Sabor nije tražio ocjenu ustavnosti pa se referendum može održati
Dopuna Ustava definicijom braka ne smije utjecati na zaštitu obiteljskog života izvanbračnih i istospolnih zajednica
Komentari 181
Crveni i njihove manjine ostali u cudu i ocaju kao i prije godinu dana kad su oslobodjeni generali. Mjesec studeni ima ocito veliko znacenje za hrvatsku Hrvatsku. Ali za prijevremene izbore ce biti predugo cekati slijedeci studeni. Oni su potrebni sad i odmah!
... ni po kojem osnovu Ustavni sud nije mogao donijeti drugačiju odluku ... pozivam sve koji imaju pravo glasa da izađu na referendum i jednom zauvijek se prebrojimo tko je tko i koliko nas ovakvih i onakvih ima ... siguran sam da nijednom građaninu Republike Hrvatske neće nakon referenduma niti jedno ljudsko pravo nedostajati ... strava ...
Ustavni sud je donio jedino moguće obrazloženje. A narod će 1.12. donijeti svoju odluku! Hoće li se neko osijećati ugroženim, naravno da hoće, ali ne postoji ni jedna zakonska norma, koju neki pojedinac, skupina ili manjina ne smatra ugrozom na njih! Najbitinije u svemu tome je da će Narod, prvi put sam unijeti neku odredbu u pravni sustav RH!
Svaka čast sucima što nisu podlegli neviđenom i sramotnom pritisku. Nažalost, Ustavni sud je ostao jedina važna institucija u Hrvatskoj koja još radi svoj posao. Kada bi im se barem netko pridružio, bilo bi nam svima puno bolje. No, nije sve na drugima, trebaju ljudi više paziti kome daju glas na izborima. Ovaj referendum svima je otvorio oči i skinuo sve maske s "tolerantnih". Sada znate s kim imate posla, pokažite im na izborima što mislite o tome. Prva prilika je već u petom mjesecu na izborima za Europski parlament.
Pusić: "izađite na referendum i bez obzira što mislite, glasajte protiv!?" smiješno, mislim da je svaki komentar suvišan.
Jednoglasna odluka,a unazad par dana dezinformacije kako su suci podijeljeni.
Pa kako??? Šok i nevjerica! Pa Ivanka Toma je najavila sasvim drukčiji ishod... I recite je li rezultat bio tijesnih 7:6 ili je odluka donesena puno uvjerljivije?
Jadne li demokracije, kada većina mora braniti tekovine tisućugodišnje civilizacije. Svijet ide unazad, bilo da se radi o ljudskim pravima, umjetnosti ili moralu.
Gdje su sad oni koji su tvrdila da referenduma neće biti? Ako Švicarac ima pravo reći ne "raketama" Ima i Hrvat pravo reći da Braku
još jednom, ponavljam : muž i žena su u braku, a ostale kombinacije imaju slobodu ponašanja pa i izbora naziva svoga odnosa
Ovo je jedina institucija u hrvatdkoj koja brine gradanima
I još je trebalo dodati da je Hrvatska država koja počiva na Rimokatoličkim korjenima jer je 90% katolika , amen!
eto im sad parade, dosta su nas ponižavali
Hoće li se svi novinari koji danima svjesno manipuliraju javnost ispričati zbog očitog iznošenja neistina o "podijeljenim" sucima? Odluka je donesena jednoglasno. Jednoglasno, svi su se složili sa zaključkom!
Do prije par sati tvrdili ste da je odluka donesena preglasavanjem 7:6 U laži su kratke noge
I hoćete sada homoseksualci pozivati na rušenje pravne države?
Pravo na brak, ocjena je Ustavnog suda, ne potpada pod te temeljne vrednote. Primjerice, pravo na život jedna je od tih temeljnih vrednota pa da netko pokrene referendum u vraćanju smrtne kazne, u tom bi slučaju Ustavni sud intervenirao čak i u okolnostima da Sabor propusti tražiti ocjenu ustavnosti takvog referendumskog zahtjeva. Oni koji govore i pišu da referendum krši temeljna ljudska po mojoj skromnoj logici su: 1.ljudi kojima je ispran i spržen mozak. 2.ljudi koji (zlo)namjerno pišu i govore laži i neistine.
Uistinu su smiješne tvrdnje da se Ustavom ne može regulirati ono što je već propisano zakonom. Jer ako je zakon u skladu s Ustavom, a u Obiteljskom zakonu je jasno propisano da je Brak zajednica muškarca i žene, onda ljudsku inteligenciju izuzetno vrijeđaju tvrdnje da ista ta definicja unesena u Ustav može biti protuustavna. Ako je pak navedena definicija braka protuustavna, onda je potrebno poništi sve brakove izmneđu tih muškaraca i žena, sklopljenih temeljem takve "neustavne tvorbe".
Čujem da se ori plač i lelek iz stana Sanje Milanović? Ona tako napredna i progresivna mora živjeti tu u Hrvatskoj...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Jednoglasno! Šteta, jel da, gdjo Toma?