Sabor nije tražio ocjenu ustavnosti pa se referendum može održati
Dopuna Ustava definicijom braka ne smije utjecati na zaštitu obiteljskog života izvanbračnih i istospolnih zajednica
Komentari 181
Lijepo im je Zoki smjestio. Nakon što ih je Peđa navukao onom pričom da jedino Sabor može donjeti ustavne promjene što su ustavni suci odmah oborili i proglasili sebe nadležnima. Sad će morati implementirati eklatantni primjer diskriminacije manjine u Ustavav te tako ući u udžbenike prava koje će koristiti generacije studenata. I to u XXI stoljeću. Zeznuo ih vlastiti egotrip kao uostalom i mnoge druge ignorante.
Izgleda da ce ovaj slucaj sad zavrsiti na Europskom sudu za ljudska prava, a gradjani Hrvatske ce zbog primitivizma ostati bez 50 miljuna kuna. Cestitke! Mladima je sad jasno u kakvoj drzavi zive i je li u njoj uopce pametno ostati zivjeti ili otici vani u neku civliziranu sredinu, kao sto ih je veliki broj vec ucinio.
Ako samom Bogu nije smetala seksualna orjentacija njegovog sina zašto vama smetaju homoseksualci?
Ovaj sud je donio jednu od najsramotnijih odluka u povijesti Europe. Ovaj sudacki sastav odlazi u europsku povijest kao skupina koja je donijela podrzala odlucivanje vecine o ljudskim pravima manjine tj. rasizam i diskriminaciju najgore vrste. Nadam se da ce imena svih sudaca Ustavnog suda uci u pravne knjige na engleskom jeziku tako da pravnici cijelog svijeta uce tko su bili ovi ljudi koji su podrzali suludi referendum.
NEVJEROVATNO da se pojedini heteroseksualci osjećaju ugroženo pored homoseksualaca! Pitam se ZAŠTO?
Ne kužim naslov. Ustavni sud ne odlučiva o referendumu neg Sabor ?!
Mene i dalje fascinira da bi netko izlazio na referendum, od kojega nema nitko koristi. Mene samo zanima odakle volja? kada znamo da HR puk nemaju volju za ništa. Koji je to motivator? kada znamo da hrvati ne vole izlazitii na štrajk van protiv Vlasti. Dosta smo inertan narod. U čemu je caka kod ovoga? Ponavljam, ja sam heteroseksualna osoba, u braku, imam dijete. Koja bi trebala biti moja motivacija izaći na referendum od kojega nemam NIKAKVE moguće koristi?
Najčešće se nedeljom i glasa. Šteta je samo prava što je jako malo ljudi izašlo vani kada se trebalo glasati za Vlast, a sigurna sam da će oko ovoga referenduma izaći masa van. Ipak se treba 'prioritete' staviti na prvo mjesto. Inicijative to sigurno nisu, al' nismo mi badava u banani državi.
Mi se polako ali sigurno pretvaramo u podruznicu Vatikana koji ce nam odredjivati sto je ispravno a sto ne.. Iz povijesti znamo da je RKC odredjivala tko se oko kog vrti a ne istomisljenike je spaljivala na lomaci (kako mozetete bit 100% da je danas u pravu?). Danas srecom, neistomisljenik nece izgubit zivot, ali ce definitinvo bit izlozen medijskoj vatri (od ovih raznih dusebriznika sto brinu brigu tudju).
Ustavni sud će uskoro objaviti odluku u kojoj će biti objašnjeni problematični aspekti referendumskog pitanja o braku
a što drugo i očekivati od HDZ-ovskih pionira... Ustavni sud, institucija koja za sutkinju ima ženu koja ne ispunjava uvjete za to, strava
jedan korak bliže islamskim zemljama,nadam se katolici da ste ponosni
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Dobro došli u 12.stoljeće!