Sabor nije tražio ocjenu ustavnosti pa se referendum može održati
Dopuna Ustava definicijom braka ne smije utjecati na zaštitu obiteljskog života izvanbračnih i istospolnih zajednica
Komentari 181
Konačno se ljude pita nešto. Stavimo točku na i!
za....vidim u medijima se stvara slika da su oni koji će glasati za problem kao da su nekakvi nacisti i ubojice.....međutim ja sam običan čovjek, katolik..koji ne ide u crkvu ali čita bibliju i ravna se po njoj a vjerujem da nas je bog stvorio.....ima nešto što je bog i priroda odredila a to je život....dva muškarca i dvije žene ne mogu stvoriti novi život....mi smo za život....meni kao hrvatu je ponos da jedna od zadnjih zemalja na svijetu ostane predziđe kršćanstva....vjerujem da su naši preci koji su krvarili za hrvatski i boga na nas ponosni......stalno se govori da smo prije kršćanstva bili barbari i sada kada se ravnamo po božjim uputama sada smo nacisti....upravo nas je vjera i katoličanstvo odvojilo od životinja i prema tome nema drugog puta osim vjere...
Jos jedna informacija sto se sve valja iza brda kojeg neki ne vide.@New York Times je objavio proglas pod naslovom “Daljnji koraci nakon istospolnog braka: nova strategijska vizija za sve naše obitelji i veze”, koji je potpisalo više od tri stotine LGBT-aktivista, umjetnika, novinara, odvjetnika i profesora s najuglednijih američkih sveučilišta. U tom se proglasu izričito kaže da je zalaganje za homoseksualni brak samo dio šireg nastojanja da se uvedu i legitimiraju i druge, još raznolikije vrste obitelji. Tvrdi se da se razni oblici mogućeg organiziranja obitelji nikako ne daju uklopiti u samo jedan postojeći kalup i kako načini formiranja obitelji ne poznaju nikakve granice. Stoga se zahtijeva da se dopusti "cvjetanje tisuću cvjetova" te da država prizna alternativne oblike obitelji, od onih s više od dva seksualna partnera pa sve do stvarno inovativnog obiteljskog aranžmana u kojem “homoseksualni par odluči stvoriti i podizati dijete zajedno s nekom drugom homoseksualnom osobom ili parom, u dva odvojena domaćinstva”.
Idemo na referendum :) ZA!
Čestitke ustavnim sucima što nisu podlegli odurnoj medijsko-političkoj kampanji protiv demokracije i zdravog razuma!
Ajde pogodite tko će se buniti protiv ove razumljive odluke.
čestitam građanskoj hrvatskoj, sad svoje pravo obranimo na referendumu
Neznam kako ovo funkcionira, ali mislim kad se Referendumom u Ustav unese definicija Braka kao zajednica Muškarca i Žene, da se ona jedino može opet promijeniti referendumom :)
Homoseksualni brak nije ljudsko pravo, prema tome nema diskriminacije na ovom referendumu.Pametnom dosta. Možemo sipatizirati ne znam koga i divite se ne znam čemu ali istina i činjenice su te koje trebaju oblikovati naše stavove a ne lobiji, razni potkupljivi mediji i pokvareni političari.
Čestitam građanskoj hrvatskoj što je malograđanskoj hrvatskoj pokazala demokratske načine borbe. Sjetimos e kako su malograđani šakama udarali u glavu aktivistice te palili štandove.
Josip Kokic komentira poveznicu. Prije 4 minuta Spasili ste čast naroda i države Hrvatske i ujedno odali počast svim poginulim braniteljima za dom i Domovinu, za obitelj i narod svoj. u ovom značajnom trenutku pred obljetnicu Dana sjećanja na Vukovar. Hvaka Vam !!!
Jedina ispravna odluka. Bravo suci, dokazali ste znanje i profesionalnost.
Niti koga mrzim, niti prezirem, ali me jako raduje što ima velik broj normalnih i čestitih Hrvata koji razmišljaju i imaju hrabrosti reći: NE!, svemu onome što uništava život čovjeka i protivi se zdravom razumu i savjesti. Živjela sam u Španjolskoj kad su socijalisti odobrili brak istospolnih zajednica. Situacija je ondje bila ista kao danas u Hrvatkoj: napadi na Crkvu i blaćenje po medijima. Potpuno isti scenarij! Da su Španjolci reagirali na vrijeme..,vjerojatno bi uspjeli... Zato samo kažem, hvala Bogu za inicijatore udruge "U ime obitelji" i svima vama koji ćete glasati ZA.
Bravo, znao sam sigurno kakva ce odluka pasti,Naime suci Ustavnog suda su ljudi starije generacije kojima su usadene konzervativne vrijednosti zivota a nadasve brak i obitelj.Mogu samo biti sretan i reci da Hrvatska jos ni propala.
Predivna je vijest da se Ustavni sud napokon donio neku odluku sukladnu Ustavu i zakonima RH, bez da se odlučio na uvođenje još jednog modela "institucionalnog pristupa" kao u slučaju ocjene ustavnosti zakona o predstečajnim nagodbama, pa da je odlučivao o nečemu o čemu ni na koji nain nije ovlašten odlučivati.
Neznam ljudi da li ste vidjeli kakvu patetičnu gay propagandu širi Žutarnji list te kako se brišu komentari podrške ZA referendum. Naravnu tu su i izmišljena "pisma čitatelja". Ništa drugo nego za riganje. Zato bih zamolio sve čitatelje i svekoliko pučanstvo da ni u kojem slučaju kupuje to žutilo i režimsko glasilo Žutarnji list. Hvala
Ovaj novi koncept VL je doista velika promjena. Do sada su se komentari brisali ako su sadržavali govor mržnje ili diskriminacije, po novom konceptu, brišu se po političkoj podobnosti, kao u neka davno prošla vremena. Odluka ustavnog suda daje nadu da se Hrvatska, doduše polagano, ipak budi iz letargije.
Ovaj referendum će pokazati da u Hrvatskoj postoje dvije vrste ljudi i da jednih ima više od drugih, u našem društvu znatno više.
Crveni i njihove manjine ostali u cudu i ocaju kao i prije godinu dana kad su oslobodjeni generali. Mjesec studeni ima ocito veliko znacenje za hrvatsku Hrvatsku. Ali za prijevremene izbore ce biti predugo cekati slijedeci studeni. Oni su potrebni sad i odmah!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Bravo za Ustavni sud. Sad će SDP, HNS i IDS okrenuti sve svoje snage na rušenje Ustavnog suda. Ne bi me čudilo da im počnu podmetati drogu kao Bujancu.