Sabor nije tražio ocjenu ustavnosti pa se referendum može održati
Dopuna Ustava definicijom braka ne smije utjecati na zaštitu obiteljskog života izvanbračnih i istospolnih zajednica
Komentari 181
"Nemoguće je ne razmišljati ovih dana o tome u kojoj je mjeri hrvatski narod žrtva masovnih medija – i u kojoj mjeri ti mediji smišljeno utječu na razmišljanja i stavove ljudi koje bi trebali nepristrano i objektivno informirati. Princip bi bio ovaj – ako se pažljivo kontroliraju i filtriraju informacije koje određena osoba prima, toj se osobi namjerno ograničava sposobnost neovisnog i kritičkog razmišljanja."Nikolina Nakić
Ljudi, potaknite sve da izađu na referendum. Jasno je da vlast i njihovi sateliti neće prezati od ničega da bi ostvarili svoje ciljeve. No, varati se može samo ako ljudi ne izađu na izbore. Ako nema neiskorištenih glasačkih listića, nema ni varanja. Zato, izađite i makar prekrižite listić (ako ne znate što biste zaokružili).
Dobra vijest koja je bila za očekivati. Bez obzira koliko ova Vlast represivno djeluje, Hrvatska je još uvijek demokratska država.
Bogu hvala, još Masonjerija (koja promovira izopaćenost, perverzije, droge, hedonizam) nije potpuno zavladala Hrvatskom.
volio bih ovog cenzora jednom sresti na savskoj čisto da ga upitam za zdravlje.
Hvala Bogu! Pravda je pobijedila!
Referendum će se održati! Ići je od predpostavke da će 750.000 hrvata i hrvatica koji su podržali inicijativu "U ime obitelji" na referendumu jasno glasati ZA. Pred svima nama koji smo isto tog mišljenja veliki je posao do samom referenduma. Uvjeriti svoje iz krugova rodbine, prijatelja i znanaca da izađu na referendum i glasaju ZA! Uvjeravati ih istom žustrinom kako to čine mediji i takozvana "vlada" da to ne učine. S tim da mi - kao mediji i "vlada" - nećemo i nemožemo zlorabiti položaj u kojem se oni nalaze i nećemo primjeniti tortutu ispiranja mozga kkao to oni čine - nego na demokratski način raspravljati s ljudima i pokušati ih uvjeriti da glasanjem ZA štite osnovnu i najosjetljiviju ljudsku zajednicu u našem društvu - o b i t e l j i b r a k . Nikome se time ne uzimaju nikakva prava kako to lažno tvrde mediji i "vlada". To valja ljudima objasniti. Dakle angažirajmo se još bolje i na referendum izađimo u što većem broju.
referendum je najpostenije rijesenje
Kao što je rečeno pravo na poštovanje obiteljskog života istospolnim zajednicama nitko ne dovodi u pitanje, bravo na brak je nešto drugo.
Netko spomenu Yutarnji list i njihovu kampanju - nije samo YUtarnji u kapampanji nego i YUTEL . Danima obavještavaju i rade pritisak na Ustavni sud i na građane da ne izađu ili da glasaju protiv. Dobili su još jedan u nizu šamarčina, e, sada, će preusmjerit kampanju u trošak referenuma i 40 milijuna kuna a preskočit činjenicu da se na pedere i njihove parade svake godine potroše milijuni kuna. Sjetite se samo koliko je YUtarnji trošio energije prije presude Markač - Gotovina i uvjeravao nas da su krivi - YUtarnji i YUTEL ostali su dosljedni svojoj komunističkoj indoktrinaciji.
panika je stigla do grla, sdp je sve učinio da se referendumom o braku mjeri averzija prema vladajućima...
Kontra i ostali: je li i Ustavni sud homofoban ili ste to ustvari vi?
kraj štete koliku su Hrvatima i Hrvatskoj napravili komunisti za 50 godina vlasti ,a nastavili Račan i Milanović ovih nekoliko milijuna kuna je tek zrnce pijeska u pustinji....a konačno i narod ima pravo svoj novac potrošiti na sebe i očuvanjee svojih nacionalnih i ljudskih vrijednosti i tisućljetnih tradicija..
...ma ja mislim da su ovo ishitrene odluke, te da bi trebalo pitat novinare komentatore "za sva područja" iz EPH za tumačenje ustavno pravnih stvari, pa kako oni kažu...
turoperatori sretno !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kod nas jos jedino funkcionira ustavni sud . Sve ostalo je Lex. ZA ,
Bravo zemljo moja. Ili bravo VL, kako hocete. U zemlji ima 350.000 nezaposlenih, Ljudi kopaju po kontejnerima da bi se prehranili, a vi na naslovnoj stranici o Mandjukicu i ostalim "velikanima" nogometa i naravno o pederima. Dakle to su nase najvece brige. E pa mi smo onda zaista zemlja blagostanja.Nemam skoro nista na stolu za jesti, dugujem u Eurima, Francima, Kunama,, ali bas me briga, glavno je da znam sto rade pederi i na sto Ustavni sud gubi vrijeme (naravno po direktivi), umjesto da jos jednom pregleda zakone naseg Franje i pocne loviti lopove koji su nas doveli do 350.000 nezaposlenih, a ne da se sepure slobodno okolo sa pokradenim bogatstvom.
E, sad ostaje Pofuku, Dežuloviću, Jergoviću, Tomiću,...ubijediti biračko tijelo glasati za njihov svjetonazor! Sizifov posao?!
Postoje tzv. liberalne grupe s vrlo opasnim namjerama urušavanja i krajnjeg nestanka hrvatskog društva. (!) Trebali bi se zamisliti kakvi nas to ljudi vode kada izjavljuju 'bez obzira što mislite glasajte protiv'. Zar ne bi trebalo reći 'izađite na referendumm i glasajte prema svojim uvjerenjima'?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
"Više je nego jasno da je 90 posto hrvatskih masovnih medija, uključujući i tri najpopularnije televizije, uključeno u kampanju kojoj je cilj “preodgojiti” građane u željenom smjeru. Kampanja nije suptilna i provodi se jednoobrazno: svi masovni mediji bombardiraju javnost s desecima članaka i priloga u službi glasa “protiv”, premijer, svi ministri u Vladi, predsjednik Sabora i predsjednik države zloupotrijebili su svoju političku moć i informirali javnost da će glasati “protiv” onemogućivši biračima donošenje informirane odluke o referendumu i ujedno prekršujući Kodeks dobre prakse za referendum koji je 2007. donijela Venecijanska komisija Vijeća Europe. Trinaesti studeni ipak će biti dan kad je medijska propaganda u Hrvatskoj dobila sasvim novu konotaciju. Usuđujem se reći da je zloupotreba medijskog prostora i uskraćivanje prava građana na točnu informaciju doživjela svoj vrhunac."Nikolina Nakić