je to potez, jer ako su hrabri neka stave proroka Muhameda (ili sličnu uvredu protiv Židova) u ovu poziciju pa nek se autor potpiše ako ima išta u gaćama, imati će i Gavela i oni reklamu do Pakistana !!!

VL
KO
Križ od suza
13:01 16.01.2013.

Ovo je najbestidniji oblik svetogrđa i ne bih bio u koži onih koji ovo čine. Odgovarat će za ovo pred licem Božjim jer radi se o svjesnom i smišljenom izrugivanju sa jednom od najvećih svetinja kršćanstva. Potrebno je za njih postiti i moliti i jedino po postu i molitvi i milošću Božjom mogu se iščupati iz paklenih kandži.

VL
DU
Deleted user
13:12 16.01.2013.

Samo ne zanima od kada je ova Hrvatina Stazić na čelu kazališta Gavela i je li to privatno kazalište tog neokomunista i jugonostalgićara.

VL
ER
erik
13:15 16.01.2013.

Ti plakati su glupava provokacija vjernika. Blažena Djevica Marija nema nikakve veze s predstavom, a kamoli s lezbijstvom. Dragi moji gavellaši-kako bi Isus rekao-primili ste (ili ćete primiti) svoju plaću. Samo vi brojte novce. Na sudnji dan bit će lakše Sodomi i Gomori nego vama.

VL
DU
Deleted user
13:16 16.01.2013.

Ja koji se smatram kršćanom nikad nebih na taj način vrijeđao nikoga. Zamislite tek uvrede i mržnju koja je sipana Isusu u lice kad je traženo da se raspne, kad su ga sudili i osudili, istukli, skinuli i na kraju raspeli. A imao je ljubavi, razumijevanja i milosti za svakoga ko got ga je išta molio. Djevica Marija je katolička svetinja, Kristova majka, naša majka. Vi besramni podsmjehivači, što vam je ona skrivila ? Svi vi koji toliko pljujete po katoličkim svetinjama, evo stavite se u poziciju da vam netko vašu rođenu majku ovako prikaže na plakatu, javno. Da li bi to voljeli, i da li bi našli dovoljno srama i dostojanstva da bi osjetili makar malo nelagode radi toga ? Ili li bi vam bilo svejedno ? Bog vam oprostio vašu besramnost jer neznate što činite.

VL
VE
verica2
13:30 16.01.2013.

Bojkotirati kazalište!!!

VL
CV
crna vrana
13:42 16.01.2013.

Štovani Branko Gavela, što smo doživjeli, da se iza vaše cijenjenog imena kriju ovakvi mediokriteti, zadrti i netolerantni pseudo-liberalni fašisti.

VL
GR
Gradinar
13:54 16.01.2013.

Da je netko u Hrvatskoj na ovakav način podvrgnuo provokaciji bilo koji simbol, recimo hrvatskih Srba, SPC-a / iako je i ovo njhov simbol/, da je kojim slučajem provocirao ili pokušao provocirati bar u krajnjoj apsrtaktnoj aluziji simbol muslimanske vjere, i, a je taj, ne daj Bože Hrvat, li još gore blizak nekoj dsnoj stranki, upravo bi Stazići pokušali na noge dgnuti - pola Europe, naravno uz svijest o ograničenim dometima nekomunističkih komunikacijskih kanala. Upravo Stazići!!! Ljudi se pitaju - gdje je kraj ovim izuzetno prljavim, krajnje netaktičnim i krajnje uvredljivim provokacijama najfinijih osjećaja ogromne većine hrvatskoga naroda? Jer, čak i tko nije katolik, tko je katolik samo po naširem smislu baštine i tradicije, osjetiti će se smijanim, poniženim, isprovocranim na ovakvu PR poruku, ako s druge strane stoji prezime Stazić! Je li netko ima luzija da to onaj tko radi ovo - ne zna. Ima narodna poslovica - Možeš što hoćeš, ali ne dokle hoćeš!

VL
OB
-obrisani-
13:56 16.01.2013.

Veliki talijanski barokni kipar Bernini radil je kipove koji su bili u masturbatorskom zanosu, poput kipa "Zanos Sv. Tereze" i "Blažene Ludovice Albertoni", ti kipovi su i dan danas u talijanskim crkvama, a svekoliko talijansko katoličko pučanstvo se ne buni, kaj smo mi hrvati veći katolici i od samih talijana?? da, Vatikan je jako ponosan na ta Berninijeva djela koja se nalaze u svim relevantnim knjigama iz povijesti umjetnosti.

VL
AD
AdriaticSea
14:02 16.01.2013.

Osuđujem nasilje naravno zbog takvih stvari, jer ipak ubojstvo i ozljeđivanje nekog nema veze s vjerom pogotovo s našim kršćanskim naukom samo kažem kako se u neke 'svetinje ne smije dirati'!

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.